Autor Wątek: Królik zjadł swoją kuwetę  (Przeczytany 6230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PinkMachine

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: ZST
Królik zjadł swoją kuwetę
« dnia: Grudzień 26, 2015, 23:49:52 pm »
Witam wszystkich,

Piszę do was o pomoc, nie mam pojęcia co jest nie tak z moją królicą. Jest ona dość młoda (5 miesięcy) jednak od jakiegoś czas zaczęła podgryzać swoją kuwetę. Jest to plastikowa, narożna kuweta przymocowana do klatki żeby królik nie mógł jej przesunąć. Na początku nie było z kuwetą żadnych problemów, królica nauczyła się z niej korzystać. Z biegiem czasu zaczęła ją podgryzać, z dnia na dzień coraz mocniej i dłużej. Patyki do gryzienia, zabawki/gryzaki nie pomagały. W tym momencie można powiedzieć że królica zjadła pół swojej kuwety. Jedna ze ścianek narożnej kuwety już nie istnieje, wygryziona do cna.

Chciałbym się zapytać czy ktoś spotkał się z taką sytuacją wcześniej, co jest powodem takiego zachowania i jak temu przeciwdziałać? Nacieranie kuwetą cytryną i środkami które niby mają oduczyć zwierzęta gryzienia nie pomaga. Mam wrażenie że nic na nią nie działa.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź,

Pozdrawiam serdecznie!4

Oskar.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Królik zjadł swoją kuwetę
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2015, 00:09:01 am »
Wszystko z nią OK, pewnie siedzi w klatce i się nudzi. Zmień kuwetę na kocią prostokątną z ramką, a królik niech dużo biega poza klatką.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królik zjadł swoją kuwetę
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2015, 10:03:40 am »
Też sądzę, że króliczka się nudzi. Pięciomiesięczna królica to wulkan energii, którą powinna rozładować bieganiem, eksplorowaniem, szarpaniem kartonu ;) Jeśli nie ma zapewnionych atrakcji, zajmie się działalnością typu zżeranie kuwety.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Królik zjadł swoją kuwetę
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2015, 10:50:23 am »
U nas było podobnie - Pyza zżerała narożną kuwetę za młodu mimo, że biega i ma zabawki. Te kuwety narożne są  zrobione ze zbyt miękkiego plastiku i kuszą. W sumie pogryzła chyba ze 3 takie kuwety. Odkąd mamy kocią jest spokój ;)
Zrób tak jak bośniak radzi - zmień kuwetę na prostokątną, która jest z grubego plastiku. Uszak popróbuje gryźć, zobaczy, że jest ciężko i odpuści ;)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)