Autor Wątek: Opieka nad trio  (Przeczytany 2936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Malutki_Potworek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdzieś w Polsce
  • Moje króliki: Milka
  • Za TM: Tosia, Samba, Pusia, Fusia
Opieka nad trio
« dnia: Sierpień 16, 2016, 10:34:41 am »
Planuję adoptować dwa uszaki dla mojej Milki. Boję się tylko o koszty. Czy ktoś kto opiekuje się trójką mógłby mi to mniej więcej określić. Czy trudno jest opanować taką gromadkę?
Króliczy Amator :P

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Opieka nad trio
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2016, 14:27:06 pm »
Według mnie koszty są niczym w porównaniu z zaprzyjaźnianiem trójki. Jest to bardzo trudne, a według mnie niekorzystne dla uszaków. Króliki najlepiej czują się w parze (niekoniecznie dwupłciowej), a trzeci zawsze będzie "tym trzecim". Zresztą nie masz pewności, ze uszaki polubią się tak samo mocno. Nie dobrze jest gdy dwójka się wielbi, a trzeci uszak jest skonfliktowany z którymś z tej dwójki. Ekstremalne zjawisko to to, że nikt nie zaprzyjaźni się z nikim...
Według mnie jeśli chcesz towarzystwa dla Milki to adoptuj jednego uszka - spokojnego, może nawet wykastrowanego samca. Podejrzewam, że są szczęśliwe trójki, nawet na forum, ale mniej problematyczna jest  para.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Opieka nad trio
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2016, 14:34:24 pm »
Popieram Aguleks. Trójki to zło ;-) Adoptuj jednego uszaka, albo trzy (żeby powstały dwie parki) :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline kelpie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 655
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toffik, Trusia i Dżogurt
Odp: Opieka nad trio
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2016, 13:29:31 pm »
Popieram zdanie, że lepiej adoptować jednego uszaka, tak żebyś miała parkę. Jest to dużo bezpieczniejsze wyjście :). Sama mam trójkę i mimo, że na ogół wszystko jest w porządku zdarzyły się w ciągu roku dwie sytuacje, że jedna samica przeganiała i wręcz atakowała drugą. No i jedna samiczka jest najniżej w hierarchii do miski, głaskania... Tak jak mówię - na ogół jest wszystko w porządku, ale sytuacje, gdy coś nie gra strasznie bolą i zastanawiasz się gdzie zrobiłaś błąd. A jeśli zaprzyjaźnianie w ogóle się nie uda? No i koszty... Na jedzeniu i żwirku nie odczuwasz takiej strasznej różnicy - za to jeśli przyjdzie Ci zaszczepić trzy króliki dwa razy w roku... Albo wyleczyć jakąś prostą infekcję - czujesz to wyraźnie w domowym budżecie. Lepiej dobrać drugiego uszaka :).
"You're no bunny till some bunny loves you"