Autor Wątek: Ząbki  (Przeczytany 3624 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Perełka

  • Gość
Ząbki
« dnia: Czerwiec 15, 2006, 20:07:06 pm »
Witam. WIdze ze z skracaniem paznokci nie ma problemów, ale mam pytanie czy ktos obcina/skraca ząbki?Byłem juz raz u wet ale czytałem gdzies ze mozna samemu ale nie napisali jak a nie chce  króliczkowi narobic bolu.Czy ktos juz tak robił? Mij królik nie ma ich krzywych, są idealnie róne(równo rosą ) ale zauwazyłem ze dolne dotykają juz gornej wargki.

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Ząbki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2006, 21:23:53 pm »
Czy masz na myśli takie zjawisko, że dolne siekacze nachodzą przed górne? Jeśli tak - to to jest wada zgryzu i musisz z tym pójsć do lekarza specjalizującego sie w leczeniu królików. Sam tak czy inaczej nie możesz korygować zębów królika bez badania lekarskiego - są przypadki, że wprawiony i nauczony przez lekarza weterynarii opiekun królika przycina zęby sam, ale co do podjęcia takiej decyzji - że to przycinanie jest konieczne - musi być badanie lekarskie. Jeśli te dolbne siekacze wyrosły już do górnej wargi to wizyta jest konieczna jak najszybciej - nie zwlekaj, tylko poszukaj lekarza króliczego, bo nie każdy jest w stanie leczy królika i dokonywać korekcji zębów (potrzebne są specjalne narzędzia). Zdrowy królik bez wad zgryzu ściera zęby sam.

Twój królik pobiera bez problemu sam pokarm?