Autor Wątek: Królik umarł w 30 minut !!!  (Przeczytany 11138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KamilaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: United kingdom
Królik umarł w 30 minut !!!
« dnia: Grudzień 07, 2014, 22:11:15 pm »
Proszę może będziecie wiedzieć co się stało, zdrowy królik nagle umiera w ciągu 30 minut. Niuśka jak co dzień była wypuszczona na pokój, siedziała sobie w swoim słomianym domku, z którego wszystko może obserwować. Ja robiłam właśnie obiad gdy usłyszałam jakieś dziwne odgłosy, powtórzyły się, idę sprawdzić do pokoju co to tak robi, zaglądam do domku do Niuśki a ona siedzi cała zaglucona aż piana się zrobiła od tych glutów. Leje się ciurkiem coś przeźroczystego, bezwonnego z nosa ale strasznie dużo jakby ktoś odkręcił kran z wodą tylko taką gęstą. Wołam chłopaka, wyciągamy Niuśkę z słomianego domku, kładziemy na ręczniku, ona chce się nam wyrwać ale mój chłopak ją trzyma, głaszcze ją, wyciera jej te gluty ale leci ich starsznie dużo, ręcznik przesiąka, dywan jest mokry. Niuska charcze, jakby z trudem łapała powierze. Jest niedziela szukam veta, szybko pakujemy Niuskę do transportera i jedziemy. Mija 30 minut odkąd usłyszałam charczenie i zobaczyłam co się dzieje z królicą, jesteśmy u veta, Niuśka w transporterze już leży (całą drogę siedziała)widzę jak opada jej główka, położyła się na boku... Wbiegamy do gabinetu lekarka chce chwycić Niuśkę, ta nagle zbiera się i chcę nam wyskoczyć w rąk, lekarz chwyta mocniej i z całym transporterem zabiera na szpital by podać tlen. Chwilę, dosłownię sekundy później przychodzi i mówi, że Niuśka nie żyje. Co się stało ? To było 30-max 40 minut od zobaczenia co się dzieje do przywiezienia do szpitala. Zdrowy, pełny energii królik, biegał nam dzisiaj pod nogami, jadł, pił, co go zabiło w 30 minut ? Nie dała nic po sobie poznać, że coś się dzieje złego.

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Królik umarł w 30 minut !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2014, 22:26:02 pm »
Tylko sekcja może wykazać co spowodowało zgon. My tutaj możemy tylko gdybać.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Królik umarł w 30 minut !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2014, 22:43:03 pm »
Kamila,przykro mi bardzo :( My też w tym roku straciliśmy naszą Niusię,miała nowotwór płuc :(
Napewno nie było u waszej Niusi żadnych objawów wcześniej ?? Przyspieszony oddech,kichanie,zmiana zachowania  ??

Offline KamilaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: United kingdom
Odp: Królik umarł w 30 minut !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2014, 16:42:52 pm »
Własnie nic nie wskazywało, że coś się stanie. Mój chłopak siedział na dywanie i sobie grał obok Niuśki a ona robiła to co zawsze. To się stało nagle. Powiedzcie mi czy królik może oddychać pyszczkiem czy tylko nosem ? Treaz żałuję, że nie wzięłam tej sekcji ale wtedy byłam w szoku, oddałam ją żywą lekarzowi a on za chwilę zwraca mi ją martwą. Nie chciałam by ją kroili. Tak strasznie ją kocham.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Królik umarł w 30 minut !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2014, 16:51:41 pm »
Nie, krolik nie powinien oddychac pyskiem. To zawsze objaw chorobowy.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline KamilaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: United kingdom
Odp: Królik umarł w 30 minut !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2014, 16:59:07 pm »
ok mój nie oddychał pyszczkiem tylko cały czas próbował nosem, ale chciałabym mieć pewność, że te gluty ją nie udusiły. Czy jeśli miałaby już tak zapchany nos to mogłaby oddychać przez pysk ? Czy w ogóle jest taka możliwość u królików jak się już nie da nosem to pyskiem ?

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Królik umarł w 30 minut !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2014, 22:09:42 pm »
Nie chce cie dolowac, ale z opisu jaki przedstawilas wynika, ze jest szansa, ze twoj kroluk sie udusil. Nie tylko "gluty" utrudniaja oddychanie, chociazby obrzek pluc rowniez. Tak, krolik ktory nie moze oddychac nosem czesto zaczyna ziac pyskiem, krolik ktory sie dusi rowniez
Jednak nikt z nas nue jest wetem, ba, nawet nie widzial go na zywo. Nie damy rady ci go zdiagnozowac. Uszak mogl miec problemy z plucami, sercem, ropnie, jakies tetniaki i setki innych chorob niestety.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Królik umarł w 30 minut !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2014, 22:23:57 pm »
Biedna malutka :( Niech śpi sobie spokojnie :swieca: