Autor Wątek: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.  (Przeczytany 15737 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline BasiaP.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1491
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Gustaw i Marcelinka
  • Za TM: Franka
[Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« dnia: Grudzień 30, 2015, 20:02:31 pm »
Stadionek to roczny króliczek znaleziony przeze mnie 28 grudnia br koło Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Króliczek był już z pierwszą wizytą u weterynarza:

Stadionek jest młodziutki, bardzo kontaktowy, niezwykle ruchliwy i towarzyski. Jeszcze nie kastrowany.
Stadionek szuka domu stałego , odpowiedzialnego i świadomego tego , co to oznacza posiadanie króliczka.



dawniej Basia i Franka

Offline bastusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: ząbkowice śląskie
  • Moje króliki: Niuńka
  • Pozostałe zwierzaki: Bastuś (labuś), 4 pływające skarbki
Odp: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2015, 23:01:05 pm »
Witam wszystkich.jestem nowa na forum. Szukam króliczka dla siebie :bunny: A że mieszkam nie tak daleko od Wroclawia to najlepiej jakbym znalazła niuńka jakiegoś z tych okolic. Czy o Stadionku można coś więcej się dowiedzieć? Mam psiaka i to miałby być też jego przyszły kumpel...pozdrawiam
Zwierzęta mają takie samo prawo do świata jak ludzie. Skoro na nim są, świat do nich należy. Noe do swojej arki wziął nie samych ludzi....
Etyka szacunku do życia nakazuje nam poszukiwać sposobności by na tyle zła wyrządzonego zwierzętom przez ludzi, pospieszyć im z jakąkolwiek pomocą...

Offline BasiaP.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1491
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Gustaw i Marcelinka
  • Za TM: Franka
Odp: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2015, 07:29:54 am »
Dużo więcej o Stadionku tu: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,17389.140.html
Zaprzyjaźnianie zwierząt różnych gatunków wymaga odpowiedniej wiedzy i podejścia - nie każdy pies będzie wstanie opanować emocje i na spokojnie tolerować królika w swoim otoczeniu. W całym tym procesie najważniejszy tak naprawdę jest pies, jego stosunek do właściciela, jego terytorializm i jego doświadczenia życiowe. Przykłady z mojego domu - jeden pies zrównoważony z ogromnym pokładem pozytywnych wypracowanych doświadczeń - społeczny, skupiony, współpracujący. pies, przez którego życie i dom przewinęło się stado różnych tymczasów i z którymi musiał nawiązać relacje - nie zawsze przyjaźnie, ale zawsze wypracować kompromis. Drugi pies - z łańcucha, z bagażem doświadczeń w polowaniu na drób, pies aktywny, z trudem opanowujący emocje, pies z którym trzeba dużo pracować. No i ja w tym bałaganie - określam zasady współżycia zwierząt w domu - żaden pies nie ośmieli się polować na króliki w mojej obecności, nie dlatego , że jestem straszna, ale dlatego, że tego oczekuję i to jest mój dom i moje króliki i moje zasady - i oczywiście moje psy -szacunek dla przewodnika -  nie używam określenia dominacja, bo jest ono błędne, zafałszowane i narobiło już masę szkody.
Wracając do tematu - trzeba przepracować sytuację, pies musi być odpowiednio skupiony na właścicielu , musi umieć opanować emocje no i nie może mu się włączyć instynkt łowiecki, bo w takiej sytuacji króliczek albo zostanie obiadem, albo zestresowanym , przerażonym zwierzątkiem.
Wypuszczenie królików na pokój luzem u mnie w domu przy tym drugim psie będzie miało miejsce dopiero wówczas, gdy absolutnie będę pewna, że Vega opanuje emocje, wykona komendy i nie ruszy w zabawę w polowanie. W tej chwili króliczki są cały czas "dostępne" przez przegródkę - biegają luzem po kuchni (chwilowo na zmianę) i psy mogą je obserwować cały czas - oswajają się zatem z ich obecnością, ze specyfiką ruchu , jaki wykonuje królik (podskoki, obroty, tupanie, wskakiwanie) , jednak psy do kuchni nie mają wstępu (choć przegródka jest raczej psychologicznym niż fizycznym utrudnieniem, bo jakby chciały wtargnąć, to pokonałyby ją bez trudu, ale tak jak powiedziałam - to moje zasady - dlatego psy do kuchni nie wchodzą). Dlatego integrację pies- królik trzeba mądrze przeprowadzić i przygotować się do tego. Szczerze powiem, że szukając przyjaciela dla psa wybrałabym drugiego psa - oczywiście jakieś relacje pies/królik wystąpią, ale to nie będzie kumplostwo do zabawy, chyba, że pies będzie bawił się w łowy.

Adopcja Stadionka będzie prowadzona przez kogoś innego niż ja - jeszcze nie jest wyznaczona ta osoba, czekam na ustalenia, chwilowo Stadionek jest przed kastracją, więc na jego adopcję trzeba będzie poczekać (chyba, że koordynator adopcji zadecyduje inaczej).
dawniej Basia i Franka

Offline bastusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: ząbkowice śląskie
  • Moje króliki: Niuńka
  • Pozostałe zwierzaki: Bastuś (labuś), 4 pływające skarbki
Odp: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2015, 11:24:28 am »
Dziękuję. A mój pies wygląda identycznie jak ten na zdjęciu.będę obserwować i będę w kontakcie z wami :jupi
Zwierzęta mają takie samo prawo do świata jak ludzie. Skoro na nim są, świat do nich należy. Noe do swojej arki wziął nie samych ludzi....
Etyka szacunku do życia nakazuje nam poszukiwać sposobności by na tyle zła wyrządzonego zwierzętom przez ludzi, pospieszyć im z jakąkolwiek pomocą...

Offline BasiaP.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1491
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Gustaw i Marcelinka
  • Za TM: Franka
Odp: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2015, 14:53:43 pm »
Stadionek szykuje się na sylwestra :)


dawniej Basia i Franka

Offline BasiaP.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1491
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Gustaw i Marcelinka
  • Za TM: Franka
Odp: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2016, 10:21:18 am »
Kochani! Koordynatorem adopcji Stadionka została mimi z FPK i ona teraz będzie prowadzić jego adopcję - więc bardzo proszę o przeniesienie wątku do odpowiedniego działu i z góry dziękuję i bardzo przepraszam za zamieszanie.
Wszystkim uszakom dobrych domków w 2016 życzę, a opiekunom radochy z ich posiadania :)
dawniej Basia i Franka

Offline joac

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2016, 16:11:41 pm »
Stadionek jest przecudny, nie mogę się napatrzeć na tę ciekawską mordeczkę :D Czuję, że szybko znajdzie domek!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solaris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Cezar i Kamala
  • Pozostałe zwierzaki: 1 kot
  • Za TM: Solaris
Odp: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2016, 11:17:11 am »
Ach! Prześliczny pyszczek  :heart

Offline BasiaP.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1491
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Gustaw i Marcelinka
  • Za TM: Franka
Odp: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2016, 19:02:08 pm »
Nie wiem, jak w świecie króliczych adopcji to wygląda, czy są wizyty przedadopcyjne, czy są umowy adopcyjne, ale zrobiłam Stadionkowi kilka ogłoszeń - oczywiście z przekierowaniem na Fundację
http://www.gumtree.pl/a-inne-zwierzaki/wroclaw/kroliczek-stadionek-szuka-odpowiedzialnego-domu/1001525791860910476398509
http://olx.pl/oferta/kroliczek-stadionek-szuka-odpowiedzialnego-domu-CID103-IDdjNtW.html
dawniej Basia i Franka

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2016, 19:24:48 pm »
Są wizyty i są umowy :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline BasiaP.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1491
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Gustaw i Marcelinka
  • Za TM: Franka
Odp: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 03, 2016, 20:33:42 pm »
No to bardzo dobrze, bo niestety trzeba mocno weryfikować chętnych, zarówno dla psów, jak i wszystkich innych żywych istot. Doświadczenie niestety mam duże w psich adopcjach i nieufność moja w chwili obecnej jest gigantyczna. A już miałam sms  -odda pani z klatką? , kiedys dostałam sms w sprawie psa - co dajecie do psa? odpisałam - willę
dawniej Basia i Franka

Offline joac

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2016, 20:35:59 pm »
Basiu, w fundacjach prześwietlą delikwenta (hyhy, ale to brzmi ;-) - no dobra, kandydata na opiekuna ;-) - w byle ręce króliś nie zostanie oddany.
Trudno znaleźć tę jedną właściwą osobę wśród masy bezmyślnych pseudoopiekunów, ale da się to zrobić i Stadionek znajdzie superdomek :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline BasiaP.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1491
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Gustaw i Marcelinka
  • Za TM: Franka
Odp: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 03, 2016, 20:38:09 pm »
No właśnie na to liczę, że trafi w dobre i odpowiedzialne ręce - już raz został na "lodzie" :)
dawniej Basia i Franka

Offline BasiaP.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1491
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Gustaw i Marcelinka
  • Za TM: Franka
Odp: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2016, 19:35:32 pm »
Stadionek był dziś na kastracji - dzięki nieocenionej pomocy mimi udało się szybko załatwić kastrację u dobrego lekarza i maluch już się regeneruje. Koszty zabiegu pokryje FPK - ogromne podziękowania z mojej strony :)
Nie robię dziś mu żadnych zdjęć, niech dojdzie chłopak do siebie, po dzisiejszych przeżyciach.
dawniej Basia i Franka

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2016, 20:50:15 pm »
Super :D teraz tylko domek musi znaleźć :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 08, 2016, 22:21:25 pm »
Szybko dojdzie do siebie :) Super, że taka błyskawiczna kastracja chłopaczka :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline BasiaP.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1491
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Gustaw i Marcelinka
  • Za TM: Franka
Odp: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2016, 16:49:05 pm »
Mam wrażenie, że on już doszedł do siebie :) - kica, wcina, bobczy i siusia :)
Żeby mu podać dziś rano antybiotyk musiałam zawinąć go w ręcznik, bo nie smakowało mu absolutnie :), a potem na mnie pofukał a nawet potupał :)
Najlepszy domku dla Stadionka szykuj się ! Ten, kto go weźmie, będzie miał super uszaka - marzy mi się, żeby miał koleżankę do towarzystwa, on jest taki towarzyski i miły!
dawniej Basia i Franka

Offline BasiaP.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1491
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Gustaw i Marcelinka
  • Za TM: Franka
Odp: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 12, 2016, 15:31:37 pm »
Dziś był ostatni antybiotyk, maluch ma się dobrze, w nocy strasznie domagał się wyjścia z klatki, w związku z tym od 3.30 do 6 rano ganiał po kuchni :), a Frania w tym czasie  dostała szlaban klatkowy :), a po takim kicaniu podanie antybiotyku było wyjątkowo proste - maluch się po prostu zmęczył :). Jeszcze kilka dni i spróbuję puścić je razem - może będzie bez walk :)
dawniej Basia i Franka

Offline joac

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 12, 2016, 15:36:14 pm »
Chłopaki szybko dochodzą do siebie po kastracji :D Fajnie, ze taki żywotny :) Ciekawe, jak to wyjdzie z Franią?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline BasiaP.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1491
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Gustaw i Marcelinka
  • Za TM: Franka
Odp: [Wrocław] - domu pełnego miłości i rozsądku szuka Stadionek.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 16, 2016, 19:55:12 pm »

Kicam! i TUPIĘ Kupiła nam nową porządną wykładzinkę dywanową i można poszaleć - ale TUPIĘ , bo tak!


a pańcia się coraz bardziej w zbóju zakochuje - serducho mi pęknie, jak będę oddawać :(
dawniej Basia i Franka