Autor Wątek: Jak wysoka musi być zagródka dla baranka?  (Przeczytany 6755 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vika

  • Gość
Jak wysoka musi być zagródka dla baranka?
« dnia: Czerwiec 04, 2006, 16:39:54 pm »
Witam,
Wczoraj Ptysiek dał taki popis akrobacji, że serce stanęło mi w miejscu, otóż próbował wyjśc na balkon przeskakując 60cm-trowy stolik turystyczny, który postawiony bokiem stanowił tymczasową zagrodę. Trochę źle obliczył wysokość i zawisł na chwile na brzegu, buksował tylnymi łapkami i prawie zaskoczył..... złapałam go w locie!  :zdenerwowany  Ptyś nigdy nie zostaje sam w pokoju, ciągle go obserwuję i badam jego pomysłowość, ale tego zupełnie sie nie spodziewałam... acha, muszę dodać, że mieszkam na 7 piętrze!!! I tu pytanie do właścicieli baranków o dłuższym stażu  :icon_8P  .... jak wysoka musi być taka zagroda, zeby jej nie przeskoczył? Muszę coś szybciutko wykombinować, bo nie wyobrażam sobie lata przy zamkniętym balkonie. Powiedzcie mi proszę, jak Wy sobie radzicie?

Anula_1960

  • Gość
Jak wysoka musi być zagródka dla baranka?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2006, 18:58:05 pm »
niestety, spędzamy lato przy zamkniętych balkonach :buu chociaż odkąd mam Pyzę lata nie są zbyt upalne :lol. U mnie jest jeszcze problem roślin balkonowych, nie są może trujące ale lepiej żeby ich nie jadła.Kilka razy musiałam uszatą wyciągać za uszy zza donic z roślinami. Po prostu, jak otwieram balkon to Pyza wędruje do drugiego pokoju lub do swojej zagrody. Nawet gdybym chciała zrobić jakąś zagrodę to nie mogę bo mam jeszcze sukę  która uwielbia siedzieć na balkonie, a ona też w końcu ma jakieś prawa :  :/ :bejzbol

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Jak wysoka musi być zagródka dla baranka?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2006, 19:43:49 pm »
U mnie jest to samo!Jak biega Pysiek(lew) to balkon moze być otwarty,ale gdy zobaczy otwarty balkon  Funiek (baran) to koniec!!Nie wiem czy one już tak mają!Teraz będzie u nas 2 lato.Balkon niestety musi być zamykany jak biega,potem trochę jak się pomęczy "wolnością"to moze być otwarty ale trzeba go mieć na oku.Jak wyjdzie na balkon to muszę cały czas go pilnować,wchodzi gdzie się da,doniczki,krzesło,no i się wspina.Mam balkon cały ogrodzony siatką ale tez się boje ze wyskoczy i sam nie wychodzi na balkon.Niestety tak juz jest.Wydaje mi się,że szczegolnie kroliki rasy baran potrafią wysoko skakać,to silne i duże kroliki.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

vika

  • Gość
Jak wysoka musi być zagródka dla baranka?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2006, 20:25:48 pm »
No to mnie trochę podłamałyście :(... co prawda mam osłoniety balkon, a właściwie lodże i kwiatki tylko w skrzynkach ale w życiu nie przypuszczałam, ze Ptysiek będzie takim skoczkiem :zdenerwowany . Miałam zamiar zrobić coś w rodzaju furtki, tzn. metalowa siatka na drewnianej ramce, zawiasiki z jednej strony i haczyk z drugiej... tak, żeby balkon mógł być otwarty ale furtka na tyle wysoka, żeby łobuziak nie miał szans.... i stąd moje pytanie. Z tej siateczki kupionej w sklepie ogrodniczym zrobiłam już "ściankę" zabespieczajacą dojście do tyłu komputera i całej plątaniny kabli - i jak na razie działa, .... echhhh, żal mi go trzymać w klatce kiedy jestem w domu...

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Jak wysoka musi być zagródka dla baranka?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2006, 21:02:13 pm »
moze zakryjesz balkon tzn. zrobisz "balkonowi dach"
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

vika

  • Gość
Jak wysoka musi być zagródka dla baranka?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2006, 23:09:57 pm »
reniaw,  -  mój balkon to loggia - czyli otwarta przestrzeń a właściwie balustrada jest tylko z przodu więc nie bardzo rozumiem o jakim "dachu"myślisz ..ale ja i tak bałabym się teraz pozwolić małemu brykać na balkonie.  Jest jeszcze inne rozwiązanie - wyłożyć podłogę terakotą ;) bo Ptysiaczek po dwóch próbach nie wchodzi już ani do kuchni ani do łazienki...było mnóstwo śmiechu jak mu sie nóżki pociesznie rozjeżdżały na śliskiej posadzce, ale jemu wcale nie było do smiechu - siedzi teraz na progu i za nic nie wejdzie  :lol..... tak czy owak coś muszę wymyśleć jeśli mi nikt czegoś nie podpowie z własnego doświadczenia :)...dziękuję Ci bardzo za odpowiedź

anUSZka

  • Gość
Jak wysoka musi być zagródka dla baranka?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2006, 20:22:08 pm »
Mozna zalozyc siatke, taka, jak przeciwko ptakom i w ten sposob zabezpieczyc balkon przed ewentyalnymi probami lotu ze strony krolika. Sliska podloga to tez dobry pomysl, ale w sumie to fajnie, jesli krolik moze wyjsc, o ile jest to oczywiscie bezpieczne.

Niektore kroliki w ogole nie zwracaja uwagi, gdzie skacza, kiedys opiekowalam sie krolikiem, ktory przesadzil przez barierke przy schodach i wyladowal na dole... na szczescie na schodach byla wykladzina! ale potem maluch zamieszkal w solodnych czterech scianach!

elodi

  • Gość
Jak wysoka musi być zagródka dla baranka?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2006, 21:06:32 pm »
Mój królik uwielbia latem leżeć w cieniu na balkonie. Ścianki balkonu są dla niego na szczęście wystarczającą przeszkodą. Czasem robi stójkę i obserwuje niebo lub przeciąga się opierając przednie łapki na ściance. Pierwotnie balkon miał przednią  ściankę i pionowe metalowe "listewki" po bokach. Ze względu na bezpieczeństwo królika boczne listewki zostały obudowane i teraz balkon jest szczelny.
Chcę przy tym zaznaczyć, że mam przyjemność mieszkać z bardzo silnym i "wysportowanym" barankiem. Potrafi spędzić pół wieczora na wskakiwaniu na krzesło, na oparcie kanapy lub na stół. A do tego skacze wysoko i podobnie, jak królik opisany przez Anuszkę, nie zawsze patrzy gdzie. Jak uprze się, żeby gdzieś wskoczyć, to będzie próbował to zrobić nawet i kilkadziesiąt razy. I nie przejmuje się wcale, że go zaraz zdejmuję z zakazanego miejsca. Np. gdy piszę coś przy biurku, a królik koniecznie chce zobaczyć co robię, to bierze rozpęd, odbija się od kanapy, która stoi 60 cm od biurka i ląduje na klawiaturze komputera. Zdarzało mu się także nie wycelować i lądował na mnie lub spadał z powrotem na podłogę. To tak w ramach odpowiedzi jak wysoko skaczą baranki.

vika

  • Gość
Jak wysoka musi być zagródka dla baranka?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2006, 21:43:09 pm »
anUSZka, - właśnie kupiłam listewki, z których będzie ramka furteczki... będzie wysoka na ok.115cm. Jak już będzie gotowa to poobserwuję czy będzie próbował, czy sobie odpuści :) no i oczywiście podzielę się doswiadczeniem. Ja też Anuszko chciałam, żeby Ptysiek siedział sobie na balkonie... ale teraz wolę na zimne dmuchać.
Bardzo Ci jestem wdzięczna za wspaniałą stronkę o królisiach.... przestudiowałam ją dokładnie zanim Ptyś do nas zawitał i życzę wszystkim króliczkom, żeby ich potencjalni właściciele mieli tą wiedzę - myślę, że będą wtedy naprawdę szczęśliwe a i domownicy mniej zestresowani ;)

elodi, .... ojej, chyba jednak furteczka będzie za niska :(... zobaczymy, ... ja mam balkon a właściwie loggie też szczelną, rzecz w tym, ze jest na nim stolik i krzesełka, stoi też terrarium (hoduję czasami motylki)..i to wszystko to jak zaproszenie na tor przeszkód... Zobaczymy, Ptyś jest jeszcze bardzo młody i z czasem moze razem sobie na balkonie będziemy rozwiązywać krzyżówki ;)))))

elodi

  • Gość
Jak wysoka musi być zagródka dla baranka?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2006, 23:15:32 pm »
Vika, no tak, stolik i krzesełka bardzo zachęcają do wskakiwania. U mnie balkon jest wąski i prawie nic na nim nie stoi, a wszelkie przechowywane tymczasowo na balkonie kartony lub inne pojemniki są stawiane na środku właśnie z tego powodu. Tak czy inaczej mój król przebywa na balkonie tylko wtedy, gdy ktoś jest obok. Króliki potrafią być bardzo kreatywne. Myślę, że furtka wysoka na 115cm będzie ok. Zawsze to jednak przeszkoda. Życzę Wam  :icon_biggrin miłego rozwiązywania krzyżówek w leniwe letnie popołudnia

vika

  • Gość
Jak wysoka musi być zagródka dla baranka?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2006, 23:20:38 pm »
dzięki  :bukiet .... jak zrobimy furteczkę to może pokażę jej zdjęcie - zawsze to jakiś pomysł i w dodatku tani :D

anUSZka

  • Gość
Jak wysoka musi być zagródka dla baranka?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 06, 2006, 19:51:05 pm »
To Ci sie trafil "lotnik" :) Daj nam znac, czy furteczka pomogla!

I dzieki za mile slowa o stronce.

vika

  • Gość
Jak wysoka musi być zagródka dla baranka?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 25, 2006, 21:19:45 pm »
Witam, słowo sie rzekło... furteczka zrobiona i sprawdzona - test wyszedł pozytywnie. Ptyś początkowo podchodził do niej jak do jeża :), ale już drugiego dnia furteczka obwąchana i obejrzana stała się przyjacielem ;-).... było kilka stójek badających wysokość, ale mądrze wykombinował (Docent jeden :icon_8P ), że 115cm to nie jego liga. Teraz wieczorkiem, kiedy jest już chłodniej uwielbia siedzieć przy siatce i wyglądać na świat  :lol ,... i tak wszyscy zadowoleni - my mamy świeże powietrze, a Ptysiek oprócz tego widoki;). Całe szczęście jestem przed wymianą okien i mogłam śmiało wwiercać się we framugę okna. Polecam, tanio i praktycznie.

Furteczka


Ptysiek za kratkami ;)

elodi

  • Gość
Jak wysoka musi być zagródka dla baranka?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2006, 21:44:38 pm »
Gratulacje! Świetna furteczka!
A po minie Ptyśka widać, że jest bardzo zadowolony. :jupi  Może sobie wąchać letnie powietrze. Super

Anula_1960

  • Gość
Jak wysoka musi być zagródka dla baranka?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 28, 2006, 17:20:15 pm »
Vika poddałaś mi pomysł jak zasłonic kable od komputera, wielkie dzięki, bo juz mam dość biegania po nowe kable i wyganiania Pyzy z pod biurka :bejzbol