Autor Wątek: Uszate Serca Warszawy! Zapraszają do adopcji stołecznych królików :)  (Przeczytany 13723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Witajcie.

Zamknęłam poprzedni wątek o królikach spkowskich z Warszawy. Nie był aktualizowany, a również jego nazwa myliła się z fundacją Absolu.
Jako, że przeprowadziłam się do Warszawy i tutaj teraz będę działała razem z Moniś, chciałybyśmy wobec tego zacząć z czystej karty.

Jako, że nie mamy pomysłu na "swojską" nazwę, a każdy region spk jakąś ma, też byśmy chciały.
 :megafon Ogłaszamy konkurs !
Każdy chętny może podać jedną propozycję, propozycje zbieram na PW do 26-go stycznia (poniedziałek). Następnie komisja konkursowa składająca się z najbardziej zainteresowanych, czyli mnie i Moniś oraz zacnej i zawsze wiernej forumowiczki Solvieg.
We wtorek zrobimy sobie listę propozycji i  wybierzemy najbardziej udaną. Osoba, która wymyśliła wygraną propozycję dostanie od nas jakieś sianko :) Ściślej jakie wypowiem się jak dostanę info od Moniś.

edit:
mamy już takie fanciki dla zwycięzcy:






Póki co chciałam wam zakomunikować, jak wygląda nasza sytuacja.
W tym momencie mamy pod opieką 8 królików: Geralt, Szwagier, Greta, Marysia, Xenio, Yogi, CHrupcia i Łaciatka.
Geralt jest w dt i czeka na człowieka, który pokocha schorowanego staruszka. Szwagier czeka na podpisanie umowy adopcyjnej, ponieważ jest już w swoim ds. Greta liczy na szczęście czekając na zapytania adopcyjne w dt. Marysia jest schorowaną króliczką, która potrzebuje odpowiedzialnego domu, ale dopiero jak wyjdziemy na prostą w leczeniu, Xenio czeka już na dom stały, który odbierze go jak wróci z ferii, bezzębny Yogi z zanikiem kości, Łaciatka która jutro idzie na dt z opcją i Chrupcia, która dołączyła do nas wczoraj.

Chrupcia






Planujemy też rozglądanie się za lokalem, tak by na wakacje być gotowym do przyjęcia milusińskich wyrzuconych bo nie ma się kto nimi zajmować jak się jedzie na wczasy....
Jeżeli wiecie o jakiś lokalach, które wydaje się wam że się nadają - piszcie!

Szukamy też osób chętnych do pomocy nam, chociażby w przeprowadzaniu rozmów adopcyjnych - bo lokalu na razie nie ma, więc posprzątać będzie można w innym terminie :)

Od razu chciałabym przeprosić, jeżeli ktoś już kiedyś się zgłaszał i z naszej strony nie pociągnęliśmy tematu - roszady osób w Warszawie spowodowały utratę kontaktów i ogólny brak wiedzy co gdzie i kto. Także na prawdę zaczynamy z czystej kartki  :lol
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2015, 12:58:27 pm wysłana przez rice_cookie »
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: poszukiwany tytuł wątku o warszawskim SPK
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2015, 12:45:14 pm »
Newsy o Marysi od doktora Ziętka u którego Marysia jest leczona w Lublinie:





"Stosunkowo częstym powikłaniem różnych chorób u królików jest uszkodzenie wątroby. Wspomniany narząd spełnia w organizmie bardzo wiele funkcji, w tym ma za zadanie neutralizację toksyn. Jakkolwiek wątroba ma duże zdolności regeneracyjne, niekiedy dochodzi do jej uszkodzenia, co zazwyczaj kończy się fatalnie dla całego organizmu. Wyróżniamy tutaj stany ostre, charakterystyczne dla zatruć jak i przewlekłe, przebiegające ze stopniową utratą funkcji opisywanego narządu. Zatrucie może być skutkiem spożycia trującej substancji, niekorzystnego działania leku lub pochodzić z wnętrza organizmu (endotoksemia). W przebiegu niektórych stanów chorobowych takich jak zaparcia, wzdęcia, obecność pasożytów wewnętrznych, obecność pilobezoarów (kulek z włosów w jelitach), biegunek, zapalenia układu moczowego, ropomacicza może dochodzić do namnożenie niekorzystnej mikroflory produkującej toksyny, które po wchłonięciu do krwiobiegu uszkadzają wątrobę. Trujące substancje powstają także w przypadku ropni i rozległych stanów zapalnych przebiegających z uszkodzeniem tkanek. Jakiekolwiek dysfunkcje nerek oznaczają na ogół duże problemy z usuwaniem toksyn co także wiąże się z obciążeniem wątroby.
Chcielibyśmy pokrótce omówić pewien algorytm postępowania w przypadku ostrego uszkodzenia wątroby na przykładzie podopiecznej lubelskiego oddziału SPK, sympatycznego królika o imieniu Marysia. Ten stosunkowo młody królik trafił do nas z objawami utraty apetytu i umiarkowaną apatią. Omacywaniem dało stwierdzić się powiększenie wątroby. Podstawowe badanie biochemiczne krwi wykazało uszkodzenie wątroby (ALT 2136 przy normie 31-53, AST 282 przy normie 42-86) i nerek (Mocznik 74,4 przy normie 28-64). Pozostałe wyniki badań i wywiad pozwoliły na ustalenie wstępnej diagnozy i możliwych przyczyn uszkodzenia wątroby (uszkodzenie chemiczne).
Leczenie obejmowało kilkudniową płynoterapię, podawanie ornityny, witaminy C i kompleksu witamin z grupy B (ogólnie przyjęte dawki) w powolnym, dożylnym wlewie kroplowym dwa razy dziennie. Następnie kontynuowano leczenie w postaci iniekcji podskórnych stopniowo zmniejszając dawki leków i wprowadzając roślinne leki osłaniające wątrobę i odbudowujące jej miąższ (w tym wypadku preparat własny).
Efekt kuracji był pozytywny, badania wykonywane w odstępach trzydniowych wykazały spadek wartości enzymów wątrobowych (ALT 528, następnie 190, AST wrócił do normy już przy pierwszym badaniu kontrolnym– 43) i mocznika (23,3 przy pierwszym badaniu kontrolnym). Także stan ogólny zwierzęcia uległ znaczącej poprawie.
Konkludując nasze doświadczenia wskazują na konieczność stosowania w podobnych przypadkach uszkodzenia wątroby intensywnej płynoterapii w powolnym wlewie dożylnym w połączeniu z ogólnie znanymi preparatami stosowanymi w detoksykacji (witaminy, ornityna) a następnie wsparcie regeneracji narządu preparatami zawierającymi głównie silimarynę, cholinę, lecytynę i asparaginę. Dzięki temu po usunięciu toksyn i ich metabolitów oraz poprawie funkcjonowaniu narządu można doprowadzić do stopniowej regeneracji wątroby tak by odzyskała ona sprawność zbliżoną do wyjściowej. "

Oraz piękna Greta do adopcji: http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1998#yield





Co do Yogiego, to także diagnozujemy go w Lublinie. Aktualnie czekamy na wyniki szczegółowych badań krwi, które kosztowały 125zł. I liczymy że będzie dobrze.




Gdybyście chcieli nas wspomóc, polecamy nasze konto:
52 2130 0004 2001 0516 7234 0002
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Hutnicza 10A 20-218 Lublin
tytułem: darowizna warszawskie króliki


A jutorzy oceniają już propozycje nazw na warszawski wolontariat SPK :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: poszukiwany tytuł wątku o warszawskim SPK
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2015, 23:43:05 pm »
CHrupcia po wizycie u weterynarza:



cytuje Moniś:

"No to mamy już pierwszą wizytę za sobą.
Chrupcia bardzo się denerwowała, trochę sobie z tego niezadowolenia powarkiwała ale dzielnie przeszła wszystkie zabiegi Pani doktor Agaty Godlewskiej, której zresztą przy okazji skradła serce.
Jej ogólny stan jest bardzo dobry, teraz czekamy tylko na wyniki badań krwi i już jesteśmy zapisane na zabieg, który odbędzie się w poniedziałek. Trzymajcie kciuki!!!
Muszę Wam powiedzieć, że moje serce też skradła. Jest po prostu przecudownie słodka. Dziś rano odprawiła swoje pierwsze tańce. Jak ja to uwielbiam:) Daje się brać na ręce, uwielbia głaskanie, przytulanie i calowanie a do tego jest straszną czyścioszką - wszystko pięknie ląduje do kuwety.Bardzo łaknie człowieczego towarzystwa no i poleca się do adopcji. Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam choć z lekkim sercem jej na pewno nie oddam:)"

Niestety dzisiaj odszedł Yogi.



Chłopiec od paru lat cierpiał na nawracające ropnie zębów. Przeszedł długą drogę ich usuwania i leczenia by nie pojawiała się dalej ropa. W ostatnim czasie był przez nas diagnozowany w związku z tym, że mimo iż nie miał już prawie żadnych zębów ropa wciąż gościła w jego ślicznej mordce.
Dziś możemy powiedzieć ze zęby to nie jedyny problem Yogiego. Cierpiał również na zanik kostny i rozstrzeń serca. Dodatkowo po leczeniu jego wątroba nie była w najlepszym stanie, a praca jelit miała sobie dużo do zarzucenia.

 :swieca:

Odnośnie konkursu na nazwę warszawskiego wolontariatu to przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do najbliższej niedzieli. Dostałyśmy mało zgłoszeń, więc nie obijajcie się, tylko główkujcie jak można nazwać miejsce w tym mieście gdzie zagoszczą królicze serduszka!
Zgłoszenia mozna wysyłac na warszawa@kroliki.net
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: poszukiwany tytuł wątku o warszawskim SPK
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2015, 07:33:25 am »
Yoguniu  :( :swieca:
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: poszukiwany tytuł wątku o warszawskim SPK
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2015, 09:05:13 am »
O nie :( dopiero weszłam na ten wątek, a tu od razu takie złe wieści :( Yoguniu :(  :swieca:
Przykro mi, chłopczyku...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: poszukiwany tytuł wątku o warszawskim SPK
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2015, 11:22:13 am »
O nie :( dopiero weszłam na ten wątek, a tu od razu takie złe wieści :( Yoguniu :(  :swieca:
Przykro mi, chłopczyku...

Ja też ...
Yogi  :swieca:

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: poszukiwany tytuł wątku o warszawskim SPK
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2015, 13:53:31 pm »
No niestety.... był wspaniałym królikiem.

I mamy zgłoszenie na jego sobowtóra....


Chłopiec ma na imię "Królik"
Jest sześciolatkiem. Podobno je mało siana i kiedyś miał podcinane zęby. Także podejrzewam że jednak coś może być z tymi ząbkami....


NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: poszukiwany tytuł wątku o warszawskim SPK
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2015, 14:59:03 pm »
Reksik!!! jaki śliczny....
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: poszukiwany tytuł wątku o warszawskim SPK
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2015, 18:53:28 pm »
Łaciatka pojechała do dt z opcją. Trzymajcie kciuki by polubiła sie z Hyżym Pongiem!




Szukamy też transportu do Warszawy oraz domu tymczasowego dla Meatball z trójmiasta. Samiczka po wielu przygodach trafi jednak pod opiekę warszawskiego SPK.

NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: poszukiwany tytuł wątku o warszawskim SPK
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2015, 18:55:10 pm »
Kciuki zaciśnięte :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: poszukiwany tytuł wątku o warszawskim SPK
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 03, 2015, 15:55:45 pm »
Pozdrowienia od Marysi:



Marysia była dzisiaj na wizycie kontrolnej.
Jest stabilna, ma obniżony ast i mocznik ale doktor powiedział, że tak musi być, reakcja jest normalna.
Kolejne badania krewi i badanie usg za miesiąc.

Trzymajcie kciuki i wspierajcie Marysię:
52 2130 0004 2001 0516 7234 0002
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
Hutnicza 10A 20-218 Lublin
tytułem: Darowizna dla Marysi


Chrupcia już po zabiegu sterylizacji:







NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: poszukiwany tytuł wątku o warszawskim SPK
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 03, 2015, 16:03:30 pm »
Marysia jest taka śliczna! :zakochany: No i super, że Łaciatka pojechała na DT/DS :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: poszukiwany tytuł wątku o warszawskim SPK
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2015, 12:57:15 pm »
Mamy w końcu wyniki konkursu na nazwę warszawskiego wolontariatu!

Uszate Serca Warszawy

Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i wspaniałe propozycje!
Wygraną zgarnęła pani Kamila :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Uszate Serca Warszawy! Zapraszają do adopcji stołecznych królików :)
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2015, 12:59:32 pm »
Gratulacje ! :D  :bunny:  :bunny:
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszate Serca Warszawy! Zapraszają do adopcji stołecznych królików :)
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 06, 2015, 15:30:36 pm »
Bardzo piękna nazwa, podniosła taka :) I godna :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Uszate Serca Warszawy! Zapraszają do adopcji stołecznych królików :)
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 16, 2015, 12:38:52 pm »
Przerywamy chwilę ciszy, spowodowaną chorobą mojego króliczka :(

Wieści niosą, że Chrupcia powędrowała do domu stałego :)



Pojawiły się też daw nowe króliczki do adopcji:

Balbinka



Maurycy vel Puchatek



PILNE - KRÓLICZKI DO ADOPCJI
Balbinka:
Baran francuski. W maju skończy 2 lata.
Niesterylizowana, dwa razy była mamusią.
Żywiona świeżymi warzywami, owocami, siankiem i ziarenkami.
Szczepiona, zdrowa.

Puchatek vel Maurycy:
Miniatura, mieszaniec barana francuskiego i miniaturki (syn Balbinki) Właśnie skończył rok.
Niekastrowany. Żywiony tak samo jak Balbinka. Zdrowy.

Oto opis królisi od właścicielki:
Do tej pory mogliśmy kicać bez ograniczeń razem z innym królikami.
Byliśmy szczęśliwi, dużo jedliśmy, mało spaliśmy Emotikon smile Ciągle kicaliśmy z kolegami, ścigając się kto pierwszy dobiegnie do marchewki. Było wspaniale, niestety czasy się zmieniły. Moi opiekunowie, nie mają już wystarczających finansów na utrzymanie naszej gromadki. Część z nas jest już szczęśliwie wyadoptowania. Zostałam tylko ja i Puchatek, inaczej zwany Maurycym. To mój synek. Parę dni temu miał swoje pierwsze urodziny. Jest bardzo towarzyski, lubi się bawić, łagodny i w ogóle jest przeuroczy Emotikon smile Najchętniej spędza czas biegając i przytulając się do najlepszego króliczego przyjaciela. Nic nie jest tak fantastyczne jak wspólne chrupanie pietruszki. Ja natomiast jestem bardzo samodzielna. Lubię pokazać kto tu rządzi Emotikon smile Jestem bardzo ciekawska, łóżko to świetny punkt obserwacyjny, z wysoka więcej widać. Jestem sprytna, jeśli nie mogę gdzieś wejść, na pewno coś wymyślę żeby się tam dostać Emotikon smile
Dobrze byłoby gdyby ktoś chciał wziąć nas razem. Samotność nie jest taka zła, jeśli jest się razem.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Uszate Serca Warszawy! Zapraszają do adopcji stołecznych królików :)
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 16, 2015, 15:54:25 pm »
Trzymam kciuki za udane adopcje :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Uszate Serca Warszawy! Zapraszają do adopcji stołecznych królików :)
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 20, 2015, 15:49:57 pm »
Gonek do adopcji!



Gonek został znaleziony na parkingu we Włocławku.
Jest straszliwie kochanym królikiem, który biegnie na kolana i podkłada się pod głaskanie.
Przez jakiś czas czekaliśmy na zgłoszenie się osoby, która go zgubiła. Oczywiście nikt taki się nie zgłosił.

Niestety u rodziny, która go znalazła nie może zostać. Szukamy więc mu domu tymczasowego.
Póki co rodzina opiekująca się nim, wspaniale się nim zajmuje. Za co bardzo dziękujemy  :heart Rodzina tak urzeka historią Gonka, że pani z zoologicznego daje darmowa karmę dla królika a panie ze sklepu obok zostawiają co drugi dzień kartony dla niego, żeby miał "kuwetę"





Na tą chwilę szykujemy się do zakupu transporterka dla Gonka by bezpiecznie przemierzył drogę z Włocławka.

Chętnych do wsparcia zapraszamy do wysyłania drobnych przelewów:
52 2130 0004 2001 0516 7234 0002
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
Hutnicza 10A 20-218 Lublin
tytułem: darowizna na transporter dla Gonka
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Uszate Serca Warszawy! Zapraszają do adopcji stołecznych królików :)
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 20, 2015, 17:25:11 pm »
Jaki wielkouch rozkoszny :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Miśka_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Zalesie Górne
  • Moje króliki: Judy vel Bryś
Odp: Uszate Serca Warszawy! Zapraszają do adopcji stołecznych królików :)
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 23, 2015, 11:37:49 am »
Czy Xenio jest już w DS?