Autor Wątek: [Głogów] Króliki w schronisku  (Przeczytany 8061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
[Głogów] Króliki w schronisku
« dnia: Sierpień 30, 2015, 22:44:04 pm »
W głogowskim schronisku poza psami i kotami przebywają także króliki.

Na dzień dzisiejszy są trzy uszaki, ale tylko jeden aktualnie do adopcji (pozostałe dwa czeka szczepienie i kastracja/sterylizacja).

Opis ze strony schroniska
Cytuj
Fredzia to bardzo rezolutna, pełna energii królisia. Nie wiemy w jakim jest wieku, ale biorąc uwagę jej dużą aktywność najprawdopodobniej jest młodym królikiem. Za jej słodkim wyglądem kryje się niezły charakterek. Jest bardzo terytorialna i broni dostępu do klatki, w której czuje się bezpieczna. Źle znosi zabiegi pielęgnacyjne, dlatego szukamy dla niej opiekunów doświadczonych w obyciu z królikami. Nie nadaje się do domu z małymi dziećmi. Fredzia zyskuje przy bliższym poznaniu, pozwala wziąć się na ręce i pogłaskać. Uwielbia marchewkę i cykorię, chętnie wcina siano, zieleninę i świeże zioła, nie pogardzi gałązkami jabłoni. Jest zaszczepiona i wysterylizowana.











kontakt ws adopcji amicus.glogow[malpa]wp.pl tel.: 698-305-889 w dni robocze w godzinach 18:00 - 20:00 lub bezpośrednio w schronisku - Wróblin Głogowski (z Głogowa na Bytom Odrzański), ul. Żukowicka 1A
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Króliki w schronisku
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2015, 00:47:01 am »
Od stycznia zmienia się osoba zarządzająca schroniskiem. Już nie GSPZ Amicus będzie je prowadził. Jeśli ktoś zastanawiał się nad adopcją Fredzi - pieszczoszki terytorialnej w klatce albo samczyka Nudla, to teraz jest najlepszy moment.
Świnka pozostawiona po proteście rolników w rękach pana, który przejmie schronisko, skończyła w garnku :(
http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/glogow/art/7430615,pomalowana-sprayem-i-porzucona-swinka-zuzia-jest-teraz-maskotka-i-gwiazda-telewizji,id,t.html

Oba królisie są wykastrowane i zaszczepione.
Fredzia jest większa, coś pewnie koło 1,7 - 1,8 kg będzie ważyć. Jest małą lwiczką, która fuka w klatce i tuli się zaraz po wzięciu na ręce.

Nudel jest lewkiem o umaszczeniu srokacza, pewnie nawet 1,5 kg nie waży. Lekko nieśmiały jest, ale nie panikuje przy braniu na ręce.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline ellessa

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: [Głogów] Króliki w schronisku
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2016, 08:53:26 am »
Eni - co z tymi królikami?

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Króliki w schronisku
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2016, 01:03:52 am »
Nudel adoptowany do króliczej panienki.

W międzyczasie wyratowałyśmy angorę Rabarbarka, bo mu poprzedni właściciel zafundował podróż za TM (na szczęście udało się pobudzić jelita do pracy, doleczyć grzyba i odparzenia). Rabuś też już własną kanapę zajmuje.

Fredzia nadal szuka domu. To duża miniatura. Terytorialna i profilaktycznie strasząca wszystkich człowiekowatych. Wymaga kontaktu z człowiekiem, kojca i dużo cierpliwości (smakołyki chwyta łapczywie, czasem z palcem; na powitanie furczy i bije łapkami - po czym podkłada łepek do głaskania, jak już zobaczy, kto się pcha :) ; znudzona potrafi poprzestawiać różne przedmioty czy pogryźć kabel; jest terytorialna także na wybiegu - jak poczuje obecność innego królika, to znaczy mimo sterylizacji).
A tak poza tym, to duża, mięciutka lwica, lubiąca głaskanie, jedzonko (sianko też), utrzymująca czystość i nie obawiająca się ani psa ani kota - wręcz szukająca kontaktu ze zwierzętami.
















Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [Głogów] Króliki w schronisku
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2016, 08:22:53 am »
Śliczna :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Króliki w schronisku
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2016, 00:31:53 am »
Kciukasy trzymać, Fredzia pojechała do Rabusia się zaprzyjaźniać - jak się uda, ma dom.
Wygląda to dobrze.

Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: [Głogów] Króliki w schronisku
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2016, 09:29:59 am »
To wygląda bardzo dobrze :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Głogów] Króliki w schronisku
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2016, 12:22:16 pm »
Obiecująco :) Kciuki trzymam!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Głogów] Króliki w schronisku
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 06, 2016, 15:55:24 pm »
Chyba się udało :brawo:

W sobotę Fredzia wylizywała już jaśnie pana Rabusia, a dziś (po nocnej burzy, która wywołała w nim potrzebę przytulania do Fredzi) już on ją liże.
https://youtu.be/56u-4fG5pww

Teraz już tylko umowa do podpisania, bo królik się sprzedał całym serduchem do tego domu.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: [Głogów] Króliki w schronisku
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 06, 2016, 17:50:17 pm »
Love is in the air :D

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Głogów] Króliki w schronisku
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 06, 2016, 17:52:01 pm »
Oj, dobrze jest :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html