Autor Wątek: Dziwne zachowanie  (Przeczytany 13538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 19, 2015, 23:42:26 pm »
Musze poszukac tych podkladow, zapytam weta moze doradzi :)
 Moj chlopak juz mowi, ze oszalalam na pukncie Bonnie, a jak wspominam o tym, ze wszystko trzeba zmienic mowi, ze juz kompletnie zwariowalam, ale pozniej twierdzi, ze zrobie jak uwazam hehe :D

A takie pytanie z innej beczki, czy Olaf i Dosia tez codziennie maja takie 'spiochy' w oczach?
Bonnie ma je codziennie, raz takie 'swieze' a raz juz takie zaschle. Probowalam jej przemywac oczka, a to herbata, a to rumiankiem raz na 2-3 dni, ale ciagle ma te 'ropki'. Nie wiem, czy to normalne?. :)

Offline frau magda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 617
  • Płeć: Kobieta
  • evil prevails when good men fail to act
  • Lokalizacja: za Odrą
  • Moje króliki: Doha i Olaf
  • Na DT: Edward
  • Za TM: Mysza
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 19, 2015, 23:48:11 pm »
To są zwykłe podkłady dla dzieci, kupisz w byle jakim supermarkecie za grosze :) Tylko taśma musi być porządna, żeby się nie odrywała.

Dosia nie ma śpiochów, ale Olaf zawsze. Bardzo lubi jak mu je delikatnie wyciągam, bo się kładzie i cichutko pochrupuje ząbkami :D Ja to załatwiam palcem, tylko wiadomo, że zawsze wcześniej myję porządnie ręce. Zazwyczaj są one z brzegu, więc nie myśl, że wsadzam mu palec do oka czy coś takiego. Nie widziałam potrzeby żeby przemywać :)

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 20, 2015, 00:05:36 am »
Ja przemywalam w momentach jak juz miala zaczerwienienia :) Tez jej wyciagam delikatnie palcami, teraz nie mam z tym problemu, ale pierwsze tygodnie Bonity u nas byly masakryczne :( Bala sie reki, dotyku, oczy miala wystrzelone, byla przerazona :( Poprzednik nie dbal o nia w nalezyty sposob :/ Gdy przyszla do nas musialam ja wykapac, bo brzuszek i pupe miala doslownie czarna, a naturalnie brzuszek, pupe i spod ogonka ma biale :) Futerko cale pozaklejane, nigdy chyba czesana nie byla, do dzis nienawidzi swojej szczotki hehe :)

Jutro posprawdzam :) Szczerze nawet nie wiem jak wygladaja takie podklady dla dzieci, sama nie posiadam hehe :D

Offline frau magda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 617
  • Płeć: Kobieta
  • evil prevails when good men fail to act
  • Lokalizacja: za Odrą
  • Moje króliki: Doha i Olaf
  • Na DT: Edward
  • Za TM: Mysza
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 20, 2015, 00:16:39 am »
coś takiego: http://www.tesco.com/direct/pampers-change-mats-12pk/238-8356.prd?pageLevel=&skuId=238-8356

Tylko ja kupuję 60x60, bo większe mi są niepotrzebne. No i naturalnie kupuję jakiś tańszy odpowiednik, moje uszole nie muszą sikać w Pampersa, i tak nie zobaczą różnicy :D płacę około 2 Euro za 10 sztuk w Kauflandzie.

Wciąż dopinguję założenie Bonnie jej własnego wątku :D
Co do królika w złym stanie - zapraszamy do naszego wątku, są tam gdzieś po drodze zdjęcia Dosi z pierwszego dnia po odebraniu jej ze wsi z hodowli, gdzie pani hodowała króliki m.in. na karmę dla węży. Dosia długo też przyjazna nie była :/ Siusiała pod siebie ze strachu na widok człowieka. Dobrze, że Bonnie ma już kochający domek :)

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 20, 2015, 00:27:29 am »
Dziekuje :) Jutro poszukam tych mat, niestety nie ma tutaj Kauflanda, ale jest Tesco i tansza Asda no i Lidl :) Jestem jednak internetowa zakupoholiczka i uwazam, ze jest taniej :) Nie ma marzy sklepowej :)

Czytalam wlasnie ten watek, szczerze to sie przerazilam :O Bonnie tak samo miala byc albo przysmakiem wigilijnym, badz miala byc wypuszczona do lasu :/
Jutro zaloze watek i opisze historie mojej krolewny, mam nawet zdjecia z pierwszego dnia :)
Teraz moja uchatka to inny krolik niz 4 miesiace temu :)

Ostatnio rodzicow mojego chlopaka odwiedzil byly wlasciciel Bonnie (mieszkamy na przeciwko siebie, wiec czesto tez tam wpadamy) i po zobaczeniu jej zdjec stwierdzil, ze chyba kolor zmienila, powiedzialam mu, ze jak 3 tygodnie wyczesywalam jej stara siersc to tez sie zdziwilam, ze jest zloto-rdzawa, a nie brazowo-czarna :D

Offline Kaja2015

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 314
  • Płeć: Kobieta
  • WOLONTARIUSZ SPK :)
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Leon & Grażynka
  • Za TM: szczurcia Pusia 24.03.16r., Pani Chomik 31.05.18r.
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 20, 2015, 21:53:42 pm »
Takie podkłady to chyba nawet w aptece znajdziesz, bo to takie jak do przewijania dzieci, czy dla starszych osób.
Popieram Magdę, utwórz Bonitce wątek  :)
A te ,,śpiochy'', to Leon też ma, nic poważnego :)
Edit:
Właśnie jeśli Bon nie sika po całej klatce, to kup mniejsze i tam gdzie sika najczęściej to daj kuwetę i nie daleko niej podkład
Najukochańsza szczurciu Pusiu 24.03.16r. zabrałaś ze sobą do nieba kawał mojego serducha <3 (*)

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 20, 2015, 22:13:25 pm »
Juz zalozylam watek :)

Tylko boje sie, ze poczatki moga byc trudne :)
Mam nadzieje, ze szybko zalapie co to kuweta :)

Offline Kaja2015

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 314
  • Płeć: Kobieta
  • WOLONTARIUSZ SPK :)
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Leon & Grażynka
  • Za TM: szczurcia Pusia 24.03.16r., Pani Chomik 31.05.18r.
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 22, 2015, 17:58:07 pm »
Raczej tak, tylko daj tam gdzie najczęściej się załatwia i powinno być dobrze :)
Najukochańsza szczurciu Pusiu 24.03.16r. zabrałaś ze sobą do nieba kawał mojego serducha <3 (*)

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: Dziwne zachowanie
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 22, 2015, 18:07:16 pm »
Tak tez zrobie :)