Autor Wątek: Zasikana klatka!  (Przeczytany 4242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andzia54495

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice/Bath, UK
  • Moje króliki: Karmel
  • Pozostałe zwierzaki: Szczęściarz
  • Za TM: Migotka i Gunia
Zasikana klatka!
« dnia: Luty 02, 2015, 21:54:08 pm »
Hej!

Po baaardzo długiej nieobecności i przeszukaniu forum (a bynajmniej starałam się to zrobić) potrzebuję waszej pomocy!
Albowiem moje króle mieszkają w klatce 100 z kuwetą narożnikową. Są ze mną ponad 3 lata. Nigdy nie miałam z nimi problemów! Szczególnie z Karmelem, Gunia to istny szatan, ale i tak ją kocham.
Więc nie wiem co w nie wstąpiło (najprawdopodobniej to tylko Gunia), ale od jakiegoś czasu kuweta stała się bebe. Nie całkowicie, ale notorycznie jest nasikane poza kuwetą. Kuweta jest czyszczona regularnie. Nie dostają już żadnej ściółki poza sianem i gazetami kiedyś miały kocyk, ale w tym momencie to nie ma sensu. Kiedy Gunia dołączyła do naszej rodzinki miała drobne problemy z dostosowaniem się do siusiania do kuwety, ale nad nią popracowałam i problem się skończył. Ale teraz jest to już bardzo męczące i nie potrafię znaleźć na to żadnego rozwiązania. Czy jesteście w stanie mi jakoś doradzić? Rozważam też zakup nowej klatki, bo ta już wygląda jak klatka po przejściach :(

Z góry dziękuję za pomoc!

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11992.0 Zapraszam do zwariowanego świata zwierzaków :)

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Zasikana klatka!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2015, 22:24:56 pm »
A może wieksza kuweta by się przydała :) polecam wypróbowAć kocią prostokątną :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Zasikana klatka!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2015, 22:25:34 pm »
A próbowałaś dać do kuwety siano? Bo moja Kinia nie wejdzie do kuwety, jeśli nie położę tam siana na żwirek, bo lubi mieć miękko pod pupką.
Dajesz paśnik nad kuwetą? Żeby króliki po prostu zjadając siano wydalały od razu do kuwety

A może to problem z pęcherzykiem?

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Zasikana klatka!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2015, 00:38:48 am »
Czy zmieniłaś może coś w obrębie kuwety? Nie wiem- chociażby nowy żwirek?
I podłączam się do pytania Kitty- czy sprawdzałaś, czy uszata ma zdrowy pęcherz?
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Andzia54495

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice/Bath, UK
  • Moje króliki: Karmel
  • Pozostałe zwierzaki: Szczęściarz
  • Za TM: Migotka i Gunia
Odp: Zasikana klatka!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2015, 19:27:22 pm »
Wszystko jest tak jak zawsze było. Bez zmian. Dziś wieczorem rodzice wymienią kuwetę i zawieszą paśnik nad nią może to faktycznie pomoże. Kolejną opcją będzie faktycznie wizyta u weterynarza. Choć raczej wydaje mi się, że to nie pęcherz, ponieważ większość czasu króliki spędzają w zagrodzie, a i co 2 dni biegają po domu i nigdzie nie ma ani kropli moczu poza klatką. Wczoraj odświeżyłam sama sobie mój króliczy wątek i fakt jest taki, że Mała bardzo często sikała poza kuwetą, ale mimo to w klatce.

Dzięki dziewczęta za podpowiedzi będę informowała na bieżąco w sprawie Diablicy :)

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11992.0 Zapraszam do zwariowanego świata zwierzaków :)

Offline Andzia54495

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice/Bath, UK
  • Moje króliki: Karmel
  • Pozostałe zwierzaki: Szczęściarz
  • Za TM: Migotka i Gunia
Odp: Zasikana klatka!
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2015, 20:47:39 pm »
Kuweta została wymieniona na dużą. Efektów brak! Tata wczoraj przyłapał Gunie na gorącym uczynku ona oczywiście nic sobie z tego nie robiła. Mała zawsze sika do jednego kąta, który jest na przeciwko kuwety. Więc postawiliśmy dodatkową kuwetę w tym kącie. Niestety ta mała ZOŁZA wypchnęła kuwetę na środek klatki i nasiusiała w miejscu gdzie te kuweta stała...

Rada na niesfornego królika?

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11992.0 Zapraszam do zwariowanego świata zwierzaków :)

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Zasikana klatka!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2015, 22:29:27 pm »
Zrobić badania moczu - u nas okazało się, że 'niesforność' była spowodowana zapaleniem pęcherza.

Offline Andzia54495

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice/Bath, UK
  • Moje króliki: Karmel
  • Pozostałe zwierzaki: Szczęściarz
  • Za TM: Migotka i Gunia
Odp: Zasikana klatka!
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2015, 22:36:28 pm »
sprawa wygląda następująco:
mama jak zawsze klatkę wymyła, ale że potrzebna była próbka moczu Gunicisławy, a wiemy, że to ona siusia do kąta, mama nie położyła żadnego sianka, ani gazety ani nic żeby było łatwiej ściągnąć mocz. I co? Od 2 dni klatka jest idealnie czysta. Zero siusków w innym miejscu niż kuweta...

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11992.0 Zapraszam do zwariowanego świata zwierzaków :)

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Zasikana klatka!
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2015, 09:30:04 am »
Proste rozwiązanie - wyjąć kuwetę ;)