Autor Wątek: Sterylizacja samiczki.. a wczesniejsza ciaza.  (Przeczytany 2953 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline niki33352

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • Mikuś i Tosia :*
Sterylizacja samiczki.. a wczesniejsza ciaza.
« dnia: Styczeń 30, 2016, 18:19:47 pm »
Witam. Mam pytanie odnośnie sterylizacji mojej małej. Jest u nas od około 7 miesięcy,  jaka mieliśmy niespodziankę kiedy niedługo później urodziła.. tak, ktoś sprzedał mi ciezarnego króliczka. Małe odchowalismy po czym sprzedalismy, ale teraz nasuwa się pytanie.. czy skoro została już matka, mogę ją teraz zapisac na zabieg?  Jest strasznie agresywna, w sumie odkąd ja mam tak jest..rzuca się kiedy tylko zblize się do klatki, a jak daje jej jeść to dosłownie w rekawicy.  Nie wiem już co robic, czy po zabiegu jest szansa że ona się zmieni? Czy raczej nie? Nikt jej nie robi krzywdy, a ona ciągle taka agresywna  :placze

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Sterylizacja samiczki.. a wczesniejsza ciaza.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2016, 18:49:48 pm »
Samice bez kastracji są mocno terytorialne, zachowanie może całkiem ustąpić, ale może się tylko nieco złagodzić. Kastracja nie daja gwarancji na zmianę zachowania, ale wyklucza ryzyko zachorowania na ropomacicze i inne nowotwory układu rozrodczego. Na zabieg możecie ją spokojnie zapisywać, ważne żeby do lekarza specjalizującego się w leczeniu zajęczaków.