Porady > Opieka

Kuwetkowy problemik

(1/8) > >>

szajac:
Ratujcie! Moja króliczyca nie chce robić do żwirku drzewnego. Cały czas musi mieć trociny drzewne (wiem, że są niezdrowe itd). Gdy wsypie jej żwirek automatycznie omija kuwetę i robi zaraz obok niej... Co mogę zrobić by pomóc jej przekonać się do żwirku? Macie jakiś pomysł? Zbieram zawsze wszystko co zrobi do kuwety ale to nic nie daje. Natomiast jak ma trociny, nic nie wychodzi poza kuwetę...

Solvieg:
Jeżeli te trociny są w kuwecie zewnętrznej, mała w nich nie śpi, nie ma  tej kuwety w klatce to bym odpuściła i dawała trociny. Trociny sa niezdrowe dla układu oddechowego ale tylko wtedy jeśli królik ciągle w nich przebywa. :)

szajac:
Nie śpi w niej... Ma zagrodę 210 x 100 cm, a kuweta jest w niej. Myślisz, żeby odpuścić? Wolałabym ją nauczyć do żwirku, bo trociny strasznie się roznoszą po całej zagrodzie jak wskakuje do kuwety...

Solvieg:
Czasami jak się zwierzak uprze to nie ma wyjścia- nie widzę tu zagrożenia dla zdrowia, więc jeśli żaden żwirek nie podpasuje trociny mogą zostać.
Natomiast jeśli chcesz próbować ją przestawić to zacznij testować różne żwirki - większe, mniejsze itp- może akurat jakiś jej przypadnie do gustu. Ewentualnie można w kuwecie używać podkładów hig. - ja tak robię. :)

szajac:
Spróbuję. Dzięki za odpowiedź :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej