Autor Wątek: Kicak sika na poduszkę  (Przeczytany 3059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kicak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Kicak
Kicak sika na poduszkę
« dnia: Marzec 27, 2015, 10:59:44 am »
Witam, jestem posiadaczka półrocznego Kicaka. Zawsze jak chce mu sie siku udaje sie z tym problemem na poduszkę :( już nie mam siły na to codzienne pranie pościeli... Jest jakaś metoda żeby go tego oduczyć? Z góry dziękuje za pomoc :)

Offline karyboo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Bunia
Odp: Kicak sika na poduszkę
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2015, 11:15:45 am »
hej,
też przerabiałam codzienne pranie pościeli i narzuty, suszenie suszarką materaca... czy da się całkiem oduczyć - tego nie wiem, ja załatwiłam sikanie na łóżko w następujący sposób: przede wszystkim królewna była pilnowana i zganiana z łóżka za każdym razem, jak wskoczyła nieproszona, udało mi się nawet doprowadzić do tego, że patrząc łakomie na rozłożoną pościel na łóżku i chcąc na nie wskoczyć, zatrzymywała się "w pół skoku" kiedy głośno mówiłam "Nie!" :)
Na pewno bardzo pomogła też sterylizacja (w wieku 8 miesięcy).
Ponieważ też lubiła bobczyć na łóżko, przeszła trening czystości, co trwało dosłownie kilka dni - była przymykana w klatce dopóki się nie załatwiła do kuwety i natychmiast po tym wypuszczana, i tak kilka razy dziennie, dosłownie po kilku dniach skojarzyła, po co jest kuweta i miałam z głowy zbieranie bobków z dywanu i łóżka i mycie podłogi kilka razy dziennie. Teraz jest wolnowybiegowa i nie zdarzyło jej się załatwić poza kuwetą.
Na łóżko może wskakiwać tylko wtedy gdy ktoś jest w pokoju, w przeciwnym razie ma zakaz :) choć nie zdarzyło się jej zesikać na łóżko od ładnych paru miesięcy, nie ufam jej tak do końca :)
Cierpliwości i powodzenia :)