Autor Wątek: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.  (Przeczytany 58052 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 06, 2016, 07:40:06 am »
Bardzo, bardzo się cieszę, że się udało :) I czekamy na wieści po powrocie od doktora :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

MS

  • Gość
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 08, 2016, 10:08:40 am »
Proszę o pomoc!!! Sprawa jest nietypowa, bo dotyczy króliczego noworodka. Niedawno niespodziewanie urodziły się maluszki królikowi, którego ostatnio przygarnęłam. Mniejsza o to, że miał być "chłopcem"...

Wszystkie pięknie rosną, oprócz jednego - wczoraj był wyciągnięty z gniazda, zimny i o głowę mniejszy od pozostałych. Dziś kończy tydzień. Przełożyłam go do ciepłego miejsca, cały czas jest grzany termoforem i karmiony mlekiem dla kociąt. Waga od wczoraj zamiast się podnieść - spadła o 3g :( Obawiam się jak zniósłby jakikolwiek transport do weterynarza, a nie znam żadnego "króliczego", który może przyjechać na wizytę domową.  Co jeszcze mogę zrobić żeby go uratować?

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 08, 2016, 10:11:43 am »
Skąd jesteś?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

MS

  • Gość
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 08, 2016, 10:15:37 am »
Warszawa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 08, 2016, 11:35:31 am »
To dobrze, zaraz poproszę kompetentną osobę z Warszawy, żeby się wypowiedziała, do kogo można sie zwrócić.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 08, 2016, 11:51:18 am »
Zaraz dostaniesz wiadomość prywatną :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Graziaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Tychy
  • Moje króliki: Tosia (baranek), Lila (karzełek)
  • Pozostałe zwierzaki: Pies, rybki
  • Za TM: Popi :(
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 08, 2016, 22:07:32 pm »
Hej, potrzebuję pilnej pomocy, moja Lili jest chora, nie ma na kręgosłupie, bliżej ogonka sierści, miała tam wcześniej (jakieś 3 dni temu) coś bardzo twardego, przypominającego kość, ale jej to chyba odpadło, bo tego nie ma, miałam z nią iść do weterynarza w poniedziałek, ale dzisiaj dostała paraliżu tylnich łapek, cały czas usilnie próbuje wstać i biegać, ale się przewraca. Lila jest bardzo żywa, podnosi łebek, nastawia uszka i jest wesoła, a ja nie mam pojęcia co jej jest, czy to od tej rany na pleckach, czy zjadla choinkę czy zatruła się brudną wodą. Byłam u chłopaka, oczywiście Lileńka ma czystą wodę w poidełku, ale ma też w miseczce, w której po kilku godzinach potrafi nabrudzic i siostra jej nie wyciągnęła, ale mowi, że Lila jeszcze rano biegała i skakała po klatce. Co jej może być? Nie chce stracić kolejnego króliczka ;-;

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 08, 2016, 22:23:52 pm »
Nie czekając do poniedziałku, weź królika i jutro rano pojedź do Synergii w Bytomiu (ul. Strzelców Bytomskich 129). Królikowi potrzebna jest diagnostyka, a nie wróżenie przez internet.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Graziaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Tychy
  • Moje króliki: Tosia (baranek), Lila (karzełek)
  • Pozostałe zwierzaki: Pies, rybki
  • Za TM: Popi :(
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 08, 2016, 22:59:13 pm »
A to to ja wiem i oczywiście, że pojade, bo ten króliczek jest dla mnie jak córka, po prostu pierwszy raz spotkałam się z czymś takim i chciałabym wiedzieć czego mogę się spodziewać :( Przechodzą mnie bardzo źle myśli :(

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 09, 2016, 08:14:02 am »
Czego możesz się spodziewać- w sumie wszystkiego. Niestety bez szybkiej i dokładniej diagnostyki u weta to nikt ci nie powie co to może być :(
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Graziaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Tychy
  • Moje króliki: Tosia (baranek), Lila (karzełek)
  • Pozostałe zwierzaki: Pies, rybki
  • Za TM: Popi :(
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 10, 2016, 13:08:23 pm »
Byłam wczoraj u veta, ale nie w Bytomiu, bo nie miałam czym się tam dostać. Mała dostała 4 zastrzyki az ciężko było patrzeć, ale dzielna była, po chwili zaczęła mnie lizać i szaleć, lekarz powiedział, że ma opóźnione odruchy, ale ma i że to problem neurologiczny, i że będziemy musiały jeździć codziennie na zastrzyki :( Wczoraj po 30 minutach od zastrzyków mała zaczęła stawiać łapki, a wieczorem próbowała stawać juz słupka, dzisiaj byłyśmy drugi raz, ale lekarz powiedział, że nie ma się co jeszcze cieszyć, bo za wcześnie na wnioski, po powrocie do domu mała juz kicala po pokoju, ale jeszcze jest słaba i się chwieje :) Jutro czeka nas kolejna wizyta :) Jesteśmy dobrej myśli :)

Offline frau magda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 617
  • Płeć: Kobieta
  • evil prevails when good men fail to act
  • Lokalizacja: za Odrą
  • Moje króliki: Doha i Olaf
  • Na DT: Edward
  • Za TM: Mysza
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 08, 2017, 10:35:41 am »
Cześć kochani. Wczoraj zauważyłam u Olafa dziwny tik uszny. Jak się go mizia po głowie to tak od czasu do czasu albo nagle mu ucho podskakuje, albo on troszkę się wzdryga. Do tego mam wrażenie, że uszy są jakby twardawe przy głowie. Nie wiem czy to nie moja paranoja, bo poza tym Olek zachowuje się normalnie, je, bobczy, jest wesoły i mimo tych tików żebra strasznie o mizianie, nadstawia się sam. Uszy też podskakują raz jedno, raz drugie. Do uszu wczoraj zaglądałam nawet i z latarką, ale wyglądają normalnie (jak na moje laickie oko). Będę go dziś obserwować czy mu to przechodzi i jeśli nie, to jutro do weta, bo dziś zamknięte.
Macie jakieś pomysły co to może być?

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 08, 2017, 10:38:00 am »
To może być zapalenie ucha (oczywiście zgaduję na odległość). Ale moja Pandorka tak miała, jak jej ucho dokuczało: właśnie się wzdragała i jakby tak trzepała uszkiem, szczególnie jednym, tym bardziej chorym.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline frau magda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 617
  • Płeć: Kobieta
  • evil prevails when good men fail to act
  • Lokalizacja: za Odrą
  • Moje króliki: Doha i Olaf
  • Na DT: Edward
  • Za TM: Mysza
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 08, 2017, 10:55:26 am »
Dzięki, Asiu, za jak zwykle błyskawiczną odpowiedź  :przytul

Tego się właśnie obawiam i tego brakuje nam jeszcze do kompletu Olafowych chorób  :zdenerwowany
No nic, będziemy obserwować dzisiaj jak to się rozwija i najwyżej weterynarz nas czeka :/

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 08, 2017, 10:58:22 am »
Jak wcześnie wychwycone, to jest duża szansa, że leczenie nie będzie bardzo skomplikowane. Ale w sprawach usznych lepiej działać szybko. Zwykłą latarką głęboko w królicze ucho nie zajrzysz, bo "pokręcone" ;-)
Oby to nie było nic złego. Może po prostu woskowina zalega i trzeba uszy przeczyścić? wet zobaczy :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 13, 2017, 23:43:21 pm »
Hej :) Zauwazylam ze Bella zaczęła tak jakby wyginac pupe do dolu. Poczatkowo myslalam ze sie przeciaga ale teraz sadze ze cos jest nie tak. Nie do konca wiem jak to opisać. Wyglada to tak jakby grzbiet zostawal w miejscu a koncem kręgosłupa i pupą zniza tak bardzo w dol. Szczególnie tak robi gdy lezy na kurke i do niej podejde. Staralam sie obmacac jej brzuszek ale nie bardzo mam dojscie bo nie chcę jej brac na rece (ostatnia proba podnoszenia skonczyla sie atakiem dezorientacji i lekkiej padaczki - E.Cuniculi) Bella je i pije normalnie. Martwi mnie jednak to wyginanie pupki :( może wiecie co z tym zrobić i co to może oznaczac?

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 14, 2017, 10:02:37 am »
hm, może pęcherz ale to bardziej przy sikaniu by robiła.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 20, 2017, 22:26:14 pm »
Hej, zauważyłam że Bonnie zaczęła czasami tak dziwnie patrzeć do tulu i taka biała otoczka jej wychodzi. Wyglada to mniej wiecej tak: http://m.ocdn.eu/_m/eb00e8fee9e3909289cb14cdf1d1395a,62,37.jpg

Czy cos sie dzieje powaznego?

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 20, 2017, 22:30:40 pm »
To tzw. trzecia powieka, nic takiego. Czy ona się w tych momentach nie stresuje?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 20, 2017, 22:34:35 pm »
Może być teraz troche ogólnie zestresowana gdyz rodzina do mnie przyleciała i troche ludzi sie kręci...