Autor Wątek: Dwa kastrowane samce  (Przeczytany 3173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kicakowo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Moje króliki: Barney, Marvin
Dwa kastrowane samce
« dnia: Grudzień 25, 2014, 22:57:00 pm »
Cześć,
Liczę na pomoc dobrych duszyczek co się w temacie zaprzyjaźniania znają bardziej ode mnie,  a to nietrudne gdyż jestem zupełnym laikiem.  A tak sie sklada ze laik ma dwa uszate samce,  jeden wykastrowany okolo 2 tygodni temu (1,5 roku)  ze mna od roku oraz drugi wziety 3 miesiace temu z 'okienka życia' kastrowany od razu po wzieciu wuekowo zblizony. 
Poznaly sie przez klatki jeszcze gdy jeden byl facet z jajami ;-)  i tolerowaly.  Mizialy po pyszczkach,  ten kastrowany ulegly.  Od kiedy i drugi zostal ciachniety to dwa rozne kroliki...  Prychaja,  skacza na siebie...  Ustalja hierarchie.  Tragedii nie na bo klatka w klatke nos w nos sa spokojne.

Dlatego zebym nie spaprala!  Jak to rozegrac dalej?

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Dwa kastrowane samce
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2014, 09:10:31 am »
Witaj, Kicakowo :)
Wyglada na to, że chłopaki faktycznie ustalają hierarchię na nowo po kastracji jednego z nich. A powiedz, gdzie ich razem wypuszczasz? Bo lepiej, żeby były na neutralnym gruncie, niezawłaszczonym przez żadnego z nich (łazienka? kuchnia?). Przestrzeń powinna być nieduża i obaj powinni się tam czuć niepewnie. Lepiej też bez zakamarków, żeby nie było chowania po kątach.
A Ty czuwaj nad nimi, by sobie nie skakali do gardeł - pokotłować się trochę mogą, póki krew się nie leje, jest OK.
Można też brać spryskiwacz do kwiatków i w razie wzmożonych emocji, można chłopaków studzić mgiełką ;)
Powodzenia!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline kicakowo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Moje króliki: Barney, Marvin
Odp: Dwa kastrowane samce
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2014, 13:13:59 pm »
Pierwszy wspólny spacer -  łazienka kuchnia za nami.  Około 25 minut.  Barney -  kastrowany ok 2 tygodnie temu praktycznie pzesiedział ten czas na Marvinie (w wiadonym celu).  Marvin odgryzł sie delikatnie kilka razy,  ale prezentuje postawe uległo-zestresowana. 
Chyba nie bedzie tak zle.  Troche pokicaly jeden za drugim,  nie latalo futro...
Okolo 2 miesiace klatka w klatke i dzielenie pokoju pewnie maja na to wplyw.
Po nowym roku dojada dwa kojce,  nowiutkie bezzapachu zadnego z nich. 
Oby sie udalo!  Trzynajcie kciuki ;-)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Dwa kastrowane samce
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2014, 13:15:51 pm »
Trzymamy kciuki :) Brzmi to nieźle, skoro Marvin się poddaje. Zresztą konfiguracja się może jeszcze zmienić, ale ważne, ze nie ma krwawej jatki :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline kicakowo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Moje króliki: Barney, Marvin
Odp: Dwa kastrowane samce
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2014, 21:03:02 pm »
Obecnie jestesmy na etapie 'fikasz???!  Fikasz??!  Ja ci fikne!" ;-)
Podchodza do siebie,  wachaja,  jest ok.  Po chwili pododza znowu sa bryki i podgzanie.  Ogonki gdyby tylko mogli latalyby pod sufitem!  Klasne glosno -  odskakuja i przygladaja sie sobie z odleglosci.
Barney bobka wszedzie! Marvin nie...  Ten pierwszy ce dominowac,  a ten drugi tez ma charakterek... 

Nikt nie mowil ze bedzie latwo ;-)

Offline czarnaskrzynka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Chrupuś vel Czaki, Kofi
  • Za TM: Mizia vel Cykoria [*]
Odp: Dwa kastrowane samce
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2015, 19:31:13 pm »
Podpiszę się pod tematem bo u mnie też 2 chłopaki. Oboje kastrowani byli w tym samym czasie (wcześniej znaczenie moczem i bobki u jednego i agresja u drugiego) 10 marca. Od razu chciałabym wytłumaczyć dlaczego taka scykana się czuje z ich zaprzyjaźnianiem, mianowicie jeden to hodowlaniec a drugi mikro miniaturka. Odczekałam ponad 3 tygodnie, niedawno się przeprowadziliśmy także teren jest "czysty" i żaden go sobie nie zawłaszczył. Malutki jest typem gwałciciela i to też próbuje czasem wykonywać na dużym, a duży to osobnik kąsający i warczący. Za sobą mamy 2 mini sesje po 20 min. Tylko że ja się tak boje że duży zrobi coś temu małemu tymi swoimi wielkimi kłami że nigdy nie doprowadzam żeby stanęły do siebie pyszczek w pyszczek bo już raz duży małego dziabnął między oczy (całe szczęście mały jest z tych puchatych i dostało się w futro). Duży generalnie małego olewa jeśli jest gdzieś dalej, ale jak do niego podejdzie to kąsa. Chociaż dziś udało mi się ich razem ze sobą posadzić i jednocześnie głaskać po łebkach to siedziały grzecznie i chrupały. Mały potem podszedł do dużego i grzebał mu coś w futerku ale nie gryzł ani nie robił mu nic złego. Czy póki co robię coś źle? bardzo proszę was o rady, może wytłumaczycie mi ich zachowanie i powiecie co robić żeby były bardziej do siebie przychylne ?