Autor Wątek: Strupki i łyse plamy na brzuszku, agresja  (Przeczytany 4041 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Strupki i łyse plamy na brzuszku, agresja
« dnia: Lipiec 10, 2016, 23:21:42 pm »
Hej :)
Dzisiaj przy glaskaniu Belli odkryłam, że na zewnętrznej stronie trzech łapek Bella ma tak jakby po jednym strupku :( wpisałam w Google i wyskoczyło, że ro może być grzybica :/ czytałam też, że przy grzybicy są łyse placki na ciele króliczka, a Bella ma łyse miejsca przy brzuszku. Wcześniej myślałam, że to może przez rujke wyrywała sobie śmierć, ale jak do tej pory nie zauważyłam takiego zachowania (mam ją lekko ponad miesiąc). Czy ktoś miał podobną sytuacje?. :)
Do tego moja druga krolisia, Bonnie dzisiaj zaczęła być bardzo agresywna tzn rzuca miskami, warczy na mnie i teraz zaczęła piszczec jak chciałam ją dotknąć. Biega normalnie po domu, je itd Może być to spowodowane tym, że Bonnie zaraża sie od Belli Pasterella?. A być może jej zachowanie jejmst spowodowane zmianą w domu, gdyż Bonnie boi sie chodzić po panelach, a w jej pokoju kilka dni temu polozylismy panele a ona ma rozłożony kocyk i może przeszkadza jej to, że nie ma juz do dyspozycji całego pokoju, bo sie boi?. A może jest zazdrosna o drugiego zajączka?.
Nie wiem juz co o tym myslec :(
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2016, 23:25:47 pm wysłana przez Bonnie »

Offline Sylwia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1114
Odp: Strupki i łyse plamy na brzuszku, agresja
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2016, 08:18:05 am »
Może to będą odciski. Jak miejsca są zaczerwienione to spróbuj je smarować zwykłą maścią z witaminą A + E. A co  łysych placków na brzuszku może przechodziła rujkę wcześniej zanim trafiła do Ciebie. Najlepiej obserwuj te zmiany czy się powiększają, czy jest jakaś wydzielina i czy są bardziej zaczerwienione. Jakby pooglądał to wet to też by nie zaszkodziło.
A co do zachowania Bonnie to może być zwyczajnie zazdrosna o Ciebie, że nie poświęcasz jej 100% swojego czasu. No i wyczuwa zapach Belli dlatego może chce zaznaczyć swoim zachowaniem swoje niezadowolenie i podkreślić, że ona jest panią domu  :)

P.S A jak tam wychodzenie z klatki Belli i sikanie?

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: Strupki i łyse plamy na brzuszku, agresja
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:27:59 am »
Możliwe, że zazdrosna, bo Bonnie wczoraj nawet pierwszy raz mnie ugryzla i to nie było zwykłe uderzenie zębami, tylko naprawdę ugryzienie w złości :/ Zastanawiam sie czy rozdrażnienie może byc spowodowane rozpoczęciem sie kataru?.
A co do Belli, odciski są raczej od spodu łapki, a Bella ma to na gorze tam gdzie pazurki sie zaczynają. A te łyse miejsca ma bez zmiennie takie same i przy tylnych łapkach też ma taka przerzedzona sierść. Widziałam w sklepie, że robiła gniazdko 2 dni przed tym nim niż ja wzięłam, dlatego myślałam, że to od rujki lysina :) U mnie tez już raz miała ruje, ale nie robiła nic podobnego. A co do sikania to w sumie, gdy tylko dostanie sie do lazienki to jest nasikane :) Ale szczerze wydaje mi się coraz mniej na zewnątrz :) Teraz Bellina ma pod klatką kocyk, bo problemem okazało się sliganie przy wyskakiwaniu z klatki na panele, więc w nocy buszuje jak szalona :D do tego zadomowila sie bardziej więc nawet jak jeszcze jesteśmy w salonie to wychodzi, zwiedza, w dzień to nawet śpi na tym kocuku poza klatka :) Na wieczór dostaje wariacji wskakuje, wyskakuje z klatki, biega po domu hehe :) Tak mi się śmiać chce, bo jak sie rozpędzi to nie wyrabia na panelach i przez chwile biegnie tak jakby w miejscu :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Strupki i łyse plamy na brzuszku, agresja
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:31:39 am »
Jeśli Bonnie jest niesterylizowana, to takie zachowanie może być właśnie tym spowodowane.

A jeśli na ciele królika pojawiają się nietypowe zmiany i placki, to najlepiej pójść do weterynarza, który będzie mógł sprawdzić, czy to grzyb, pasożyt czy jeszcze coś innego. Niektóre choroby skórne są zaraźliwe.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: Strupki i łyse plamy na brzuszku, agresja
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:38:45 am »
Właśnie nie jestem pewna, czy Bonnie była sterylizowana. U poprzedniego właściciela była 8 miesięcy i żyła z innym królikiem, a trzymali je razem, więc Bonnie by miała już małe. Sama nie wiem :/

Do weta ide w piątek, akurat po antybiotyk dla Belli to wezmę ja ze sobą :) wiecie może jak wygląda takie sprawdzenie, czy jest to grzyb itp?. Jakieś pobranie próbki czy coś?. Czytałam, ze jeśli to grzybica to królika trzeba ogolic bo grzyby moga być w sierści, czy to prawda?. :O

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Strupki i łyse plamy na brzuszku, agresja
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2016, 13:17:40 pm »
Nie, nie goli się królika z powodu grzybicy.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: Strupki i łyse plamy na brzuszku, agresja
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2016, 13:18:38 pm »
Uff, całe szczęście :)