Autor Wątek: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.  (Przeczytany 58091 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 27, 2016, 18:28:32 pm »
Jak podaje Belli teraz antybiotyk na Pasterelle to owijam ją w ręcznik i jakoś idzie :)
Wizyta na pewno się odbędzie :) jeśli chodzi o zwierzęta to traktuje je na równi z ludźmi :) sama sobie czegoś nie kupie, żeby tylko one były zdrowe :) dziękujemy bardzo :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 27, 2016, 18:31:41 pm »
Ależ wiem! Nie o to mi chodziło - tylko o to, zeby to już mieć za sobą i wiedzieć, jakie leki podać etc.
Bella miała ogromne szczęście, ze do Ciebie trafiła :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 27, 2016, 18:36:44 pm »
Hehe w sumie mój mężczyzna mówi, że cały dom podporządkowany krolikom :D jak bedziemy wyjeżdżać to naszą sypialnie oddamy Belli do dyspozycji, żeby mogła biegać, tylko kabelki sie pochowa :) mam nadzieję, że w końcu będzie zdrowa, w sumie jak się zdecydowałam ją wziąć do siebie to wiedziałam na co sie pisze, bo dostałam informację, że jest chora i chumorzasta :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 27, 2016, 18:48:36 pm »
Hehe w sumie mój mężczyzna mówi, że cały dom podporządkowany krolikom :D jak bedziemy wyjeżdżać to naszą sypialnie oddamy Belli do dyspozycji, żeby mogła biegać, tylko kabelki sie pochowa :) mam nadzieję, że w końcu będzie zdrowa, w sumie jak się zdecydowałam ją wziąć do siebie to wiedziałam na co sie pisze, bo dostałam informację, że jest chora i chumorzasta :)
No i tak ma być :D Tu na forum propagujemy taki styl życia :diabelek
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 27, 2016, 19:02:23 pm »
Cieszę się :)
Pozdrawiamy z Bella serdecznie ;)

https://imageshack.us/i/poV4PqRCj

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 27, 2016, 19:14:56 pm »
Jaka ona piękna :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 27, 2016, 19:21:14 pm »
Bella dziekuje za komplement :) do tego ma piękne niebieskie oczka  :heart
Tesciowie jak ją pierwszy raz zobaczyli mysleli, że to świnka morska hehe :D była taka mała i chudzinka, że rzeczywiście można było ją pomylić :P a teraz taki żarłoczek, czego by nie dostała to zje :)

MS

  • Gość
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 01, 2016, 15:58:08 pm »
Proszę o pomoc!
Wiele razy miałam do czynienia z zatkaniem królika, ale było to dawno temu, ale jestem teraz w panice i nie wiem co po kolei.
Krótka historia: nowa królinka pojawiła się u mnie w domu z ogłoszenia kilka dni temu, bo "dziecku się znudziło". Od razu zabrałam ją do króliczego weterynarza, bo była cała w posklejanych odchodach i zasikana. Dostała kroplówkę, bactrim, tolfedynę, espumisan i kropelki na zapalenie spojówek, do wczoraj było ok, dostawała do jedzenia tylko siano, bobki były już w normie, sikała normalnie do kuwety.
Dziś siedzi osowiała w kącie, sika pod siebie, nie je, zbytnio nie pije, jak dla mnie typowe objawy zatkania. Rozważam podanie kisielku z siemienia, espumisanu i ewentualnie namoczonego granulatu żeby cokolwiek zjadła. Tylko co po kolei i może ktoś coś jeszcze doradzi?


edit; dodam jeszcze twardy brzuch i słyszę przelewanie się
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2016, 16:03:09 pm wysłana przez MS »

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 01, 2016, 16:27:15 pm »
na razie espumisan  podaj i pomasuj brzuszek ruchem okrężnym od góry w stronę pupy. Możesz po półgodzinie podać kisielek z siemienia. Nie je absolutnie nic? Próbowałaś babkę szerokolistną/lancetowatą?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

MS

  • Gość
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 01, 2016, 16:36:29 pm »
Nic nie je. Ma jak zawsze siano i wrzuciłam kilka granulek granulatu żeby zobaczyć czy na cokolwiek się skusi. Na razie dałam wodę przez strzykawkę i espumisan, poczekam i za pół godziny podam siemię.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 01, 2016, 16:39:51 pm »
Tak zrób, ja teraz ze swoją do weta jadę, potem będę.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 01, 2016, 17:04:45 pm »
Po podaniu siemienia, a w zasadzie podczas tego, spróbuj posłuchać czy są ruchy jelit, w sensie czy w brzuszku "bulgocze"
Jak siemię i masaże nie pomogą, to masz możliwość dzisiaj jeszcze pójść do weta? Może trzeba będzie podać coś na pobudzenie perystaltyki.
Jak będziesz masowała brzuszek spróbuj wyczuć bobki, czasem to możliwe, czuć pod palcami po prostu kuleczki. Możesz w tym miejscu masować bardziej, ale cały czas delikatnie.
Kiedyś jeden z moich uszaków tez męczył się z zatkaniem, siemię i leki nie działały (albo słabo), gdy wymasowałam brzuch przepychając te kulki w jelitach zwierzaczek w ciągu minuty, jak za dotknięciem magicznej różdżki zaczął "żyć". Od razu poleciał jeść.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

MS

  • Gość
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 01, 2016, 17:42:16 pm »
Skubnęła trochę granulatu, wciąż bardzo przelewa jej się w brzuchu. Może podać probiotyk? I tak miałam podać antybiotyk wieczorem, tylko nie wiem czy to w tej sytuacji nie pogorszy jeszcze sprawy?



edit; teraz pojawiły się cekotrofy, bobki normalne i te z sierścią.
Podawać jeszcze jakieś leki profilaktycznie w najbliższych dniach? Może samo siemię czy coś jeszcze?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2016, 18:02:44 pm wysłana przez MS »

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 01, 2016, 19:18:47 pm »
Jeśli dostałaś antybiotyk od weta, to normalnie podaj. Probiotyk jak najbardziej też.
Siemię i espumisan możesz podawać przez najbliższe 2-3 dni. Teraz nie podawaj też żadnych surowizn (świeżych warzyw i owoców) - niech się brzuszek unormuje na suchym. Będzie dobrze, skoro poszły już bobki :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 01, 2016, 23:23:11 pm »
Hej :)
Byłam dzisiaj z Bella u weta z tym uchem. Tak jak myslalam jest to prawdopodobnie pasterella, która przeniosła się z nosa do ucha. Weterynarz powiedział, że trzeba zrobić x-ray (przeswietlenie) Później wyczyszcza uszko i antybiotyk. Najgorsze jest to, że cena jest wręcz ogromna a ja nie dysponuję taką kwotą pieniędzy :( szczerze mówiąc wyszłam z płaczem bo jestem bezradna... Szukam organizacji, które pomagają z kosztami leczenia zwierząt. Może ktoś z Was zna Brytyjskie organizacje, charities, czy cokolwiek?. Kompletnie nie wiem co robić :(

MS

  • Gość
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 02, 2016, 07:13:17 am »
Dziękuję wam za pomoc:)




Bonnie sprawdź PDSA i Blue cross. Zrobiłam tylko szybki research, nie wiem czy będzie się kwalifikowała, ale warto sprawdzić:)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 02, 2016, 07:29:32 am »
Możesz też pogadać z wetem o rozłożenie płatności na raty.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:10:15 am »
Zaraz będę dzwonić do PDSA mój chłopak sie na to niby kwalifikuje. Blue cross niestety tylko dofinansowuje na leki, nie na diagnozę, czyli x-ray nie wchodzi w gre :( Mój vet nawet jak mi rozlozy na raty to dopóki nie zapłacę całości to Belli nic noe zrobią :/ Cała nadzieja w PDSA i w sumie zrobiłam dotację na Belle w ciągu 2h na strone wpłynęło 20f i sąsiedzi uzbierali około 60f.

Offline antola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Pola 12 grudzień 2015
  • Za TM: Wilhelmina 2005, Tosia 2012, Mela 13 sierpień 2015
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 10, 2016, 17:25:51 pm »
Kochani, potrzebuje pilnej porady, moja króliczka Pola rano była zdrowa i wesoła gdy wróciłam z pracy jej główka przechylała się w lewo, siedzi taka osowiała, potrafi się wyprostować jedzenie zjada ale bez entuzjazmu podejrzewam ze może to być Encofalitozonoza chyba źle napisałam, niestety w Poznaniu trudno o króliczego lekarza dr Lisieckiej już nie ma w gabinecie na 19,30 jestem umówiona do innego veta, mam pytanie jakie leki powinna dostać w przypadku EC

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SOS czyli pilne pytania dotyczące zdrowia królika.
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 10, 2016, 17:31:48 pm »
Hej, nie idź do pierwszego lepszego weta, do Lisieckiej na bank nie dostaniesz się w tym tygodniu - polecam dr Tomaszewską z klinik pod wieżami, przyjmuje w piątek, dziś już niestety nie. Przypadkowy wet da steryd, a przy e.c. nie ma konieczności jego podawania.
Powinna dostać na bank fenbendazol do pyszczka, witaminy z grupy B (możesz teraz podlecieć do sklepu zool i kupić np witaminy Beapharu albo do dapteki i kupić Juvit multi dla dzieci - nie zwykły juvit!).
Powinna też dostać antybiotyk (sulfonamidy dobrze się sprawdzają, np Bactrim, sul-tridin). I coś na wzmocnienie - lydium lub scanomune/genomune.
Jeśli wymusisz na wecie to, co napisałam, to możesz iść do jakiegokolwiek.
To może to być też zapalenie ucha wewnętrznego - niech wet sprawdzi uszy koniecznie (otoskopem).
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html