Autor Wątek: Transport króliczków a strach  (Przeczytany 2537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vrubble

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Meksyk
Transport króliczków a strach
« dnia: Maj 19, 2015, 13:03:01 pm »
Cześć :)

Mam trzy króliczki w wieku ok. 8-9 m-cy. Mieszkają sobie w garażu, mają piętrowy domek i spory wybieg, ale jako że jest lato, postanowyliśmy zbudować im duży wybieg w ogrodzie. Wczoraj pierwszy raz je tam zawieźliśmy (ogród jest oddalony od naszego domu o ok. 2 km), najpierw było niedowierzanie (gdzie ja jestem? co tu tak ładnie pachnie?  :icon_mrgreen), a później oczywiście wielkie szczęście, skakanie i radosne gonitwy.
Problem pojawia się jednak przy transporcie, mianowicie nasze uszaki panicznie boją się jazdy samochodem i choćby krótkiego przebywania w niedużym pudełku. Ponieważ transporterki zawodzą (króliki aż się trzęsą ze strachu), postanowiliśmy wozić je wszystkie razem w dużym kartonie. Ciągle jeszcze się boją i chociaż wiem, że to dopiero początek, nie jestem pewna, czy zwierzaki przyzwyczają się do tych krótkich podróży w kartoniku. Może w końcu nauczą się kojarzyć tę podróż z czymś przyjemnym?

Jakie Wy macie doświadczenia? Czy Wasze króliczki przyzwyczaiły się do transportu?

Czy pozwalają się brać na ręce? U mnie to zawsze tragedia, muszę je szybko łapać, bo uciekają, chociaż na rękach siedzą spokojnie i nie wyrywają się. Czy jest jeszcze szansa, że się do tego przyzwyczają?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Transport króliczków a strach
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2015, 19:12:09 pm »
Mefka jest z nami 4 lata i nadal boi się jeździć w transporterze. Cale szczęście ma Freda do którego lubi się tulić. Czy kiedyś się przestanie bać? wątpię

Offline aniusiablondyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Brzeg
  • Moje króliki: Bugs [Baks]
  • Za TM: Bugs
Odp: Transport króliczków a strach
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2015, 11:40:53 am »
Mój Bugs o dziwo lubi podróżować. W ogóle się nie trzęsie, chociaż nasze podróże zwykle są krótkie (np do weterynarza) . Ostatnio jednak pojechaliśmy razem z nim do moich rodziców, to dosyć daleko jak na króliczka i tam jego tymczasowym domem był transporterek ale kicał zadowolony. Ogólnie mam wrażenie że mój królik ma lęk przestrzeni, bo w małych pomieszczeniach czuje i zachowuje się pewniej niż w większych, w moim domu ma jakieś 25 m kwadratowych przestrzeni do kicania a nie szaleje tak jak na 5 m u mojej mamy.

Podsumowując wydaje mi się że to zależy od charakteru króliczków, choć mogę się mylić.