Autor Wątek: BRAK APETYTU  (Przeczytany 2926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dodus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 281
BRAK APETYTU
« dnia: Czerwiec 28, 2016, 16:21:23 pm »
Kochani,

Pysia była szczepiona kilka dni temu, była badana,m.in. uszka, ząbki i było wszystko ok.
Od wczoraj je bardzo mało i jest mniej ruchliwa, w trakcie upałów też się mniej ruszała, ale wczoraj było znacznie chłodniej i było tak samo.
Oczywiście troszkę pobiega, ale to nie to co wcześniej.
Najbardziej martwi mnie, że je bardzo mało i tylko jak jej podam coś pod pyszczek, wody trochę pije.
Robi małe bobki, ale nie takie "łańcuszki", brzuszek ma miękki.

Podaję jej trochę siemienia lnianego i zjada go chętnie.
Poza tym dzwoniłem do weterynarza i proszono aby zakupił espumisan w kroplach i podawał.

Macie jeszcze jakieś pomysły co może się dziać i jak mogę jej pomóc?

Jak się do jutra nie poprawi to idziemy na wizytę.

Pozdrawiam,
dodus

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: BRAK APETYTU
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2016, 07:07:12 am »
Hmm, trudno wyrokować na odległość, co Tusi może być - czy to reakcja po szczepieniu, czy raczej się przytkała (jakoś tak mi to wygląda). Dobrze, że choć siemienia zjadła, ale ostrożnie z nim, bo może spowodować biegunkę. Bobki robi małe, bo mało je, jak się rozkręci, powinno się poprawić. Podsuwaj jej ciągle pod nosek jej największe przysmaki, choć może lepiej nie np. banany czy w ogóle owoce. Najlepiej jakieś zielonki - bazylię, koperek, natkę - może lubi coś jeszcze? W ostateczności możesz ją poczęstować odrobinę płatków owsianych, oczywiście nieugotowanych ;). Są kaloryczne, ale nie powinny spowodować rewolucji.
Jak jest w ogóle dzisiaj?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline dodus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: BRAK APETYTU
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2016, 22:56:13 pm »
Hmm, trudno wyrokować na odległość, co Tusi może być - czy to reakcja po szczepieniu, czy raczej się przytkała (jakoś tak mi to wygląda). Dobrze, że choć siemienia zjadła, ale ostrożnie z nim, bo może spowodować biegunkę. Bobki robi małe, bo mało je, jak się rozkręci, powinno się poprawić. Podsuwaj jej ciągle pod nosek jej największe przysmaki, choć może lepiej nie np. banany czy w ogóle owoce. Najlepiej jakieś zielonki - bazylię, koperek, natkę - może lubi coś jeszcze? W ostateczności możesz ją poczęstować odrobinę płatków owsianych, oczywiście nieugotowanych ;). Są kaloryczne, ale nie powinny spowodować rewolucji.
Jak jest w ogóle dzisiaj?

Niechętnie i niewiele jadła przez dwa dni.
Posłuchałem Pani dr i dałem jej espumisan.
Do picia dałem jej zaparzoną miętę.

W ten sam dzień miała biegunkę, musiałem ją umyć porządnie.

Zostawiłem ją na samych suszkach i sianku i na następny dzień mieliśmy się pojawić u weta.
Wstaję rano i patrzę, a wszystko wyjedzone i już zaczęła jeść normalnie i w dodatku zrobiła się ruchliwa jak zwykle.
Pysia ma 7,5 roku i myślałem, że to może związane z wiekiem.. ale chyba jeszcze zbyt młoda z niej pannica na takie coś:)
Wszystko jest ok (odpukać).

Pozdrawiam:)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: BRAK APETYTU
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2016, 14:06:09 pm »
Nie podawaj mięty. Jeżeli już to rumianek ale sam espu powinien pomóc.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa