Autor Wątek: Larwy Much  (Przeczytany 4923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiciux

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Goleniów
  • Moje króliki: Futrzak
Larwy Much
« dnia: Sierpień 11, 2015, 23:20:40 pm »
Witam u mojego królika w niedziele zauważyłem larwy much.O 12 w nocy  pojechaliśmy i weterynarz wszystkie pousuwał ,było ich setki. Weterynarz popsikał rany (Okolice ogona) i dał zastrzyk. Następnego dnia wizyta kontrolna. Miał tylko 5 larw i ta sama akcja. Popsikał i zastrzyk. Dzisiaj byliśmy i larw już nie miał ,ta sama akcja popsikał i zastrzyk. W ciągu tych 3 dni królik nic nie je i nie pije , może trochę ,ale naprawdę mało. Leży osłabiona plackiem. Powinno być lepiej ,ale wydaje mi się ,że jest gorzej , weterynarz powiedział ,że jak zacznie jeść i pić to już wszystko będzie dobrze ,ale on dalej leży plackiem osłabiona. Jutro pojedziemy ,ale co mogę zrobić , królik tylko leży nie chcę jeść,a jak już je to ledwo co ,bo siły nie ma. Larwy zostały usunięte ,więc co może być powodem?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Larwy Much
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2015, 06:13:42 am »
Czemu krolik ma rany na ciele??
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline wiciux

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Goleniów
  • Moje króliki: Futrzak
Odp: Larwy Much
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2015, 19:57:21 pm »
Miał rany od larw ,bo zżerały go żywcem. Zdechła wczoraj , nie miała już siły ,próbowaliśmy ją ratować , prawdopodobnie larwy były w jelitach lub dostała zapalenia otrzewnej :[ Miała tylko 5-6 lat :/

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Larwy Much
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2015, 21:22:07 pm »
Przykro mi. Larwy gnieżdżą się w osłabionym/chorym zwierzęciu - podejrzewam więc, że królik był wcześniej na coś chory bądź ranny.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline wiciux

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Goleniów
  • Moje króliki: Futrzak
Odp: Larwy Much
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2015, 22:45:24 pm »
Bardzo możliwe , miesiąc temu królik miała przechyloną głowę , dostawała codziennie zastrzyk i było dobrze,ale weterynarz mówił ,że mogą się jakieś pasożyty rozwijać.