Autor Wątek: Rujka / Śluz w moczu  (Przeczytany 6731 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mili

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Puszka
  • Za TM: Dante
Rujka / Śluz w moczu
« dnia: Lipiec 18, 2016, 21:36:03 pm »
Witajcie

Puszka 6 miesięcy miniaturka przechodzi pierwszą rujkę. Jak to standardowo bobkuje gdzie popadnie, siusia gdzie popadnie, biega na około nóg aż czasami idzie się zabić, a do tego doszła jednorazowa próba gwałtu i wyrwane futro w kartonowym domku.

Problem jednak jest tego typu, że młoda 3 dni dzień po dniu posiusiała się pod siebie tak jakby popuściła przez co musieliśmy myć jej pupkę, ogonek i tylne łapy przez 3 dni. Dzisiaj biegała i wypadł jej bobek, a po bobku wylądowała kropla przezroczystej wydzieliny. Przy ścieraniu chusteczka zauważyłam, że ma konsystencję kurzego białka czyli w określeniu taki śluz jak my kobiety mamy podczas dni płodnych. Zaniepokoiło mnie to wiec przedzwoniłam do weterynarza, który twierdził, że młoda ma burzliwą rujkę i popuszczanie pod siebie może być wynikiem przeciągającej się rujki. Po telefonie trochę się uspokoiłam jednak młoda zrobiła znowu siusiu na podłogę. Zabierając się za sprzątanie włosy stanęły mi dęba. Cały ten mocz to była ogromna ilość śluzu połączona z moczem ! I tutaj brzmi moje pytanie czy to jest normalne ?  Czy może to jednak oznaczać jakieś zapalenie dróg moczowych bądź układu rodnego ?

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Rujka / Śluz w moczu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2016, 08:19:13 am »
Całkiem prawdopodobne, że są to objawy rujkowe. Niestety nie miałąm na wychowaniu dojrzewającej pannicy, więc nie mam doświadczenia jak wygląda "młodociana ruja" od kuchni
Moją radą natomiast jest to, że trzeba się szykować do sterylizacji małej, to załatwi wiele uciążliwych spraw. Gwałty powinny zniknąć, ruje też, ewentualne urojone ciąże oraz to, ze nie będziesz musiała się martwić o ewentualne choroby dróg rodnych samiczki - a te są fatalne w skutkach i dotykają często niesterylizowanych samic ( już w późniejszym wieku, Twoja to młodziaczek).
Według mnie wiek 6 miesięcy jest już odpowiedni do przeprowadzenia zabiegu, oczywiście trzeba się udać do lekarza mającego doświadczenie z królikami - najlepiej polecanego przez SPK.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Mili

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Puszka
  • Za TM: Dante
Odp: Rujka / Śluz w moczu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2016, 08:26:12 am »
Dziękuję bardzo. Co do sterylizacji to jesteśmy już na to przygotowani juz od czasu kiedy młoda trafiła do mnie do domu czekamy teraz aż ta rujki się skończy. Co do weta to przeglądałam właśnie listę polecanych ale martwi mnie trochę bo do jednego z nich to prawie dwie godziny drogi z przesiadkami w jedna stronę i nie wiem jak ona to zniesie obecnie robi się sina z nerwów i strachu do tego kapie jej z noska przy podróży do weta oddalonego o pół godziny drogi także nie wiem jak to będzie.

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Rujka / Śluz w moczu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2016, 08:32:53 am »
Zaraz popytamy, może ktoś z Twoich okolic zna dobrego weta trochę bliżej niż w Gdańsku ( bo chyba tego masz na myśli).
Powiem jedno, czasem warto zwierzaczka przemęczyć i pojechać w dalsza drogę niż zrobić zabieg w gabinecie "pod domem", który zakończy się komplikacjami. Oczywiście nie jest regułą to, że weterynarze"psio-koci" skopią zabieg. Zabieg u samiczki jest trochę bardziej skomplikowany niż u samca. Więc lepiej robić to u sprawdzonych lekarzy.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Mili

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Puszka
  • Za TM: Dante
Odp: Rujka / Śluz w moczu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2016, 09:58:46 am »
Jesteśmy z Gdynii więc jak widzę u niej jakieś dziwne zachowanie to jeździmy do lecznicy dla zwierząt na ulicy stryjskiej. Odrobaczanie i szczepienie przeprowadzał Pan Maciej Debis, ja panikowałam bo młoda była przerażona, a on wiedział jak ją złapać, pogłaskać i uspokoić. Później młoda miała wzdęcia przyjmował nas najpierw jeden wet, później drugi aż trafiliśmy do Pani Aleksandry Sławskiej również z lecznicy na stryjskiej. Wprawdzie na tej wizycie u niej była to już tylko kontrola, ale posiedziałam z nią dłuższą chwile w gabinecie. Pani Aleksandra tłumaczyła mi o karmieniu pytała też czy wiem, że króliczki robią dwa rodzaje bobków, trzymała ją tarmosiła oglądała itp. z tego co mówiła sama ma króliczka. Wydała mi się bardzo sympatyczna i wiedziała co i jak, ale jeśli chodzi o sterylizację to właśnie się waham trochę. Dzwoniłam wczoraj do Pani Aleksandry mówiłam co się z małą dzieje twierdziła, że to wszystko może być związane z tą rujką żeby przeczekać, a po zakończeniu poddać ją sterylizacji.

Chętnie pojechałabym z nią do Gdańska na tą sterylkę, ale to jest właściwie dla niej 4 godziny jazdy komunikacją miejską. Gdyby było auto zawsze szybciej, ciszej i dla niej bezpieczniej, a zatłoczoną komunikacją miejską to dla niej ogromny stres więc się boje samych powikłań ogromnego stresu u niej. Młoda w trakcie podróży wygląda jakby miała zaraz zdechnąć, że tak się brzydko wyrażę. Robi się cała sina, nosek i buzię ma całą mokrą, aż z noska wypływa jej woda do tego stres u weterynarza i powrót. Teraz w Gdynii jeżdżę z nią taxi bo szybciej, ale i tak młoda robi się sina z przerażenia, a do Gdańska niestety nie mogę sobie pozwolić na jazdę taxi :/

I moje pytanie jak to jest ze sterylizacją w trakcie rujki zwłaszcza przy ciąży urojonej ? Jedni odradzają w tak burzliwym okresie, a inni mówią, że nie jest to przeciwwskazanie.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Rujka / Śluz w moczu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2016, 10:07:38 am »
Najlepiej zadzoń do przychodni, podałam ci telefon w pw :) Niestety czasami nie ma wyjścia i trzeba sie telepać kawał drogi ale jak dobrze pójdzie to będzie jednorazowy wypad :) Dla bezpieczeństwa królika warto go rozważyć :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Rujka / Śluz w moczu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2016, 10:10:22 am »
Mili, może ktoś znajomy mógłby podrzucić Cie i uszaka samochodem do Gdańska skoro nie jesteś mobilna. W sumie nawet w jedna stronę, bo po sterylce uszak i tak jest oszołomiony więc - jakkolwiek to zabrzmi, ale nie odczuje problemów podroży - nawet komunikacją miejską.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Mili

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Puszka
  • Za TM: Dante
Odp: Rujka / Śluz w moczu
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 19, 2016, 10:13:08 am »
Niestety nie znam nikogo takiego kto mógłby mnie zawieść. No trudno jakoś będziemy sobie radzić. Ale pewnie na jednej wizycie się nie zakończy ? Jak to wygląda wcześniej jest jakaś wizyta w celu zbadania i dopiero umawianie na zabieg ?

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Rujka / Śluz w moczu
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 19, 2016, 10:21:15 am »
Jak to wygląda wcześniej jest jakaś wizyta w celu zbadania i dopiero umawianie na zabieg ?
Jest różnie. Nieraz umawiasz się od razu na sterylkę, gdy wszystko z uszakiem w porządku - po badaniu, od razu idzie "pod nóż". Inny wet woli zbadać dokładniej, łącznie z badaniem krwi, więc naturalnie cała akcja składa się z 2 wizyt :)
Ja swoje uszaki,a trochę ich się przewinęło kastrowałam/sterylizowałam bez ceregieli. Umawiałam się, gdy doktor stwierdziła, że jest ok, zwierzak od razu zostawał na zabieg. Ja mam to szczęście, że lekarzy mam "pod nosem" i jestem ich pewna.
Gdy zdecydujesz sie na konkretną przychodnię, po prostu zadzwoń i zapytaj jaka jest u nich praktyka. 
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Mili

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Puszka
  • Za TM: Dante
Odp: Rujka / Śluz w moczu
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 19, 2016, 10:36:16 am »
A powiedz mi proszę czy taka poza jest normalna ? Wczoraj siedziała tak dłuższą chwilę  i dzisiaj z rana też.
20160719_092737.jpg

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Rujka / Śluz w moczu
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2016, 10:38:23 am »
Raczej normalna ale u każdego królika ból inaczej się objawia więc ciężko stwierdzić. Jeśli wcześniej tak nie siadała na dłużej to może cos jest na rzeczy.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Mili

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Puszka
  • Za TM: Dante
Odp: Rujka / Śluz w moczu
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 19, 2016, 10:42:00 am »
Czasami nie potrafię jej rozgryźć raz wygląda jakby ją coś bolało, a za chwile dostaje głupawki.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Rujka / Śluz w moczu
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2016, 10:45:18 am »
To pewnie nic ją nie boli. Niestety różne stany chorobowe dróg rodnych często nie bolą i są przez długi czas bezobjawowe, dlatego są tak bardzo niebezpieczne :(
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Rujka / Śluz w moczu
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 19, 2016, 10:46:10 am »
E tam! Według mnie jak sobie tak siedzi to raczej nie z bólu. U mnie Jimmy tak siedzi po pół dnia czasem ;)
Królas obolały robi raczej kurkę
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Mili

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Puszka
  • Za TM: Dante
Odp: Rujka / Śluz w moczu
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 19, 2016, 10:53:30 am »
Kurka to jej standardowa pozycja tylko obserwując ją zauważyłam, że ma dwa sposoby na kurkę jeden normalny widać, że sobie odpoczywa, a drugą, że jest taka spięta, pupę ma dziwnie podniesioną i kości tylnych łapek nie wiem jak je nazwać są widoczne.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Rujka / Śluz w moczu
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 19, 2016, 10:56:21 am »
Umow sie z kims na blablacar, by Was zawiozl. To jest rzut beretem, a przejazdow w Trojmiescie na blabla od groma.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Mili

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Puszka
  • Za TM: Dante
Odp: Rujka / Śluz w moczu
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 19, 2016, 10:59:34 am »
Dziękuję za sugestię ! Nigdy o tym nie słyszałam zaraz sprawdzę.