Autor Wątek: Co ona chce ode mnie? ;)  (Przeczytany 2824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline seito88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wejherowo
  • Moje króliki: Dwa baranki
Co ona chce ode mnie? ;)
« dnia: Sierpień 14, 2014, 16:05:24 pm »
Witam,

moja Kami ostatnio (wczoraj i dzisiaj) załapała dość dziwny nawyk, a mianowicie podchodzi do mnie, staje słupka i się na mnie patrzy. Czy ona coś ode mnie chce? Od czasu do czasu daje jej przysmak w tym miejscu więc może to jest powodem? Myśli, że jak dłużej postoi to dostanie więcej? Jeść dostaje moim zdaniem bardzo dużo, około 100 g warzyw na dzień + trochę granulatu (dopiero przechodzi z granulatu na warzywa, ale bardzo dobrze jej to idzie), oraz siana ma zawsze pod dostatkiem. Dodam jeszcze, że króliczka ma nieco ponad 2 miesiące, tydzień temu przywieziona ze sklepu.

Jeszcze pytanie dodatkowe: czy jest jakaś szansa aby nauczyć ją robić kupki do kuwety, bo jak na razie robi gdzie popadnie ;D Na szczęście sika już tam gdzie powinna, czasem jej się tylko zdarzy spudłować ;D

Offline aleksandra91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Inowrocław
  • Moje króliki: Lola, miniaturka
Odp: Co ona chce ode mnie? ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2014, 16:39:57 pm »
Może faktycznie przyzwyczaiła się, że dostaje przysmak w tym miejscu i prosi :D Odnośnie dodatkowego pytania - ja wrzucałam wszystkie "luźne bobki" do kuwety i to trochę pomogło :) Postawiłam jeszcze dodatkową kuwetę w mieszkaniu, żeby moja króliczka mogła sobie wskoczyć i "wybobkać się" po drodze.

Offline seito88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wejherowo
  • Moje króliki: Dwa baranki
Odp: Co ona chce ode mnie? ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2014, 20:19:37 pm »
Chciałem nauczyć ją nauczyć przychodzić na zawołanie, a nauczyłem ją żebrać xD A jak Wy uczyliście przychodzić swoje króliki na zawołanie? Ja myślałem, że najlepiej będzie wołać jej imię i wyciągać smakołyk, ale wyszło trochę inaczej niż chciałem...

Offline aleksandra91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Inowrocław
  • Moje króliki: Lola, miniaturka
Odp: Co ona chce ode mnie? ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2014, 10:18:08 am »
Ja kucałam, wyciągałam przed siebie rękę ze smakołykiem, Lola podchodziła i zajadała się. Teraz wystarczy, że wyciągnę rękę bez jedzenia, a ona podchodzi. Na imię nie reaguje w ogóle, ale to z racji tego, że nie używałam go przy nauce. Reaguje też na, nie wiem jak to dokładnie określić, gdy siedzę na kanapie i poklepię miejsce obok siebie, a akurat królica jest w pobliżu i obwąchuje otoczenie, to wskakuje na kanapę :P

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Co ona chce ode mnie? ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2014, 11:04:30 am »
Moje przytaluja na choc choc i nie wazne gdzie by byly zabijaja sie wrecz uczylam tak jak wy ;) zawsze mialam smakolyk. . Czasem sie smieje bo nie moge uzywac tych sliw bo sie zleca hehe . ;)