Autor Wątek: Roczny kastrat vs 3,5 letni niekastrat  (Przeczytany 2397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Monia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Stargard Szczeciński
  • Moje króliki: Tuptuś, Kubuś.
Roczny kastrat vs 3,5 letni niekastrat
« dnia: Maj 20, 2015, 11:21:57 am »
Witam.
Sytuacja wygląda tak. Mam rocznego samca kastrata Tuptusia. Uroczy, kochany, nie gryzie, nie sika, nie bobczy poza klatką. Wykazuje uległą naturę. Kierując się jego zachowaniami zastanawiałam się nad towarzyszem dla niego.
Z dnia na dzień całkiem niespodziewanie pojawił się u nas 3,5 letni samiec Kubuś, bo jego właściciele mieli pilny wyjazd... Jest z nami już od tygodnia. Swobodnie porusza się po mieszkaniu. Codziennie mieli oboje styczność i po początkowych lekkich walkach i przeganianiach widzę że się uspokoiło. Wczoraj już razem leżeli. Tuptuś nie daje się nowemu, jednak kładzie się przed Kubusiem prosząc o "miłość", zresztą i Kubuś zachowuje się podobnie. Uważam że na gruncie zaprzyjaźniania muszą się dotrzeć ale jest ok.
Tylko problem widzę w tym że Kubuś cały czas osikuje mi Tuptusia. Wczoraj po wspólnej nieagresywnej gonitwie miałam mega kałuże na korytarzu i mokrego Tuptusia. Zostawia wszędzie bobki. Zresztą mój ułożony Tuptuś sika i bobczy przy klatce Kubusia.
Czy ktoś to przechodził? Czy one przestaną sikać na siebie i na wszystko? Nowego czeka kastracja to pewne, tylko zastanawiam się czy jak wykastruje trzylatka to przestanie sikać? Chodzi mi o to czy to mu w nawyk weszło czy to sprawka hormonów.
Proszę o pomoc.

Przepraszam jeżeli powtórzyłam temat, jestem tu nowa i naprawdę przejrzałam forum w poszukiwaniu podobnego tematu.

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Roczny kastrat vs 3,5 letni niekastrat
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2015, 15:56:38 pm »
Kastracja na cito, jeśli jest tydzień to nie powinno mu to wejść w nawyk :)

Offline Monia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Stargard Szczeciński
  • Moje króliki: Tuptuś, Kubuś.
Odp: Roczny kastrat vs 3,5 letni niekastrat
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2015, 18:20:27 pm »
Mam nadzieję że nie wejdzie mu w nawyk bo nie moge ich razem puścić bo mam pełno siuskow. ;) dzisiaj byli na spacerze w jednej zagrodzie i było ok. Ni póki Kubuś nie zaczynał wpychac pyszczka pod brzuch Tuptusia a później bieganie w kołko i siusianie. To wyraźnie irytuje Tuptusia. Zaczęły się gonitwy. Latalo futerko a po chwili cisza. Przytulanie po czym znowu nie właściwie zachowanie i od początku. W rezultacie leżeli na przeciw siebie.
Na kastracje musze poczekać do czerwca. Mam nadzieje ze damy rade przez tw dwa tygodnie.