Autor Wątek: Mydło antybakteryjne szkodzi królikom?  (Przeczytany 4762 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mgdz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Lokalizacja: Cieszyn
Mydło antybakteryjne szkodzi królikom?
« dnia: Styczeń 05, 2015, 22:35:42 pm »
Chcę mu przemyć raz dziennie łapki mydłem antybakteryjnym bo ma lekko czerwone, czy mu nie zaszkodzi? Wydaje mi się że ma czerwone przez to że zeskakuje z łóźka i "ślizga" sie po wykładzinie więc teraz chce mu ograniczyć takie skakania i zobaczyć czy mu przejdzie, jak nie to udam się z nim do weterynarza

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Mydło antybakteryjne szkodzi królikom?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:44:08 pm »
Ja bym mydłem nie myła zaczerwienione łapki. Jeśli już to sudocremem,, a najlepiej do weta.
A co to za zaczerwienie? Jest łysy w to miejsce?

Offline mgdz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Lokalizacja: Cieszyn
Odp: Mydło antybakteryjne szkodzi królikom?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:46:59 pm »
Królik zaczerwienione pod pazurami co ma te takie "poduszeczki" czy nie wiem jak to nazwać, ale to w przednich ma zaczerwienione tylko

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Mydło antybakteryjne szkodzi królikom?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:50:15 pm »
Jeśli nie ma tam świeżej rany, nie leje krew, nie jest zaropiałe to bym zostawiła jak jest.
Ciężko na podstawie twojego opisu zinterpretować to zaczerwienienie. Dasz radę zrobić zdjęcie?

Offline mgdz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Lokalizacja: Cieszyn
Odp: Mydło antybakteryjne szkodzi królikom?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:56:15 pm »
Spróbuję mu zrobić bo jak daje go na plecy to się wierci

Offline mgdz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Lokalizacja: Cieszyn
Odp: Mydło antybakteryjne szkodzi królikom?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2015, 23:11:32 pm »
http://oi61.tinypic.com/8yap9v.jpg nie wyraźne, ponieważ chciałam ustawić ostrość ale królik już się wkurzał to robiłam na szybko dałam w linku do od niedawna jestem na forum i nie za bardzo ogarniam jak tu się dodaje zdjęcia

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Mydło antybakteryjne szkodzi królikom?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2015, 10:40:21 am »
Moim zdaniem to są "zwykłe" odciski jakie często goszczą na łapkach naszych podopiecznych. Niektórzy je smarują sudokremem ja swoim traktowałam linomagiem. Choć nie wszystkie u mnie miały, to jest chyba kwestia osobnicza. Postaraj się aby zwierzak miał miękko pod łapkami.
Jak wygląda jego klatka/kącik. Czy mieszka w klatce wysypanej żwirkiem - to jest czasem przyczyną nagniotków.
Według mnie nie jest to nic niebezpiecznego, ale takie łapki trzeba kontrolować i zabezpieczać przed dalszymi skutkami. Odciski pojawiają się też u starszych uszaków i chorych.
Jednak u mnie (jak już wspomniałam) jeden z gadów biegający po miękkich dywanach, ale dużo skaczący - miał odciski, a pannica która śmiga po panelach nie ma ani jednego.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline mgdz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Lokalizacja: Cieszyn
Odp: Mydło antybakteryjne szkodzi królikom?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2015, 12:09:45 pm »
Żwirek jest tylko w kuwecie narożnej. Może być przez to że jak zeskakuje z łóżka, to tak jakby "ślizga" się na dywanie i nimi ociera o dywan i mu się takie czerwone robi? Postaram się żeby miał miękko pod łapkami, kontroluję jego łapki co 2 dni i nie widzę żeby się pogarszało. Jeszcze chciałam dodać że własnie królik stary już jest, prawie 7 lat ma.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2015, 12:16:07 pm wysłana przez mgdz »

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Mydło antybakteryjne szkodzi królikom?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2015, 13:13:32 pm »
A w czym miałoby pomóc mydło antybakteryjne, bo nie bardzo ogarniam? Mój uszaty jak miał mały odcisk na piętce, to mu sudocremem smarowałam i pomogło. Już inna sprawa, że na zdjęciu które dodałaś wszystko wygląda ok, nawet "pućki" nie wyglądają na zaczerwienione..
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline mgdz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Lokalizacja: Cieszyn
Odp: Mydło antybakteryjne szkodzi królikom?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2015, 13:24:22 pm »
Wcześniej miał szare i mniejsze, teraz ma zaczerwienione i większe. Przeczytałam na jakiejś stronie o królikach ze mydłem antybakteryjnym można przetrzeć ale nie do końca jestem do tego przekonana.

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Mydło antybakteryjne szkodzi królikom?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2015, 14:33:36 pm »
Na stronach o królikach tez można przeczytać, że chlebek jest fajny na ścieranie zębów. Wciąż nie rozumiem w jakim celu miałoby być zastosowane mydło antybakteryjne, w czym ono niby miałoby pomóc o.O na zdjęciu nie widać nic niepokojącego, ale jak rzeczywiście na żywo źle to wygląda, to podejdź do weta, a nie kombinuj.

edit: przeczytałam w innym wątku, że już pod koniec listopada miałaś jakiś problem ze zwierzakiem. zrobiłaś coś od tamtej pory, czy ograniczasz się do porad na forum?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2015, 15:12:38 pm wysłana przez Kejt »
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Mydło antybakteryjne szkodzi królikom?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2015, 16:55:43 pm »
Jeszcze chciałam dodać że własnie królik stary już jest, prawie 7 lat ma.

Jaki tam stary, mój Marlonek też ma 7 lat i wcale taki stary nie jest. Jeszcze połowa życia przed nim :)

Offline mgdz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Lokalizacja: Cieszyn
Odp: Mydło antybakteryjne szkodzi królikom?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2015, 18:10:19 pm »
Tamten problem jest rozwiązany, nie myśl że ja nie zaniedbuję królika. Dbam o niego tak jak należy, ma czysto, jest zdrowy. Nie wiem czemu tak piszesz jakbym go olewała, nie dbała o niego, miała go w dupie.