Autor Wątek: Jestem Zaniepokojona zachowaniem mojego krolika...  (Przeczytany 4326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Polly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
    • forum kroliki?
  • Lokalizacja: UK
  • Moje króliki: Polly
  • Za TM: d
Jestem Zaniepokojona zachowaniem mojego krolika...
« dnia: Kwiecień 16, 2016, 12:46:50 pm »
Otoz jestem zaniepokojona zachowaniem mojego krolika  :icon_sad
Gdy glaszcze/masazuje jej grzbiet/kregoslup (robie to delikatnie) to pewnym miejscu tak bardziej przy koncu, jak zaczne glaskac czy tam masowac to wtedy ona zaczyna lizac. Lizac cokolwiek jest przed nia nadal lezac...
Wiem ze jak krolik lize to oznacza to "dziekuje", "jestem szczesliwy" etc..
Ale obawiam sie ze moze ja cos w tym miejscu boli :( Nie chce zeby cierpiala, a nawet jezeli chcialabym wziasc ja do weterynarza zeby sprawdzic i pogadac z weterynarzem na ten temat to moi rodzice "nie pozwola". "Bo nie beda marnowac pieniedzy jezeli krolik jest zdrowy..." (nawet jezeli ja sama oferuje swoje kieszonkowe) mamy w domu jeszcze kota, i jak on zachhowuje sie podejrzanie to od razu chca z nim do weterynarza ! Po prostu wola jego od Polly (moj krolik)  >:(  :(
Ale Mniejsza z tym, chodzi sie o to ze nie wiedza czy jest zdrowa bo kroliki przeciez bardzo dobrze chowaja swoj bol :(
Prosze pomozcie, chce wiedziec czy na pewno nic jej nie dolega :(

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Jestem Zaniepokojona zachowaniem mojego krolika...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2016, 13:16:36 pm »
Swojego wora jak głaszczę a raczej orcuję paznokciami po futrze, to z uciechy liże dywan, łapy czy co tam ma pod językiem.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Jestem Zaniepokojona zachowaniem mojego krolika...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2016, 15:01:24 pm »
Moje też się tak zachowują- pędzlują dywan :) Jak będziesz pocierać królicze ucho, królik też zacznie lizać dywan.  Nie ma się czym martwić :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Polly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
    • forum kroliki?
  • Lokalizacja: UK
  • Moje króliki: Polly
  • Za TM: d
Odp: Jestem Zaniepokojona zachowaniem mojego krolika...
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2016, 11:07:02 am »
Swojego wora jak głaszczę a raczej orcuję paznokciami po futrze, to z uciechy liże dywan, łapy czy co tam ma pod językiem.
Dziękuję za odpowiedź, co za ulga

Offline Polly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
    • forum kroliki?
  • Lokalizacja: UK
  • Moje króliki: Polly
  • Za TM: d
Odp: Jestem Zaniepokojona zachowaniem mojego krolika...
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2016, 11:09:50 am »
Moje też się tak zachowują- pędzlują dywan :) Jak będziesz pocierać królicze ucho, królik też zacznie lizać dywan.  Nie ma się czym martwić :)
Tobie też dziękuję,
Ale jednak gdy spróbowałam pocierać uszy to nie lizała :/
Domyślam się że to dlatego ponieważ ona jest rasy        "Dwarf Lop" I jej uszy "są w dół"...

Offline Rondel102

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska
Odp: Jestem Zaniepokojona zachowaniem mojego krolika...
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2016, 11:54:37 am »
Zachowanie królika nie zależy od rasy.
Każdy królik lubi coś innego, jeden będzie zadowolony z drapania po szyi inny z drapania po grzbiecie, większość nie lubi drapania w boczki ale znajdzie się 10-20% które lubią, więc nie warto wpasowywać swojego królika w jakiś schemat.
*chociaż można by dopasować pewne predyspozycje do ras, np. barany mogą częściej potrząsać głową w celu oczyszczenia ucha jak rasy mało uszne, ale poniekąd to nie charakter tylko fizjonomia.