Autor Wątek: Odgłosy króliczka:)  (Przeczytany 3189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dodus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 281
Odgłosy króliczka:)
« dnia: Kwiecień 21, 2015, 15:34:58 pm »
Hej!!!

Od jakichś kilku miesięcy Pysia jak śpi to wydaje takie dość śmieszne odgłosy, nie są one głośne, ale doskonale słyszalne. To coś jakby chrapanie, sapanie, wcześnie tak nie miała.. nie wiem czy to może mieć związek z wiekiem? ma ponad 6 latek.
Ma się świetnie, odpukać. Ze zdrowiem wszystko jest w porządku i żadnych zmian nie zauważyłem..

Czy spotkaliście się z czymś takim? Wiecie z czego taki stan rzeczy może wynikać?


Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Odgłosy króliczka:)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2015, 16:46:35 pm »
A byłeś z królisią u weterynarza,pytałeś co to może być ?

Offline dodus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Odgłosy króliczka:)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2015, 16:48:21 pm »
A byłeś z królisią u weterynarza,pytałeś co to może być ?

Nie, dlatego, że nie zdradza żadnych objawów chorobowych, a takie odgłosy są od kilku miesięcy.. pomyślałem jednak, że ma ktoś może podobne doświadczenia i się wypowie..

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Odgłosy króliczka:)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2015, 17:59:17 pm »
Wiesz chrapanie to nie jest objaw choroby ale osłuchanie królisi stetoskopem nie zaszkodzą.Isteniją różne choroby układu oddechowego,ja bym poszła do weterynarza.Pozdrawiam :)

Offline Aurelia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Turbo, Szelka
Odp: Odgłosy króliczka:)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2015, 12:26:39 pm »
Hej. Ma królica też chrapie. Teraz rzadziej, jednak zdarza się. Została przebadana wzdłuż i wszerz i... nic: rtg, osłuchowo, palpacyjnie Także stwierdziłam, że na tę chwilę nie ma powodu do niepokoju. Bacznie ją obserwuję, ale może po prostu lubi sobie pochrapać.
Jedyne co wzbudziło moją ciekawość, to stwierdzenie jednego z weterynarzy o możliwości występowania problemów z podniebieniem miękkim. Jednak żeby to stwierdzić musiałby poddać królika narkozie i razem doszliśmy do wniosku, że póki nie ma wskazań, nie będziemy  aż tak ingerować.