Autor Wątek: Królik w nowym domu + adopca kota  (Przeczytany 2764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ruda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Allah
Królik w nowym domu + adopca kota
« dnia: Październik 21, 2015, 01:16:30 am »
Zmieniłam mieszkanie. Króliczek na początku przebywał tylko w jednym pomieszczeniu (brak zabezpieczenia kabli). Jak go nauczyć przebywania w innych pomieszczeniach? Zaczyna wychodzić z pokoju, ale jak zbliżam się do niego to ucieka w "bezpieczne miejsca".  Ignorować jego podróże poza pokój w którym obecnie się znajduje czy nie? Dodam że jak przekroczy strefę bezpieczną (czyli tam gdzie obecnie mu wolno przebywać) to obserwuje moją reakcje. Siada na progu/ za progiem i patrzy co zrobię. Jakieś porady? Aktualnie już całe mieszkanie jest zabezpieczone (głównie kable, bo je uwielbia) i chciałabym aby miał więcej przestrzeni. W przyszłym roku (na wiosnę) planuję przygarnąć kota, ale nie wiem czy dogada się z królikiem. Co do poznania obcych zwierząt też chętnie przyjmę porady. Chcę adoptować małego kociaka, aby miał największe szanse dogadać się z królem. Jakieś porady co do charakteru kota? Mam możliwość rozdzielenia zwierząt, więc  biorę pod uwagę dom tymczasowy dla kota, jakby nie spasował królikowi to mogę oddać kotka komuś innemu. Ale tego wolałabym uniknąć, a przynajmniej jak najbardziej dobrać zwierzęta, aby zostały ze mną.
Dodam jeszcze, że na starym mieszaniu królik był nauczony, że za próg nie mógł wychodzi i to respektował, obecnie ma 10 miesięcy i jest kastrowanym samcem. 

Ps. W razie jakby temat był w złym dziale, proszę o przeniesienie do odpowiedniego.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2015, 01:21:44 am wysłana przez Ruda »

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królik w nowym domu + adopca kota
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2015, 08:33:09 am »
Jeśli chodzi o kota to nie wiem- nie mam doświadczenia w temacie.
Natomiast jesli chodzi o przyzwyczajenie królika do innych pomieszczeń- po prostu nie reaguj :) Królik nie wie czy mu w ogóle wolno przebywać poza pokojem więc delikatnie sonduje teren i sprawdza twoją reakcję- jak nie będziesz na niego zwracać uwagi albo poczęstujesz smakołykiem to szybko zrozumie, że wolno mu chodzić wszędzie :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa