Autor Wątek: Króliki a pies  (Przeczytany 3701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gitarowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Króliki a pies
« dnia: Maj 14, 2015, 16:36:01 pm »
Chciałabym zwrócić się o poradę do osób, które mają króliki i psa. Czy te gatunki dobrze się dogadują? Czy zdarzają się sytuacje, kiedy nie da się ich połączyć, bo któraś strona wykazuje agresję?

Zastanawiam się nad wzięciem szczeniaka (prawdopodobnie chihuahua). Mam dwa króliki - samców. Niestety nie udało się ich zaprzyjaźnić, są wobec siebie bardzo agresywni. Zastanawiam się, czy tak samo by zachowywali się w stosunku do psa, czy to inna sytuacja? Nigdy nie mieli z żadnym psem kontaktu, ale jak wracam od kogoś, kto ma psa, to boją się samego zapachu, który przynoszę i uciekają przede mną.

Offline Reta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
  • Płeć: Kobieta
    • Reta
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Pączuś i Laura <3 | Lili z TM <3
  • Za TM: Koszatniczka-Stateczek <3 | Lilka <3
Odp: Króliki a pies
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2015, 23:20:57 pm »
Wydaje mi się ze to nie najlepszy pomysł skoro boja się samego zapachu psa.. Ja mam trzy psy w domu ,ale nie wchodzą one do mnie do pokoju(tam gdzie sa króle) probowalam zaprzyjaznic ale obie strony nie są
 tym zaintsresowane wiec odpuscilam , kiedy do domu przychodza obce psy to króliki są zaniepokojone ,ale domowych tak jakby nie zauważają.. :DD
Pączuś i Laura / Lili za TM  :swieca:
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,17550.new.html#new ;)



Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Lili...

Offline frau magda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 617
  • Płeć: Kobieta
  • evil prevails when good men fail to act
  • Lokalizacja: za Odrą
  • Moje króliki: Doha i Olaf
  • Na DT: Edward
  • Za TM: Mysza
Odp: Króliki a pies
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2015, 14:48:34 pm »
gdy jeszcze jako dziecko miałam króliczkę Myszę, na czas remontu mieszkania musielismy mieszkac u babci. Babcia miała psa, a my królika. Królik musiał pod naszą nieobecność być stawiany w klatce na najwyższej szafie w domu, bo pies nauczył się otwierać sobie drzwi do naszego pokoju... Kończyło się to na szczęście tylko śpiewami psimi i godzinami spędzonymi przez niego na gapienie się w klatkę i oblizywanie aż po oczy  :rotfl2  Nasza królica na szczęście była tym w ogóle nieprzejęta, miała go między skokami :D Z psami radziła sobie śpiewająco, bo urodziła się na wsi w wielkim zwierzyńcu. Tak czy inaczej widać było, że Lucek (pies) chapnąłby ją w sekundzie, kiedy klatka znajdzie się na podłodze. Także z mojego doświadczenia nie polecam. Ale to na pewno wszystko zależy od psa, słyszałam tez historie, że się psy z królami świetnie dogadują :)

Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: Króliki a pies
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2015, 15:01:32 pm »
Też myślę, że jeśli boją się zapachu nie ma co ryzykować...
Chociaż powiem Ci, że shih-tzu moich rodziców panicznie się boi moi królasków (są większe od niej). One same nigdy agresją się nie wykazały. :)

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Króliki a pies
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2015, 20:43:28 pm »
Wszystkie moje kroliki świetnie dogadywały się z moim psem... ale fakt jest taki że pies od małego był przyzwyczajany i uczony jak ma się zachowywać względem królika... króliki też się szybko do psa przyzwyczaiły :) ale to zawsze sprawa indywidualna :)