Autor Wątek: Czy to coś poważnego ?  (Przeczytany 2744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Olinek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Moje króliki: Frania
Czy to coś poważnego ?
« dnia: Kwiecień 20, 2016, 17:48:10 pm »
Mój króliczek załatwia się w kuwecie normalnie, sika na pomarańczowo, ale myślę że to sprawka marchewki. Ostatnio zauważyłam, że oprócz sikania do kuwety "sika"  też ale, w małych ilościach na swoje łóżeczko.... Czy to normalne ??  I jest to samiczka:) :( :heart :bunny: :bunny:

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Czy to coś poważnego ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2016, 19:00:35 pm »
Po pierwsze, nie napisałaś w odpowiednim dziale. Forum ma rozbudowany dział porad, gdzie na pewno znajdziesz odpowiedź na to czy inne pytanie związane z opieką, chorobami zwierzaka.
Niemniej, podpowiadając na już postawione. Kolor moczu królika zależy od diety. Na pomarańczowo a nawet wręcz jasnobrązowo sikają uszaki karmione suszonym mniszkiem, koniczyną, lub burakiem.
Mocz może również zmieniać konsystencję, z wodnistej na gęstszą o kolorze białawo- żółtym jakby kredowym - to z kolei świadczy o diecie bogatej w wapń, w ten bowiem sposób uszaki wydalają nadmiar wapnia.
Nie ma powodu do zmartwienia jeśli królik sika na pomarańczowo.

Co do sikania na łóżko, no cóż każdemu się zdarza, a jeśli zwierzak jest młody nie kastrowany/sterylizowany, to może to świadczyć o znaczeniu przez niego terytorium.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Czy to coś poważnego ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2016, 19:50:55 pm »
Przesunęłam wątek do odpowiedniego działu.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Baranek Mort

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
    • Brak
  • Lokalizacja: Piła
  • Moje króliki: Mort Poziomka- króliczek baran
  • Za TM: Kochany chomiczek dżungarski Ziutek
Odp: Czy to coś poważnego ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2016, 20:20:54 pm »
Po pierwsze, nie napisałaś w odpowiednim dziale. Forum ma rozbudowany dział porad, gdzie na pewno znajdziesz odpowiedź na to czy inne pytanie związane z opieką, chorobami zwierzaka.
Niemniej, podpowiadając na już postawione. Kolor moczu królika zależy od diety. Na pomarańczowo a nawet wręcz jasnobrązowo sikają uszaki karmione suszonym mniszkiem, koniczyną, lub burakiem.
Mocz może również zmieniać konsystencję, z wodnistej na gęstszą o kolorze białawo- żółtym jakby kredowym - to z kolei świadczy o diecie bogatej w wapń, w ten bowiem sposób uszaki wydalają nadmiar wapnia.
Nie ma powodu do zmartwienia jeśli królik sika na pomarańczowo.

Co do sikania na łóżko, no cóż każdemu się zdarza, a jeśli zwierzak jest młody nie kastrowany/sterylizowany, to może to świadczyć o znaczeniu przez niego terytorium.
Mój króliczek ma wiele kolorów moczu, począwszy od żółto-kredowego, kończąc na ciemnym pomarańczowym i jasnym brązowym. Jak napisane powyżej-przyczyną jest pokarm. Wydaje mi się, że nie jest to nic poważnego, ale jeśli nie jesteś pewna - idź do weta.




Offline Olinek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Moje króliki: Frania
Odp: Czy to coś poważnego ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2016, 15:26:26 pm »
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi !! Jestem pierwszy raz tej stronie ... więc nie za bardzo wiedziałam gdzie coś takiego wcisnąć :(
Będę już o tym pamiętać <3 Jeszcze raz dzięki wielkie  :icon_razz :heart :*