Autor Wątek: Milky :)  (Przeczytany 32990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asiek24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 674
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: gdzieś koło Krk
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 24, 2015, 00:20:17 am »
Siema, to znowu my  :diabelek dzisiaj troszkę o psoceniu  :> ale takim urokliwym i nieszkodliwym psoceniu  :PP Że Milusia jest towarzyskim królisiem pisałam. Często pełni funkcje tzw naleśnika przenośnego- leży naleśnikiem obok na łóżku albo nad nami na oparciu sofy i wszystko ma na oku  :icon_smile2. Jak tylko zostawi się ją samą na dłuższą chwilę, to po powrocie do domu biegnie w podskokach i siada "na kurkę", śpi koło mojego łóżka i tak dalej... Ostatnio uwielbia być miziana i tulona, ogółem słodziak  :icon_mrgreen
Ale ma też i charakterek  :> Pisałam też, że Milkuś jest bardzo ciekawa świata i wszędzie się wpycha  :icon_razz Także dziś zastałyśmy ją tak:



Tak to jest ta cwana bestia przeżuwająca koszyk (?) pańci Ewy  :mhihi  Obok widnieje wymyślne obwarowanie (spryciuch że ho!) lewego rogu pokoju, gdyż nie da się tam odseparować czy odłączyć kabli. Dodam, że Milkuś może została zostawiona samej sobie na 2 minuty ( w tym pokoju lata po oparciach sof, komodach, półkach, za telewizorem itp   :crazy: więc zawsze ktoś z nią jest).
O sam koszyk nie chodzi, bo pańcia Ewa słynie z rozpieszczania Milkusi (ja jestem ten zły glina  :matrix) i chętnie dałaby go królisi do degustacji ale ku niezadowoleniu całej trójki, już obiecała go komuś podarować.  :icon_confused
W każdym razie, Milkuś jak sobie upatrzy kąt, szparę czy wysokość, to dostaje fiksacji i MUSI się tam dostać  :icon_razz









A jak nie tędy, to górą...  :knuje



Co się śmiejesz, weź pomóż! (nóżki  :zakochany:)



A odpocznę se, może pójdzie...





Co mnie tykasz?  :urazony: Masz coś?



A idź pan!



Lizu lizu lizu  :PP



No dobra, nie gniewam się, mogę Ci wejść na głowę?  :icon_smile2



NIE PODDAM SIĘ! Idę tu!





Skończyło się na tym, że koszyk przeniosłyśmy  a Milkuś zaczęła wyskakiwać na półkę na telewizor :glupek: Ale potem dostała parę dobroci do przekąszenia i na razie mamy spokój  :icon_mrgreen jutro będzie dalsza część fotorelacji  :>





« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2015, 00:31:36 am wysłana przez asiek24 »

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 24, 2015, 08:28:45 am »
Jakie to ruchliwe jest :D Kochana :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline asiek24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 674
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: gdzieś koło Krk
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 24, 2015, 09:42:34 am »
dzień dobry!


a tak sobie wyskoczyłam, co mnie będą ograniczać!



Zapozuję na skromną lolitę  ;)







Korci mnie!  :krolik



Lizu lizu lizu x ∞



Dostałam jabłuszko  :heart



I mleczyk!




A na deser:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=m7I0mFk1y8g" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=m7I0mFk1y8g</a>

 :icon_mrgreen

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 24, 2015, 09:45:30 am »
Żujek rozkoszny ! :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline asiek24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 674
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: gdzieś koło Krk
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 25, 2015, 16:58:03 pm »
człowiek się rozpuszcza jak na nią patrzy ^^

Offline luthien

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Milky
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 01, 2015, 12:03:17 pm »
Milky jest u mnie od wtorku  :icon_biggrin
Przez pierwszą dobę okopała się w kuwecie i udawała, że jej nie ma. Wczoraj wieczorem już polegiwała rozłożona na dnie klatki (na kocyku ofcors), nózki tylne na bok (ale jeszcze nie totalny luz). Głaskana za uszami miele zębami delikatnie (i ma takie ciepłe uszy... i puszysta jest  :heart) Podejdzie powąchać rękę. Ale - nie wyłazi z klatki. Wcale. zupełnie.
Usz ma otwartą klatkę od kiedy przyjechała - a ja mam teraz możliwość zostania w domu w dzień - i nie widziałam ani kawałka uszu poza obrębem klatki. Na podłodze leży kocyk i zachęca. A królik wystawi nos, powącha - i nie zamierza zwiedzać. To w tym tempie mogę spokojnie do weekendu doczekać z montażem barierki w drzwiach, zeby mi salonu nie demolowała w trakcie nieobecności domowników (kable, książki itd - nie dla króliczych zębów).
Je, a owszem - to skubnie sianko, to babkę - ale na inne zioła ani zerknie. Liście malin - zje. Warzywa - wieczorem po trochu. Ale - ile ona powinna zjadać? Ile wypijać?

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 01, 2015, 12:11:07 pm »
Jak robi ładne bobki i zachowuje się normalnie to znaczy, że je tyle ile potrzebuje :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 01, 2015, 12:17:44 pm »
Milkunia w DS? Wspaniale! Gratuluję adopcji, to cudowna królisia :*
Asiek, jak przeżyłaś rozstanie?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline luthien

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Milky
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 01, 2015, 16:16:20 pm »
Solvieg, tyle, że ja nie wiem, co to znaczy "ładne bobki". No robi, od wczoraj wieczór w kuwecie jest kilkadziesiąt (ze 30? może trochę więcej) małych twardych kuleczek (małe - tak z pół cm średnicy). Kilka sklejone włosami, bo linieje.
Cekotrofy zjada.
Siedzi w klatce, nie jest bardzo ruchliwa - ale nie mam pojęcia, czy się martwić, bo się być może dopiero przyzwyczaja. Na zewnątrz nie wychodzi, a ma otwarte. W każdym razie - dziś "zjadła się" miseczka (taka trochę większa niż dla swinki morskiej z trixie) zieleniny: jarmuż, brokuł. Nać pietruszki nie bardzo. Sianka może z pół małej garści (naprawdę małej), i trochę liści malin - taka też niewielka garść. Jakby mi zjadła ze 3x tyle siana, ile do tej pory, to byłabym spokojna.
Nie widzę, żeby piła wodę jakoś specjalnie, ale trochę żwirku jest napęczniałego.

Kulka głównie siedzi w stanie ostrożnego czuwania. Nie ucieka od ręki, ale też nie jest bardzo "interaktywna". Nie wiem, czy to jest "zachowuje się normalnie". Ruchu w każdym razie nie ma za dużo.
Martwić się?

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 01, 2015, 16:53:55 pm »
Nie martwić się. Milkunia jest zestresowana nowym miejscem, w końcu w DT przebywała dość długo i tam się już oswoiła. Boby mniejsze, bo linieje, no i ma mniej ruchu. POwinna się z każdym dniem coraz bardziej oswajać.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 01, 2015, 17:40:00 pm »
Joac ma rację - na początku faktycznie sporo królików ma gorsze bobki. A ładne bobki to bobki suche, foremne o średniej wielkości małego paznokcia ;)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline asiek24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 674
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: gdzieś koło Krk
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 01, 2015, 18:48:10 pm »
Joac, była masakra, ale grunt że Milkusia jest szczęśliwa :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 01, 2015, 21:42:28 pm »
Joac, była masakra, ale grunt że Milkusia jest szczęśliwa :)
Pewnie dopiero będzie, bo jest na razie wystraszona ;) Ale widać, że trafiła na bardzo troskliwy domek, więc za parę dni rozwinie skrzydła.
Asiek :przytul Wykonalas kawal dobrej roboty :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline asiek24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 674
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: gdzieś koło Krk
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 01, 2015, 22:20:21 pm »
Nie nie, masakra to było się z nią rozstać, ona nie jest problematycznym królisiem. Niestety moim rodzicom bardzo się spieszyło, więc nie mogłam za wiele słów zamienić z nową rodziną Milkusi, ale podejrzewam, że się super dogadają i już niedługo będzie u nich brykać tak jak u mnie :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 01, 2015, 22:26:39 pm »
Nie nie, masakra to było się z nią rozstać, ona nie jest problematycznym królisiem.
Ja wiem, jest niesamowita, dlatego sobie wyobrażam, co przeżywałaś. Ale jesteś dzielna, a Milkunia na pewno lada chwila się oswoi :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline luthien

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Milky
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 04, 2015, 20:26:58 pm »
no to uszak teraz je, jak należy. Zielenina, siano, gałązki - znikają. Bobkami się już nie martwię, bo widzę, że przetwórnia sianka działa. Tylko wydaje mi się, że bardzo mało pije - ile ona do tej pory piła? Z miseczki nie ubywa specjalnie wody... Myślicie, że piłaby chętniej, jakbym zrobiła np. napar z rumianku?
Daje się głaskać, ale jak dotąd nie wylazla z klatki. Dziś próbowałam wywabić na mlecze - skończyło się tak, że dawałam jej po jednym, a uszata wsuwała je.. w klatce. Wylezie w końcu?  ;-)
Jest wyraźnie zaciekawiona otoczeniem, niucha i przygląda się temu, co robimy.

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 04, 2015, 20:38:09 pm »
no to uszak teraz je, jak należy. Zielenina, siano, gałązki - znikają. Bobkami się już nie martwię, bo widzę, że przetwórnia sianka działa. Tylko wydaje mi się, że bardzo mało pije - ile ona do tej pory piła? Z miseczki nie ubywa specjalnie wody... Myślicie, że piłaby chętniej, jakbym zrobiła np. napar z rumianku?
Daje się głaskać, ale jak dotąd nie wylazla z klatki. Dziś próbowałam wywabić na mlecze - skończyło się tak, że dawałam jej po jednym, a uszata wsuwała je.. w klatce. Wylezie w końcu?  ;-)
Jest wyraźnie zaciekawiona otoczeniem, niucha i przygląda się temu, co robimy.


A ma dywanik przed klatką -może boi się sliskiego podloza? No i czy ma otwarte tylko drzwiczki od klatki, czy  cały przód klatki (nie wiem jaką macie klatkę ale może boi się wyskoczyc bo otwór jest za mały) :)

Jeśli chodzi o wodę w miseczce to się nie martwcie :) różnie to bywa, są króliki które piją dużo a są taki które mało (zwlaszcza jeśli dieta obfituje w zieleniec) :) najwazniejsze żeby woda w miseczce była zawsze swieza i dostepna :)
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline luthien

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Milky
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 04, 2015, 21:21:50 pm »
Dzięki za rady!
dywanik jest (taki mały łazienkowy, podklejony - nie ślizga się). Otwarty cały przód klatki. no nie mam już na nią pomysłu... Wykładam np świeży mlecz albo bazylię przed klatką, ale uszata powącha, wystawi nos - i wraca.
Od ręki nie ucieka, przy głaskaniu miele ząbkami, nie panikuje na odgłosy domowe - dziś nawet dzielnie zniosła odkurzacz - wręcz wyglądała na zaciekawioną. Ale nie wyłazi.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 05, 2015, 14:39:08 pm »
Wylezie, wylezie, a jak już wylezie, to zacznie szaleć :) Może się bardziej przejęła zmianą opiekuna i otoczenia niż można by przypuszczać, ale sam fakt, że jest zaciekawiona to już tylko o jeden skok do szaleństw poza klatką :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Milky :)
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 05, 2015, 14:43:35 pm »
Dzięki za rady!
dywanik jest (taki mały łazienkowy, podklejony - nie ślizga się). Otwarty cały przód klatki. no nie mam już na nią pomysłu... Wykładam np świeży mlecz albo bazylię przed klatką, ale uszata powącha, wystawi nos - i wraca.
Od ręki nie ucieka, przy głaskaniu miele ząbkami, nie panikuje na odgłosy domowe - dziś nawet dzielnie zniosła odkurzacz - wręcz wyglądała na zaciekawioną. Ale nie wyłazi.

no to ja bym ją wzieła delikatnie i wysadziła na ten dywanik przed klatka - nie dalej jak na dywanik... :) i zobaczyła czy coś się zmieni :)
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html