Autor Wątek: Królik odpoczywa w kuwecie. Czy to jest OK?  (Przeczytany 6101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krawatonosz

  • Administrator
  • *****
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Crueltyfree.info - strona dla miłośników zwierzaków
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Kropka, Bobi
  • Pozostałe zwierzaki: pies Nawaho
  • Za TM: Rodzinka gołąbków diamentowych (Ptasia, Ptasiu i pisklę Ptysia), Kłopot, Frania, piesek Lesio
Królik odpoczywa w kuwecie. Czy to jest OK?
« dnia: Marzec 01, 2015, 20:21:24 pm »
Witajcie miłośnicy uszek! Tym postem się przedstawiam i witam z forumowiczami. Jestem Wojtek, a mój nick mówi dosłownie o mojej ulubionej garderobie ;).

Od niedawna mam parkę w domu. Samiczka miniaturka (Kropka) jest z nami od ok lipca 2014, w styczniu 2015 dołączył do niej niepełnosprawny hodowlaniec (Kłopot).
Ponieważ Kłopot na początku w miał problemy z kuwetką, króle mieszkają teraz razem. Trochę mają ciasno, ale trzymam kciuki że niebawem się to skończy. Kłopot dobrze sobie radzi w towarzystwie czystej damy i niemal każdego dnia ostatnio daje powody do dumy. Co mnie dziwi w całej tej sytuacji - nasza Kropka zaczęła wypoczywać w kuwecie. Kładzie się na pelecie, wyciąga skoki i sobie leży. W tym czasie Kłopot leży sobie gdzieś obok, ale już nie w kuwecie. Króle w klatce mają na tyle miejsca, że nikt w kuwecie nie musi wypoczywać (już u tak leżały, że każdy znalazł swoje miejsce na wyciągnięcie nóżek).
No i pytanie: czy naszej Kropce nie zaszkodzi ten pelet z kuwety? Nie jest to chyba najwygodniejsze legowisko. W tej chwili wykończam zapas Suner Pinio, docelowo dostaną droższy, lepszy "Cats Best" - jest miękki, wydajniejszy i ogólnie lepszy. Chyba też tutaj na forum ktoś się o nim pochlebnie wypowiadał nawet...
W każdym razie - co robić? Reagować na leżenie w kuwecie, zwracać szczególną uwagę na jej zdrowie (np. kontrola brzuszka, skoków czy się nic nie obtarło)?

Pozdrawiam!
Schludny ubiór to oznaka dobrych manier

Offline gretka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1542
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tofik, Kaja, Niezapominajka, Czako, Lolita
  • Pozostałe zwierzaki: Piesio Lesio
Odp: Królik odpoczywa w kuwecie. Czy to jest OK?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2015, 20:44:42 pm »
:)
Witam na forum i już się cieszę na wątek Kropci i Kłopotka ;)
U mnie wszystkie trzy damy lubiły/lubią odpoczywać w kuwecie. Niezapominajka po przyjeździe do nas leżakowała w kuwecie non stop. Traktowała kuwetę jak legowisko i trwało to dość długo. Jak się oswoiła to jej przeszło. Kaja i Lolita lubią sobie w kuwecie podumać. Czasem też w niej poleżą. Skoro nie robiła tego przedtem to pewnie sposób na nową sytuację i z czasem jej przejdzie. ..a może i nie :). W każdym razie ja bym się nie niepokoiła. Żadnej z moich dam to nie zaszkodziło póki co :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0Suwaczek z babyboom.pl" border="0Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Krawatonosz

  • Administrator
  • *****
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Crueltyfree.info - strona dla miłośników zwierzaków
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Kropka, Bobi
  • Pozostałe zwierzaki: pies Nawaho
  • Za TM: Rodzinka gołąbków diamentowych (Ptasia, Ptasiu i pisklę Ptysia), Kłopot, Frania, piesek Lesio
Odp: Królik odpoczywa w kuwecie. Czy to jest OK?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2015, 11:59:48 am »
Miło być przywitanym przez znajomą twarz, dziękuję za przywitanie i odpowiedź :)

To teraz jestem spokojniejszy. Umówię się tylko z Kropką żeby przy gościach nie siedziała zbyt długo. Damie nie wypada ;).

Korzystając z okazji spytam jeszcze o dziwne zboczenie moich pociech - Kłopot (~3,5kg) lubi czasami wskoczyć na plecy Kropce (~2kg i jeszcze odchudzamy). Ona nie protestuje, nie pokazuje ząbków, nie płoszy się. Jeśli chce wyjść spod Kłopota to robi to płynnie i bez problemu, bez gwałtownych ruchów. Domyślam się że większa masa Kłopota nie zaszkodzi jej jeśli on się czasem na niej położy?
Schludny ubiór to oznaka dobrych manier

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Królik odpoczywa w kuwecie. Czy to jest OK?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2015, 14:25:44 pm »
Zwierzajce maja instynkt samozachowawczy, a chlopak zwyczajnie sobie dziewczyne podporzadkowal :)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Królik odpoczywa w kuwecie. Czy to jest OK?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2015, 15:49:02 pm »
Hej Hej :) Witamy na forum :D

u mnie takie miejsce ma po dużym stresie tzn . wracamy od Marty i Murzyna , bo ona  w sumie najbardziej przeżywa siedzi później kilka godzin w kuwecie .
Czy Kropka bobczy normalnie ?

jeśli wszystko okej , to najwidoczniej tam czuje się najbezpieczniej .
kontrola raz za kiedy podwozia i skoków jeszcze nikomu nie zaszkodziła :)

Pozdrawiamy

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Królik odpoczywa w kuwecie. Czy to jest OK?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2015, 16:10:10 pm »
To i ja dorzucę coś od siebie. U mnie też ma to miejsce, nie wiem do końca czym jest to spowodowane. Nawet potrafią kłaść się na zasikanym kocyku... Chyba kwestia zapachów i tego że czują się w swoim smrodku bezpiecznie ;)
Jak Ci przeszkadza to, ze leży bezpośrednio na żwirku zmień kuwetę na przesiewową (moje gnojki takie mają), albo wykombinuj inny sposób, czytałam na forum, że niektórzy kładą na żwirek taką kratkę do zlewu :)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: Królik odpoczywa w kuwecie. Czy to jest OK?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2015, 16:51:12 pm »
Dzień dobry na forum :) Liczę na dużo zdjęć Kłopotka.

Co do głównego problemu - króle lubią wypoczywać w różnych dziwnych wydawałoby się miejscach i kuweta jest jednym z nich. Nie ma w tym nic niepokojącego. Niut ma cały dom do dyspozycji a lubi sobie czasem przyciąć komara w kuwecie ;)

Co do włażenia na siebie, to też wszystko jest ok. Kłopot pokazuje, kto jest samcem po prostu. Różnica wagowo gabarytowa to nie problem - spytaj przy okazji naszej doktor Marty co Ahmed robił Hermionie i jaka między nimi była różnica wagowa :)

Offline Krawatonosz

  • Administrator
  • *****
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Crueltyfree.info - strona dla miłośników zwierzaków
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Kropka, Bobi
  • Pozostałe zwierzaki: pies Nawaho
  • Za TM: Rodzinka gołąbków diamentowych (Ptasia, Ptasiu i pisklę Ptysia), Kłopot, Frania, piesek Lesio
Odp: Królik odpoczywa w kuwecie. Czy to jest OK?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2015, 17:02:56 pm »
Dzięki wszystkim za masę odpowiedzi i porad :).
W zasadzie nie przeszkadza mi to że Kropka leży w kuwecie. Nie wygląda na zestresowaną, bobczy normalnie. Tak długo jak wiem że to jest nieszkodliwe - niech robi co uważa za wygodne :).
Apropos Kłopota - były przypuszczenia że to Kropka będzie rządzić w tym związku a tu proszę... Jak się nauczę fotografować tą czarną księżniczkę, tak by na zdjęciach było widać i ją i Kłopota, to pewnie podzielę się kilkoma zabawnymi foto-historiami gdzieś na forum. Tymczasem dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Nie ma co, króle rządzą :). :bunny:
Schludny ubiór to oznaka dobrych manier

Offline Krawatonosz

  • Administrator
  • *****
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Crueltyfree.info - strona dla miłośników zwierzaków
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Kropka, Bobi
  • Pozostałe zwierzaki: pies Nawaho
  • Za TM: Rodzinka gołąbków diamentowych (Ptasia, Ptasiu i pisklę Ptysia), Kłopot, Frania, piesek Lesio
Odp: Królik odpoczywa w kuwecie. Czy to jest OK?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2015, 14:29:26 pm »
Tak w ramach bonusu do postu:



Kłopot i Kropka jako Jin i Jang. Niestety, Kłopot za bardzo przejął się żarciem i kształt koła nieco się rozjechał :D
Schludny ubiór to oznaka dobrych manier

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królik odpoczywa w kuwecie. Czy to jest OK?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2015, 14:34:38 pm »
Słodziaki :D Mała prośba- nie pisz posta pod postem- używaj opcji "modyfikuj" :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa