Autor Wątek: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.  (Przeczytany 58080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 20, 2017, 22:36:19 pm »
No pewnie to, nasłuchuje i się stresuje. Jak się uspokoi, ta powieka powinna wrócić na miejsce.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 20, 2017, 22:38:36 pm »
Jak ją poglaszcze to oko wraca do normy. Uff juz sie balam, dziękuję :*

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 20, 2017, 22:40:30 pm »
Super :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Agatakamil

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznan
  • Za TM: Alfa
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 02, 2017, 10:53:47 am »
Cześć to znowu ja ale pewnie tylko kilka osob mnie kojarzy wiec sie przedstawię. Wzięliśmy z narzeczonym sierotę baranka z zoologicznego (na 100% za wczesnie od matki oddzielony) miałam wziac karzełka teddy z hodowli wydać na niego kupę kasy i miec pewność ze jest zdrowy i dobrze chowany. No ale zobaczyłam w zoologicznym to małe biedne to wzięłam. Zoologiczny jak to zoologiczny bedzie malutki ma 6tyhodni (na pewno nie) no ale do rzeczy tradycyjnie kupiłam z maluchem jedzenie którym była karmiona do tej pory ale była to mieszanka zbóż a ja jestem nadopiekuncza wiec wiedziałam ze karme zmienię na granulat. Mała jest u nas miesiąc dwa dni temu postanowiłam ze zacznę wprowadzać dietę moim zdaniem lepsza dla niej od mieszanki zbożowej. Kupiłam ogromny worek ziół (gruziolka) dla królików i koszatniczek i nasypalam pełna michę. Do tego kupiłam granulat beaphar junior dobre recenzje duzo włókna zaczęłam dawaj po kilka kosteczek dziennie zeby sie przyzwyczajala do zmiany karmy. Ale mała zaczęła bardzo duzo pic i jeszcze więcej sikać w kuwecie jest powódź od dwóch dni. żwirek z kuwety wymieniam trzy razy dziennie. Pytanie do was czy to wina ziół wiem ze niektóre sa moczopędne i moze mogłam nie dawać tak duzo od razu ale kurczę myślałam ze ziola to ziola i nie zaszkodzą. Czy moze granulat? Kupiłam dzisiaj lepszy jr farm (nie wiem w czym jest lepszy ale wszyscy go polecają wiec pewnie jest). Kompletnie nie mam pojecia co teraz zrobic isc w zaparte i karmić tak jak chce zeby jadła i liczyć ze sie przyzwyczai czy wrócić jej ta mieszankę zbóż? Mała ma teraz ok 2 i pół msc tak na moje wg pani z zoologicznego ma 3 msce

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 02, 2017, 10:58:38 am »
Karm jak karmisz, poczytaj sobie forum o prawidłowym karmieniu :) Na opakowaniach suszków jest też dawkowanie. Oczywiście podstawą żywienia powinno być siano. O mieszankach zbożowych najlepiej zapomnij bo to syf, na dłuższą metą niszczy królikowi układ trawienny
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Agatakamil

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznan
  • Za TM: Alfa
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 02, 2017, 11:01:49 am »
No właśnie przeczytałam juz chyba wszystkie internety na ten temat bardzo chce zeby dostawała to co najlepsze siano oczywiście ma i to tez nie najtańsze tylko takie ładne pachnące bez kurzu. Poki co odstawiłam ziola jak sie moze troszkę uspokoi to zaczną umiarkowanie dawać a nie cała michę od razu. Mam nadzieje ze bedzie dobrze. Jest możliwość ze to od granulatu tak ja suszy?

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 02, 2017, 11:10:55 am »
Faktycznie wiele ziół ma działanie moczopędne np. popularny mniszek.
Może też dużo pije, bo teraz sezon grzewczy- może suche i ciepłe powietrze powoduje większe pragnienie.
Króliki jedzą dużo suchego, włóknistego pokarmu więc piją wodę ;) Nie martw się na zapas ;)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline BunnyL

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Króliczka Boney
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 22, 2017, 12:39:48 pm »
Potrzebuje pilnej porady od Was!

Moja króliczka biega wolno po mieszkaniu, dwa dni temu skaleczyła się w tylnią łapkę (jest bardzo skoczna i wchodzi mi na różne meble) Wydawało mi się że nie dotyka tej rany i że się zagoi natomiast po nocy widzę że jest gorzej :( to jest istna masochistka (po kastracji wyrwała sobie szwy, trzeba bylo znowu szyć, miesiąc minął i teraz to..) Czy ta łapa jest do szycia? ta łapa jest zdarta tylko wydaje mi się że przez to jej liżenie stale się powiększa. Mam w domu kołnierz, może jej założyć żeby tego nie lizała ? płakać mi się jak na to patrzę.. Ogólnie jest żwawa i nie kuluje na tę łapę.  Ratunkuuu ;(  :buu

zdjęcie rany:
http://oi64.tinypic.com/4l23yg.jpg
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2017, 12:46:41 pm wysłana przez BunnyL »

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 22, 2017, 14:10:55 pm »
Koniecznie trzeba iść do weterynarza !!!Takie rany to poważna sprawa, może dojść do zakażenia, możliwe, że trzeba będzie podać antybiotyk.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 22, 2017, 17:01:32 pm »
Popieram Solvieg z całą mocą. nie wiadomo, co to jest, czy nie trzeba antybiotyku. Koniecznie pokaż to wetowi.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline BunnyL

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Króliczka Boney
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 22, 2017, 17:20:05 pm »
Zabieram ją do weta za godzinę. Niestety nie do króliczego bo nie mam takiej możliwości (tymczasowa duża odległość) Kołnierz od razu biorę bo wiem że ona jej nie zostawi w spokoju a wszelkie bandaże pogryzie. Myślicie że będzie wystarczył ten antybiotyk? nie ma tu mowy o jakimś szyciu? W styczniu była 2razy pod narkozą (kastracja, a potem kolejne szycie bo wygryzionych szwach) bałabym się kolejnego uśpienia. Króliczka 10 miesięcy

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 22, 2017, 17:30:52 pm »
Trudno wyrokować, naprawdę. Lekarz musi to zobaczyć, nam na odległość trudno :( . A kołnierz to dobry pomysł.
Powodzenia!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline BunnyL

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Króliczka Boney
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 22, 2017, 20:45:07 pm »
Jest i opatrunek na łapkę, umówiona wizyta kontrolna na jutro i kołnierz, będzie dobrze :) Dziękuję za szybką reakcję, mam mały huragan w domu, oby ją facet, którego niedługo przygarniemy z fundacji trochę ogarnął :bunny: ;) pozdrawiam  :roza:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 22, 2017, 22:05:24 pm »
To dobrze, do wesela się zagoi, nomen omen ;)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Paulina070

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 25, 2017, 10:45:33 am »
Cześć! Szukam kogoś kto spotkal sie z nowotworem u królika i przystapil do leczenia. Mam kilka pytań co do przebiegu leczenia, metod i rezultatów. Moze ktoś z Was korzystał z radioterapii? Jestem w stalym kontakcie z bardzo dobrymi weterynarzami jednak chciałabym zasięgnąć opinii ze strony właściciela królika któremu przytrafiło się to nieszczęście.

Offline kakimoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Mućka
  • Za TM: Landrynka
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 07, 2017, 12:59:23 pm »
Witam, jestem nowa, ale może Tu spotkam kogoś, kto miał do czynienia z takimi symptomami. Mój królik Mućka miewa ataki, w których siada "na kurkę" ma napięte mięśnie, nie reaguje na bodźce zewnętrzne i szybko zamyka i otwiera oczka, jakby jej coś do oczka wpadło. Pierwszy atak miała mniej więcej w wieku 3 miesięcy, następny jakieś 2 tyg temu (identyczny, tylko po tym ataku podejrzewamy, że na chwilę utraciła wzrok, bo wpadała na wszystko i nie reagowała jak trzymałam smakołyk) i dzisiaj zupełnie inny, który jest w załączonym filmie. Oczywiście byłam u lekarza, ale ze względu na problemy z układem trawiennym dostała jakieś 3 zastrzyki, kroplówkę i leki doustne. Wszystko było na pozbycie się ewentualnych pasożytów. Lekarka podejrzewa E.Cuniculi, ale innych objawów tej choroby nie ma jak np. przekręconej główki... Proszę o pomoc ;) Ewentualnie jakby ktoś mógł polecić weterynarza z Łodzi. Chodzę do Zwierzętarni.

https://youtu.be/R3eLBBqpNcY

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 07, 2017, 13:04:15 pm »
Witaj! Kurczę, nieciekawie to wygląda, jak atak padaczkowy. Na pewno trzeba zrobić test na EC; przekręcona główka to typowy objaw, ale nie musi wcale występować, inne objawy neurologiczne też są możliwe.
Z tego, co słyszałam od łodzian, Zwierzętarnia jest OK, ale może rozważ przejażdżkę z małą do Warszawy? Tam mają dobrych specjalistów, a od Ciebie znośna odległość.
Poczekaj też tu chwilkę, mam nadzieję, że odezwie się Aguleks, która miała królinkę z padaczką.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline kakimoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Mućka
  • Za TM: Landrynka
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 07, 2017, 13:15:12 pm »
Filmik wyslalam juz do Pani weterynarz ilogistyka stwierdzila, ze nalezy rozpoczac leczenie na e.cuniculi. Fajnie by bylo jaby ktos wypowedzial sie na temat padaczki u krolikow bo te ataki tak ksiazkowo nie wygladaja... wizyte mamy na jutro umowiona. A w Warszawie ktos poleca jakiegos doktorka chociaz na konsultacje?

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 07, 2017, 14:19:25 pm »
lek. wet. Magdalena Procyszyn
(także chirurg, nefrolog)
NiuniaWet
ul. Centralna 25
05-816 Kolonia Opacz
tel. 690 009 959
www.niuniawet.pl
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 07, 2017, 14:55:09 pm »
Nie wiem czy to typowy napad padaczkowy, ale na pewno zmiany o podłożu neurologicznym. U mojej króliczki napady wyglądały o stokroć bardziej poważnie, były drgawki, miotanie ciałkiem, utrata przytomności. To co tu widać to bardzo łagodny stan - według porównania z moją podopieczną, czyli to dobra wiadomość.
Od siebie powiem tylko to, że padaczka i wszelkie stany padaczkopodobne są tylko objawem innych chorób, w tym właśnie kunikulozy, czasem są wrodzone tzw. padaczki idiopatyczne, które nie mają określonej przyczyny, po prostu są - i "leczy" je się objawowo.
Zaczęłabym od stwierdzenia lub wyeliminowania kunikulozy, bo to jest częste i nie zawsze objawy u uszaków są typowe tj. przechylenie główki i oczopląs, może być taki stan jak u Twojego uszaka. Diagnostyka w takich przypadkach to podstawa.
W Warszawie masz sporo wetów specjalizujących się w królikach: Ogonek, Pulsvet.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)