Autor Wątek: Dziwne zachowanie Bugs`a - spanie w kuwecie  (Przeczytany 4648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aniusiablondyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Brzeg
  • Moje króliki: Bugs [Baks]
  • Za TM: Bugs
Dziwne zachowanie Bugs`a - spanie w kuwecie
« dnia: Sierpień 24, 2015, 16:05:20 pm »
Mam pytanie otóż mój królik co rusz mnie zaskakuje swoimi zachowaniami. Już dwa razy wystraszył mnie, myślałam że zdechł, a on spał w kuwecie. Dziś siedział w niej cały i tylko łapki mu zwisały po za kuwetę, zawsze się budził jak tylko weszłam do pokoju a teraz dopiero jak podeszłam do klatki i go zawołałam.

Jakiś czas temu zrobił mi podobnego psikusa, z tym że leżał po za kuwetą a tylko głowa i łapki mu do niej zwisały i wlazł chyba w najciaśniejszy kąt klatki.


Offline Magickall

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Moje króliki: Edward, Zuzia
Odp: Dziwne zachowanie Bugs`a - spanie w kuwecie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2015, 18:36:45 pm »
A pytanie to? ;)

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Dziwne zachowanie Bugs`a - spanie w kuwecie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2015, 18:42:09 pm »
Po pierwsze nie lubię (uważam to za krzywdzące i niewłaściwe) jak ktoś używa słowa "zdechł" w odniesieniu do zwierząt...
Po drugie, moje tez tak robią, po prostu lubi spać w kuwecie, dla niego nie jest to tylko toaleta ale też miejsce bezpieczne, "pełne" jego zapachów. To nic dziwnego i rzadko spotykanego. Króliki często wybierają swoje ulubione miejsce, które czasem nas zaskakują.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline aniusiablondyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Brzeg
  • Moje króliki: Bugs [Baks]
  • Za TM: Bugs
Odp: Dziwne zachowanie Bugs`a - spanie w kuwecie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2015, 20:18:39 pm »
Po pierwsze nie lubię (uważam to za krzywdzące i niewłaściwe) jak ktoś używa słowa "zdechł" w odniesieniu do zwierząt...

Nie rozumiem dlaczego przecież każdy tak mówi. Lepiej jak ktoś powie że "odszedł za tęczowy most" a w efekcie sam mu pomógł tam odejść?

A pytanie to? ;)

Czy to normalne?

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Dziwne zachowanie Bugs`a - spanie w kuwecie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2015, 20:26:54 pm »
Akurat tu na forum tak nie mówimy - taka nasza niepisana etykieta. Używamy słowa "umarł "lub "odszedł".
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Dziwne zachowanie Bugs`a - spanie w kuwecie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2015, 20:32:53 pm »
Po pierwsze nie lubię (uważam to za krzywdzące i niewłaściwe) jak ktoś używa słowa "zdechł" w odniesieniu do zwierząt...

Nie rozumiem dlaczego przecież każdy tak mówi. Lepiej jak ktoś powie że "odszedł za tęczowy most" a w efekcie sam mu pomógł tam odejść?

A pytanie to? ;)

Czy to normalne?
Nie rozumiem co masz na myśli? Jak to " sam mu  pomógł tam odejść'? I nie każdy tak mówi, a już na pewno nie na tym forum ...

Offline karyboo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Bunia
Odp: Dziwne zachowanie Bugs`a - spanie w kuwecie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2015, 20:57:59 pm »
aniusiablondyna - no to się dowiedziałaś - oczywiście na temat tego, o co pytałaś zaledwie kilka słów, z łaski, za to o tym, jak nie należy pisać na forum, żeby czasem nie urazić co poniektórych, którym "nie podoba" się, jak ktoś pisze - post za postem...
Szanowni Użytkownicy - a zwłaszcza nadwrażliwe Użytkowniczki - róbcie tak dalej, a nikt spoza forum więcej tu nie zajrzy z problemem i nie zapyta o nic, bo po co ryzykować tak "ciepłe" przyjęcie, prawda? I tak dziewczyna powinna się cieszyć, że w ogóle ktoś odpowiedział, ile postów od piszących pierwszy raz przechodzi bez echa...
Weźcie sobie może spiszcie tą "niepisaną" etykietę, skoro wymagacie jej przestrzegania od każdego, kto tu zagląda po raz pierwszy...

PS. aniusiablondyna - tak, to zupełnie normalne, co robi Twój królik, nie masz powodów do niepokoju. Pozdrawiam :-)

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Dziwne zachowanie Bugs`a - spanie w kuwecie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2015, 21:05:52 pm »
Karyboo, przepraszam bardzo, ale przecież odpisałam, że wiele królików tak robi i to nic nienormalnego. Poza tym wyraziłam tylko swoja opinię, że JA nie lubię jak ktoś używa tego słowa, bo uważam, że jest obraźliwe.
Nie wiem jak Ty, ale ja nigdy nie powiem o kimś kogo kocham, że zdechł, nawet w przypadku zwierzęcia.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Dziwne zachowanie Bugs`a - spanie w kuwecie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2015, 21:06:41 pm »
Nie widzę niczego złego w używaniu słów, których nikogo nie ranią zamiast tych lekko kontrowersyjnych. Nie widzę też powodów to takie agresji karyboo.
Natomiast aniusiablondyna dostała odpowiedź na swoje pytanie więc wątek zamykam. Polecam też zapoznanie się z tematami na forum zanim utworzy się pięćdziesiąty wątek o tym samym temacie.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa