Autor Wątek: Agresja a hierarchia  (Przeczytany 3863 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ulcix

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
    • suwaczki
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Triss i Auti
Agresja a hierarchia
« dnia: Październik 06, 2015, 16:23:38 pm »
Jak odróżnić kiedy królik jest agresywny wobec nowego uszatego członka rodziny a kiedy po prostu ustala hierarchie?

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Agresja a hierarchia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2015, 18:01:06 pm »
Według mnie różnica jest trudno zauważalna, ale... bazując na własnym doświadczeniu. Agresja przebiega bardziej drastycznie, w sensie jest gryzienie, nawet do krwi, wydzieranie futra, kotłowanina. Natomiast częstym objawem ustalania hierarchii są gwałty... Choć czasem oprócz "obskakiwania" jest też przepychanie. U mnie nigdy nie było agresji abym musiała opatrywać i łatać uszaki, gwałty były i czasem futro latało. Znam przypadki, że uszak podczas walk tracił kawałek ucha lub jeden drugiemu zdemolował facjatę  :oh:
Wiesz, czasem ustalanie hierarchii też przebiega z agresją.
Ciężki temat...
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline ulcix

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
    • suwaczki
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Triss i Auti
Odp: Agresja a hierarchia
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2015, 18:09:50 pm »
No ja teraz zaprzyjaźniam samczyka do samiczki, na jej terenie to go pogoniła i burczała przez kraty. Na neutralnym to tylko wyrwała kępę futerka.Samczyk jest od niej mniejszy i bardziej potulny,nie walczy z nią wręcz czy ona podbiega do niego to od razu kładzie głowę na ziemię i daje sobą robić co ona chce. Nie chcę by mu się stała krzywda, nawet duże kępy futerka potrafi mu wyrwać,a on się nawet nie broni. Dziś jak puściłam ich na neutralny teren to każdy znalazł se róg i siedzieli oddzielnie tylko patrząc na siebie

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Agresja a hierarchia
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2015, 18:13:07 pm »
No ja teraz zaprzyjaźniam samczyka do samiczki, na jej terenie to go pogoniła i burczała przez kraty. Na neutralnym to tylko wyrwała kępę futerka.Samczyk jest od niej mniejszy i bardziej potulny,nie walczy z nią wręcz czy ona podbiega do niego to od razu kładzie głowę na ziemię i daje sobą robić co ona chce. Nie chcę by mu się stała krzywda, nawet duże kępy futerka potrafi mu wyrwać,a on się nawet nie broni. Dziś jak puściłam ich na neutralny teren to każdy znalazł se róg i siedzieli oddzielnie tylko patrząc na siebie
Biedny... kobieta go bije ;) Zaprzyjaźnianie czasem trwa, wyrywanie futra i gonitwy to standard. Ważne by uważać aby nie stało się nic gorszego. Skoro chłopak się poddaje, to już połowa sukcesu, gorzej jak obydwoje narwane.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline ulcix

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
    • suwaczki
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Triss i Auti
Odp: Agresja a hierarchia
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2015, 18:31:04 pm »
Niee,on się co prawda boi ale myślę,że i taki jest po prostu. No teraz się jej boi nawet jak podchodzi do niego pokojowo nastawiona to od razu ucieka :)