Autor Wątek: Ile powinien ważyć królik?  (Przeczytany 2938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bacchi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Libiąż
  • Moje króliki: Messi
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
Ile powinien ważyć królik?
« dnia: Marzec 23, 2015, 21:54:32 pm »
Witam wszystkich :)

piszę, ponieważ mój królik jest chyba za chudy. Ostatnio zrobił się bardzo wybredny, je tylko wybrane przez siebie rzeczy, i nie dłużej niż kilka dni np. marchewkę je przez 3 dni a potem kilka dni jej nie chce. Nigdy nie jadł wszystkiego co mu dałam, ale teraz już przesadza. Wyczuwam mu kręgosłup i żebra. Wybieram się niedługo do weterynarza, ale chciałabym wiedzieć, jak to jest u Waszych uszatków. Ile mierzą i ile ważą?
Mój mierzy ok 40 cm długości w pozycji leżącej jak niżej. Uszy 11 cm. Jeśli wierzyć mojej wadze kuchennej, to waży ok 2,5 kg, choć myślałam że waży mniej.


Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Ile powinien ważyć królik?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2015, 23:06:00 pm »
Twoj krolas jest troche za gruby.. Jemu sie kolnierz pod broda robi. To normalne ze czujesz kregoslup uszaka ale prywatna podusia pod broda juz nie. W tym sie moga tluszczaki i inne paskudztwa robic

Jak uszol jest wybredny to zostaw go tydzien na sianie, ewentualnie na poczatek zachec raz dziennie garscia suszek. Gwarantuje Ci, ze sie oduczy wybrzydzania.

Moje barany waza: lata 2,27kg i borsuk 2,4 ale jest ubity a nie tlusciutki.

Jesli chodzi o diete polecam miniaturkebeztajemnic.com uszak w 80% swojej codziennej diety powinien jesc siano. Jesli tak nie jest tzn jest przekarmiany innymi kalorycznymi dodatkami. Marchewka, buraki, jablka to jedne z najbardziej kalorycznych dodatkow jedzeniowych, lepiej zastapic je zielenina natka pietruszki, selerem naciowym etc. W okresie liniena tym bardziej polecam uszakom diete siankowa, jest wieksza szansa ze bezproblemowo wydali polkniete futro ktore wylizal.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2015, 23:13:20 pm wysłana przez klaudiapiwo »
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html