Autor Wątek: Dwa króliki w pociągu  (Przeczytany 3543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline duszyczka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Dwa króliki w pociągu
« dnia: Maj 31, 2015, 10:00:03 am »
Witajcie!

Na moje barki spadła odpowiedzialność przewiezienia dwóch królików (parki) z Krakowa do Bydgoszczy. Niestety nie mam samochodu/ani możliwości pojechania samochodem, więc muszę wybrać pociąg.

Proszę o porady! Ze względów finansowych i czasowych muszę zabrać króliki na raz. Podróż trwa 6-7h (TLK).

Czy mogę zabrać je w jednym transporterku (jest to duży transporter, większy niż takie kocie, spokojnie się w nim mieściłyby się w nim dwa dorosłe baranki)?
Jak im tą podróż ułatwić? Czy przed podróżą jakoś ich przygotować?

Co do królików:

Dwa dorosłe, żyjące w stałym "związku". On jest starszy (5 lat) i wiem, że znosi długie podróże świetnie (trzy razy w swoim życiu pokonał podróż samochodem na tej trasie i nie było z nim najmniejszych problemów). Ona ma 2 lata, i ma za sobą podróż 2h samochodem i też nie było problemów. Oboje są oczywiście sterylizowani.
Są do siebie przyjazne - zakochane, opiekuńcze, no wiecie jak to jest z królikami jak są w parach hodowane. Nigdy nie jechały razem, ale myślę sobie, że może im być raźniej jeśli będą się przytulały w drodze (jak ich odwiedzamy, to są bardzo pocieszne razem, mają swoją miniaturową "kanapę" i wszystko robią w parze, czy to spanie, jedzenie, czy brojenie). Do człowieka nie są aż tak przywiązane, jeszcze jak był sam Wiewiór, to potrafił poprosić o głaski, ale od kiedy ma partnerkę, to woli do niej przyjść po czułości niż do opiekuna)

Niestety od miesiąca ich opiekun jest w szpitalu, narazie zagląda do nich co 3 dni sąsiadka, ale ogranicza się do podstawowych czynności. Królikom zrobiliśmy letnią zagrodę w ogrodzie i bardzo chcemy je mieć blisko, zwłaszcza że podejrzewamy, że ich opiekun nie będzie w stanie się nimi zajmować po powrocie ze szpitala.

Z góry dziękuję za wszelkie porady i uwagi. Dodam  tylko, że jedziemy pod koniec przyszłego tygodnia, ale temat pewnie się i tak przyda:)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Dwa króliki w pociągu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2015, 10:20:23 am »
Możesz je spokojnie zabrać razem- daj im odrobinę siana, zabierz poidełko - jak będziecie siedzieć w pociągu to możesz im je do drzwiczek przyczepić, możesz też w międzyczasie podkarmiać towarzystwo granulatem w niewielkich ilościach :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Erlenth

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Jelenia Góra
  • Moje króliki: Lizzy, Śmigiełko
Odp: Dwa króliki w pociągu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2015, 16:15:46 pm »
Moje kroliki dosyć często podróżują, kilka razy w roku jada na wieś, zazwyczaj samochodem i wlasnie teraz zabieram je pociagiem z Poznania do Zielonej Gory, ok 2 h jazdy, wiec nigdy tak dugo z nimi nie jechałam... i jest lato strasznie gorace wiec moje pytanie, jka ochodzic i poprawic komfort jazdy uszakom? Boje sie im wkładac cos miekkiego do klatki bo to kolejna rzecz ktora je bedzie grzala...
Ktoś, coś?jakaś rada? ;)