Autor Wątek: Łóżko to nie kuweta  (Przeczytany 2528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pomyluna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Moje króliki: Baranek Luna
Łóżko to nie kuweta
« dnia: Grudzień 25, 2015, 21:26:20 pm »
Od niedawna jestem właścicielką trzymiesięcznej króliczki baranka i wynikł pewien problem - nałogowo robi bobki na moje łóżko, czy też jest złożone i zaścielone, czy też rozłożone.
Przez mniej więcej połowę dnia Luna ma otworzone drzwiczki od klatki, kiedy chce wychodzi i wchodzi z powrotem (podjeść, napić sie itp.) ale nieważne ile czasu by nie biegała, zawsze zostawi na łóżku (i tylko tam) niespodzianki.
Jak mogłabym ją tego oduczyć? Kuwety raczej nie postawię, nie chciałabym też całkowicie zabraniać jej wskakiwać na łóżko.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Łóżko to nie kuweta
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2015, 23:00:03 pm »
Witaj! Problem do rzadkich nie należy, bo niektóre króliki po prostu uwielbiają załatwiać się na łóżko (bo miękkie, bo pachnie nami). Podejrzewam, że Twoja baranka jest niewysterylizowana, bo jeszcze młoda, i może zaczęła dojrzewać, w związku z tym znaczy bobkami Twoje łóżko. Odczekaj jeszcze trochę, wykastruj ją i zobaczysz, czy coś się zmieniło. Jest prawdopodobieństwo, że się coś poprawi, ale nie musi.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html