Autor Wątek: Nagła zmiana zachowania - agresja  (Przeczytany 2982 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Magik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
Nagła zmiana zachowania - agresja
« dnia: Czerwiec 07, 2016, 16:29:22 pm »
Witam,
Od lutego jesteśmy szczęśliwymi rodzicami Tośki - słodkiej miniaturki. Zawsze była pieszczotliwa i grzeczna, a od tego weekendu całkowicie zmieniło się jej zachowanie. Stała się agresywna i kiedy próbujemy wziąć ją na ręce gryzie, warczy, drapie i ucieka. W weekend byliśmy u rodziców i Teściu nakarmił ją małą ilością liści akacji i jabłonki. Myśleliśmy, że może źle się czuje, ale weterynarz oddalił nasze podejrzenia. Czy to może od tego, że przez cały weekend była poza klatką? pozwala się głaskać, zjada chętnie zioła z ręki, a kiedy tylko zorientuje się, że próbujemy ją złapać, zęby idą w ruch i to dosyć mocno i boleśnie. Zachowuje się jakby się bała, mimo tego, że nie ma ku temu powodów. Pomóżcie, co zrobić z naszą niegdyś słodką i pieszczotliwą kulką futra z uszami :/

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Nagła zmiana zachowania - agresja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2016, 16:57:53 pm »
Witaj! Zmianę zachowania złożyłabym na karb dojrzewania, w które zapewne weszła Tośka. KOnieczne będzie wykastrowanie małej. Może być podenerwowana, terytorialna i reaguje agresją.

EDIT: poza tym króliki generalnie nie lubią brania na ręce i lepiej tego nie robić. To, ze dotąd na to pozwalała, nie oznacza, że zawsze tak będzie ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2016, 17:00:57 pm wysłana przez joac »
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Magik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
Odp: Nagła zmiana zachowania - agresja
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2016, 18:27:22 pm »
Dzięki za odpowiedz :)

I taka nagła zmiana, z dnia na dzień, mogła być tym spowodowana?

Nie bierzemy jej na ręce bez powodu, ale czasami niestety trzeba, żeby chociażby przemieścić futrzaka do klatki, kiedy wychodzimy z domu, czy idziemy spać.

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Nagła zmiana zachowania - agresja
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2016, 20:18:44 pm »
Mój królik był ostatnio przez kilka dni u mojej rodziny, po powrocie też zauważyłam znaczny wzrost złości i w jego wypadku podejrzewam taką reakcję na zmianę miejsc i osób, które przebywały w jego otoczeniu. Jeśli to podobna reakcja niedługo wszystko powinno wrócić do normy, gdy Tośka znowu poczuje się bezpieczna w swoim domu. Pamiętaj jednak, ze nawet jeśli weterynarz ją obejrzał i obmacał, nie można wykluczyć w 100% że coś się jednak z nią nie dzieje. Czasem zwykłe oględziny nie wystarczą, żeby stwierdzić nieprawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych i spowodowany tym dyskomfort królika. Jeśli niepokoi Cię jej zachowanie i nic się nie zmieni warto zrobić chociaż badania krwi.

Offline Magik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radom
Odp: Nagła zmiana zachowania - agresja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2016, 21:59:38 pm »
do rodziców jeździmy co weekend i nigdy tak się nie działo. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja, ale bardziej chyba stawiamy na dorastanie ;) dzięki za rady :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Nagła zmiana zachowania - agresja
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2016, 22:13:59 pm »
Jeśli chodzi o wiek dojrzewania, to zmiana w zachowaniu może pojawić się z dnia na dzień. Obserwujcie ją po prostu :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html