Autor Wątek: Zrost tęczówki z soczewką - czy będzie widzieć?  (Przeczytany 2463 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monia3103

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Radzyń Podlaski
  • Moje króliki: Trusia
Zrost tęczówki z soczewką - czy będzie widzieć?
« dnia: Listopad 16, 2014, 20:11:05 pm »
Witam,

2 tygodnie temu zauwazyłam na prawym oku mojej Trusi białego pajączka. Nie zastanawiając się długo pojechałam jeszcze tego samego dnia do weta. Ten zbadał ogólnie królika, po czym przeszedł do badania oka. Zaczął mówić nie wyraźnie o tym co jest małej i zalecił podawać 3-5 razy dziennie Gentamicin WZF 0,3%. Dziś zauważyłam, że pajączek się może i nie powiększył, ale na źrenicy pojawiła się biała błonka. Znowu do wet, ponownie zbadanie i stwierdzenie "zrost tęczówki z soczewką". Wet tłumaczył, że Trusia jeszcze widzi ale co będzie dalej, nie wiadomo. Skupiamy się teraz bowiem na tym, by ten zrost usunąć. Działanie: dawkowanie Atropinum Sulfuricum WZF 0,5% 1 raz dziennie i Dicortineff 3-5 razy dziennie. Kolejne spotkanie za 7-10 dni.

Teraz pytanie do Was, czy ktokolwiek z Was miał podobne spotkanie z taką chorobą / przypadłością? Jakie macie zdanie, wrażenie? Czy da się w ogóle to wyleczyć i Trusia nie będzie miała problemów z widzeniem?

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Zrost tęczówki z soczewką - czy będzie widzieć?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2014, 09:52:22 am »
:(...
u nas pojawił się podobny problem.
u Toski , dosłownie z dnia na dzień, w ub. weekend  zauważyłam na jednym oku jakby zaćmę/ kataraktę ???
taka biała plama na źrenicy ... ;(

Udałam się do weta Oli. Pani dr zdiagnozowała: zwichnięcie soczewki.
Uzupełnię dokładnie, co dostała, ale na pewno penicylinę w zastrzyku Oraz Aescin.
Po 2 dniach wizyta kontrolna....

mam nadzieję, że Tosia ....nie straci wzroku... :'(
Podłączam się z zapytaniem:
czy ktoś spotkał się z problemami "ocznymi" u swoich uszoli ?
 Prosimy o wszelkie informacje....
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2014, 09:55:33 am wysłana przez Agness »