Autor Wątek: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?  (Przeczytany 41915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 25, 2014, 14:42:18 pm »
noo widziałam na któreś z fotek :lol

aa no kwestia wprawy i już nożyczki nie straszne ;)

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 25, 2014, 14:47:41 pm »
Ja to jestem taki cykor, że nie potrafię nic przy króliku zrobić, bo zaraz myślę, że mu krzywdę zrobię... Mówię o takim wyrywającym się króliku, bo Dżonuś, który był ostatnio, to wyjątkowo cierpliwy był przy różnych zabiegach.

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 25, 2014, 14:50:06 pm »
u mnie to takie mało wyrywające się .. można powiedzieć , że pod tym względem grzeczne .. no dobra .. Szariczka walczy .. ale to też idzie ją konkretniej złapać i nie ma zmiłuj .
nauczyliśmy się kiedyś u Marty jak konkretnie chwycić królika by się nie wyrwał i działa :lol a ja przekazuję tą wiedzę dalej :D

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 25, 2014, 14:55:11 pm »
oj, ja Cię rozumiem, zawsze denerwuję się tak, że muszę prosto pod prysznic lecieć po tym, jak wycinamy Koce kołtuny przy tyłku, za każdym cięciem mam wrażenie, że zaraz krew tryśnie, koszmar; ale co zrobić...

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 25, 2014, 15:52:35 pm »
u mnie to takie mało wyrywające się .. można powiedzieć , że pod tym względem grzeczne .. no dobra .. Szariczka walczy .. ale to też idzie ją konkretniej złapać i nie ma zmiłuj .
nauczyliśmy się kiedyś u Marty jak konkretnie chwycić królika by się nie wyrwał i działa :lol a ja przekazuję tą wiedzę dalej :D
Nie wiem czy o tym chwycie mówię, ale dzisiaj trzymałam Niuńka jak pani wet wycinała mu spod ogonka kudełki ;) Trochę to drastyczne, ale krzywda mu się nie działa i był spokojny ;)

oj, ja Cię rozumiem, zawsze denerwuję się tak, że muszę prosto pod prysznic lecieć po tym, jak wycinamy Koce kołtuny przy tyłku, za każdym cięciem mam wrażenie, że zaraz krew tryśnie, koszmar; ale co zrobić...
Dokładnie ja mam to samo, zaraz myślę, że krew tryśnie. Ale to moje histeryki w taki obłęd mnie wprowadziły, bo przecież podać im espumisan nawet to jakaś masakra. Oczywiście w domu tak wariują bo u weta spokojne jak barany ;)

Niuniek dalej obrażony siedzi w klatce.
Zrobiłam mu zdjęcia jak podwija tą łapeńkę. Zdrowe króliki, gdy śpią w takiej pozycji, to nie widać łapek przednich, a u niego zawsze są z boku. Serce mi się kraje jak patrzę na tą bidę, tym bardziej, że nie miałam nigdy niepełnosprawnego króliczka. No i te zęby...






Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 25, 2014, 15:55:20 pm »
no wygląda to tak , że  przykro od samego patrzenia ..
bida taka :przytul

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 25, 2014, 15:55:47 pm »
O rany, nie znam się, ale dla laika nie wygląda to dobrze...
Ale z drugiej strony - mały nie wygląda na zbolałego...

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 25, 2014, 16:11:35 pm »
To wyglada bardzo niefajnie gdy on się porusza - wtedy widać najbardziej te niesprawne łapki. Być może jemu to już nie sprawia dyskomfortu w takim stopniu, jak my to odbieramy. Nauczył się z tym żyć, taki był od urodzenia i nawet nie wie jak to mieć zdrowe łapki.
Tylko obawiam się czy coś więcej mu nie dolega. Za mało go znam, nie wiem jakie ma zwyczaje. Wiadomo w dzień śpi, moje króliki tak robią, ale je znam na wylot i zawsze wiem kiedy jest coś nie tak. Według mnie za mało się rusza... ale przecież najmłodszy tez nie jest. Jedzenie mu idzie niesprawnie - wina zębów, ale czy tylko to że nie może chwytać ze względu na ubytki? Czy coś głębiej się dzieje ?
Ten króliczek to niewiadoma póki co. Chociaż z drugiej strony to o mu smakuje najbardziej np siemię, to aż drży do tego i zajada ze smakiem.
Moja mama dzisiaj doprowadziła mnie do stanu przedzawałowego. Nie mogę jej wytłumaczyć, że nie można dawać króliczkowi nie wiadomo co, bo może mu zaszkodzić. Były dwa owoce - mango i awokado i dała mu kawałek jednego z nich. Zatopił ząbki ale zostawił. Zanim doszłam do świadomości, że to było mango,  a nie ten drugi owoc to myślałam, że zejdę na zawał. Wiem, że nie chciała źle, że to w trosce o niego, żeby zjadł, żeby smakowało... ale takie podkarmianie może się źle skończyć.


Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 25, 2014, 16:42:03 pm »
Grazynko w ramach ciekawostki ci powiem ze minimalne ilosci avokado mogą byc podawane krolom (tak mniej wiecej wielkosci paznokcia) i sa bardzo pomocne w leczenie watroby o ile pamietam (taki tyci kawalek raz na pare dni)



[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 25, 2014, 17:00:23 pm »
Martuś dobrze wiedzieć takie rzeczy na przyszłość, bo gdyby rzeczywiście to było awokado i zjadłby troszkę, to przynajmniej ludzkie istnienie ( w mojej postaci ;) ) byłoby uratowane, bo bez tej wiedzy jak nic zeszłabym...
Trzeźwo teraz myślę i wiem, że dużo roślin trujących używanych jest jako składniki leków. :)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 25, 2014, 17:07:25 pm »
tez zawsze myslałam ze nie wolno ale jak picia bardzo ciezko chorowala i dr zietek był zmuszony wiele rzeczy leczyc za pomoca diety bo maluch juz zle znosil leki , powiedzial mi o avokado, do tego byl ostropest, dieta lekkostrawna itd
awokado ma bardzo cenne kwasy tłuszczowe ktore regeneruja uszkodzona watrobe
ale ilosci sa naprawde minimalne- nie codziennie i max wielkosci paznokcia i to nie duzego palca

wszystko rozbija sie o ilosci- przeciez np rozne zmiany nowotworowe zwierzat sa ostrzykiwane jadem tarantuli by spowolnic namnazanie sie komorek a jad tarantuli nie jest specjalnie...pro zdrowotny:)
tak samo u ludzi czerwone wino dobrze dziala na serce i cisnienie ale jak go wydudnisz flache czy dwie to juz na zdrowie dobrze nie wyjdzie:)
a z kolejni brokul dobry , jabluszko tez ale jak uszak wrabie za duzo to wzdecie murowane:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 25, 2014, 17:19:54 pm »
Dokładnie wszystko zależy od ilości. Nawet woda w nadmiarze jest szkodliwa, a co dopiero mówić o roślinach bądź owocach trujących dla uszaka. Ty masz duże doświadczenie, bo z Picolą przerabialiście różne etapy chorób i ich leczenia.
Jednak awokado, to nie przysmak dla uszaka, tylko w minimalnych ilościach ratunek, gdy leczenie staje się toksyczne i dietą trzeba wspomóc wyniszczoną wątrobę. Dobrze myślę ?

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 25, 2014, 17:25:20 pm »
avokado zdecydowanie nie jest przysmakiem:))) za nic w swiecie nie chcialy by go ruszyc:))
dobrze- bez potrzeby i wyraznego zalecenia weta ja bym go nie dawala- ale powiedzialam ci to bys sie tak nei martwila- zabic nie zabije jak ugryzie raz
jako taki pseudoprzysmak (choc picia to akurat uwielbia) o dzialaniu dobrym na watrobe polecam ostropest i to na codzien
z pol plaskiej lyzeczki max
dziala znakomicie, na ludzi tez

ps no picia dala mi w kosc ale uszaki mam od prawie 22 lat- wlasciwie od dziecka
ale omnibusem nie jestem- powtarzam tylko to co mi ktos kiedys powiedzial
ale absolu mimo braku wyksztalcenia weterynaryjnego- a i owszem
zna sie lepiej niz niejeden wet
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 25, 2014, 17:38:44 pm »
Właśnie o to mi chodziło, żeby ktoś wchodząc na wątek nie pomyślał, że nie szkodzi, to można dawać ;) Dobrze, że mi powiedziałaś, ale myślę, że drugiego razu już nie będzie, bo po mojej panice to mama już na pewno spyta zanim cokolwiek poda któremuś uszakowi :)
O ostropeście słyszałam, ale nie podawałam swoim królikom.
Dwadzieścia dwa lata to szmat czasu... U mnie króliki są dopiero od 6 lat. :) I gdyby ktoś 7 lat temu mi powiedział, że będę miała gromadkę i do tego wolno biegających, to powiedziałabym mu że jest  :glupek:
Absolu wiem :) Dużo króliczków, dużo serca i wiedza :)

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 26, 2014, 11:20:23 am »
Wczoraj narzekałam, że Niuniek za mało się rusza, a on po wielkich, całodziennym fochu pokazał wieczorem jak potrafi się bawić.
Dostał tunel i był zachwycony. Biegał, wąchał, badał, bródkował i nawet jeden bryczek się zdarzył :)
Dzisiaj od rana do tej pory zabawa trwa w najlepsze. I zdarzyła się rzecz niesłychana - pierwszy raz załatwił się w kuwecie  :D
Pędził z pokoju mamy do klatki, za chwilę patrzę - pełne skupienie, a po jakimś czasie garść bobków  :D Jestem zachwycona, bo on nie miał kuwety, mała klateczka nie pozwalała na wstawienie.
Dzisiaj też pierwszy raz widziałam jak leży na boczku z wyciągniętymi nóżkami. Tak mnie rozczulił i ucieszył, że pojechałam i kupiłam mu dywaniki po których lepiej mu sie będzie biegało, mam nadzieję.
Jest słodki, kochany i świetnie sobie radzi, mimo tych łapek. Gdy wróciłam przybiegł na przywitanie :) Coraz bardziej się otwiera i niewiele mu potrzeba do szczęścia :)
Domku, mamo bądź tato może nie wiecie, ale ja czekam na Was - kto mnie pokocha?
















Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 26, 2014, 11:24:19 am »
Ślicznoszek, widać na fotkach, jak zasuwa i jaką frajdę mu sprawiłaś z tunelem i dywanikami :) A co do kuwetki, to według mnie króliki mają kuwetkowanie we krwi - one po prostu lubią załatwiać się w jednym miejscu (choć nie zawsze jest to kuwetka ;-)
Słodki jesteś, Niuniusiu :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 26, 2014, 11:38:39 am »
Asiu on jest mądry, bo stoją dwie kuwety, jedna w klatce ze żwirkiem a druga na zewnątrz służąca do zabawy i wyłożona ręcznikiem , żeby łapki się nie ślizgały gdy wchodzi do niej - to też zabawa dla niego, no i on załatwił się w tej ze żwirkiem ;)
Śmiga do tej pory po dywanikach, co rusz pomemła trochę sianka czy ziółek i znowu zabawa ;)
Też myślę, że mają kuwetkowanie we krwi, tylko kuweta nie zawsze stoi tam gdzie by one chciały - np na łóżku ;)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 26, 2014, 11:43:35 am »
Wykazujesz się, Grażynko, dogłębną znajomością króliczej natury - poziom master :D
Cudownie jest trafić do Ciebie, jak się jest królikiem :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 26, 2014, 11:47:59 am »
Do tego poziomu jeszcze mi daleko, ale staram się ;)
Myślę, że króliczkom u mnie nie jest źle, ale to ja czerpię więcej korzyści niż one ;) Rabbitorepia w pełnym znaczeniu tego słowa i mówię to poważnie.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Częstochowa] Jestem Niuniuś - kto mnie pokocha ?
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 26, 2014, 11:58:40 am »
Grazynko po mieszkaniu u Ciebie puszysty bedzie miał spore oczekiwania wobec przyszłych rodziców:)- juz zasmakował fajnego zycia więc teraz poziom moze iść  tylko w góre:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!