Autor Wątek: Ocena opieki :)  (Przeczytany 13088 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Ocena opieki :)
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 16, 2014, 14:22:44 pm »
kurcze .. co z tymi rodzicami jest .. zwierze kupić tak , dać cokolwiek zjeść i najlepiej żeby w klatce siedziało na wystawie .. eh ... wkurza mnie to strasznie .. :/
a rodzic powinien dziecko uczyć odpowiedzialności :oh: .. taaaa ..

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Ocena opieki :)
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 16, 2014, 14:51:07 pm »
Mirellka czasem tak jest, że dorosły mówi, że tak ma być i koniec. Sama mogę mnożyć przykłady ze swojego życia. Jako dziecko wychowałam się na wsi, widziałam prawie wszystko co robi się tam ze zwierzakami. Pies na łańcuchu nie był nowością, ale przecież "dorośli" mi wytłumaczyli, że tak ma być i ja to "łykałam". Gy dorosłam to walczyłam z tym i się udawało, wujek przestał trzymać na łańcuchu, psiaki pięknie biegały po podwórku i wszyscy byli happy.
Dlatego wierzę, że rodzice Martyny zrozumieją, że tak postępując robią źle.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Ocena opieki :)
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 16, 2014, 14:59:21 pm »
Często jest też tak, że przed zakupem królika rodzic się godzi na wszystko, tzn. zakupy przez internet, wydatki, leczenia szczepienia itd, a jak przychodzi co do czego "ale czemu się czepiasz, przecież mu dobrze". Ja np za zabawki, szczepienia czy kastrację płacę sama (dwa lata i rok temu poszła na to cała urodzinowa kasa - ale czego się nie robi dla tych potworów, nie? ;) ), za to za wszystkie niezbędne wizyty, leczenie, akcesoria, jedzenie - rodzice i to jest dobry układ. Ew u mojej koleżanki jest tak, że dostaje raz w miesiącu określoną kwotę na królika (nie obejmuje ona leczenia, no bo przecież nie da się przewidzieć jak dużo będzie to kosztować) i za to kupuje jedzenie, żwirek, warzywa, czasem jak coś się zniszczy to nową miskę czy kuwetę, a jak coś zostanie to zabawkę. Myślę ze to też jest dobre rozwiązanie. Spróbuj z nimi ponegocjować. Gdybyś dostawała raz w miesiącu jakąś sumę pieniędzy mogłabyś zamawiać przez internet np. do domu koleżanki i od niej odebrać. Na wszystko da się znaleźć rozwiązanie. Przede wszystkim jednak po prostu siądź i z nimi porozmawiaj, na spokojnie :)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Ocena opieki :)
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 16, 2014, 15:04:10 pm »
Agoo ja też to wiem , po prostu mnie to tak irytuje wewnętrznie .. rozumiesz ..  u mnie by pewnie było tak samo .. bo i rodzice starsi i dużo w życiu widzieli ..   :icon_rolleyes
dlatego zdecydowałam się na zwierzaki dopiero gdy przestałam być uzależniona finansowo ..
szkoda , że mieszkasz daleko bo postarałabym się Ci pomóc , z każdym rodzicem myślę da się dogadać ;)

Offline Martyna4774

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
  • Kochaj, szanuj, drap :)
  • Lokalizacja: Elbląg (woj. warmińsko-mazurskie)
  • Moje króliki: SPrite
  • Pozostałe zwierzaki: Suczka Lusi, Suczka Pusia, Chomik Hamster
Odp: Ocena opieki :)
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 16, 2014, 15:13:47 pm »
Nie mam możliwości. . Jedna znajoma mieszka obok mnie ale jej rodzice są dużo gorsi od moich a druga mieszka w Anglii
Kochaj, szanuj, drap :D

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Ocena opieki :)
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 16, 2014, 15:17:57 pm »
Ech... same przeciwności :/
Najlepiej jest gdy zwierzak staje się przyjacielem/członkiem całej rodziny. Nie na zasadzie "ja ci kupię/adoptuję zwierzaka, a ty się nim zajmuj, mnie nic nie obchodzi, bo to twój zwierzak". Wówczas są problemy.
Mam nadzieje, że jednak uda Ci się zawiązać jakiś kompromis z rodzicami.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Martyna4774

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
  • Kochaj, szanuj, drap :)
  • Lokalizacja: Elbląg (woj. warmińsko-mazurskie)
  • Moje króliki: SPrite
  • Pozostałe zwierzaki: Suczka Lusi, Suczka Pusia, Chomik Hamster
Odp: Ocena opieki :)
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 16, 2014, 16:18:05 pm »
Ehh.. Też mam nadzieję :/ Tylko, że to nie było tak jak Ty to opisałaś :c Rodzice obiecali pomagać, dawać w razie co trochę pieniędzy.. Nie dotrzymali słowa, a kiedy zaczynam ten temat to jest "nie pyskuj" i mam karę..
Kochaj, szanuj, drap :D

Offline Solaris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Cezar i Kamala
  • Pozostałe zwierzaki: 1 kot
  • Za TM: Solaris
Odp: Ocena opieki :)
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 16, 2014, 18:13:14 pm »
A jakby tak... samemu suszyć? Chyba nie zabronią Ci suszyć odrobiny "chwastów"  :DD ?
Miałam takich rodziców. Nawet jak kilka razy przeczytałam jakąś książkę, już się interesowali i robili awanturę, a każde forum internetowe to była sekta :diabelek Słuchałam się ich, a w wieku lat 18 wyprowadziłam się z domu, na studia i już tylko odwiedzamy się na weekendy.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Ocena opieki :)
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 16, 2014, 20:51:56 pm »
Ehh.. Też mam nadzieję :/ Tylko, że to nie było tak jak Ty to opisałaś :c Rodzice obiecali pomagać, dawać w razie co trochę pieniędzy.. Nie dotrzymali słowa, a kiedy zaczynam ten temat to jest "nie pyskuj" i mam karę..

szczerze współczuje :(
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Ocena opieki :)
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 16, 2014, 21:37:50 pm »
Bardzo to przykre co piszesz... No cóż pewnie można by jakoś oszukać Twoich rodziców, ale myślę,że nie o to tu chodzi  :/ Wiesz, trudno tak zrozumieć czyjeś postępowanie na odległośc znając tylko kilka faktów. Zastanów się co jest powodem takiej postawy rodziców.Może finansowo nie jest za ciekawie ? może są wychowani w przeświadczeniu,ze opieka nad zwierzątkiem polega na dawaniu jeść i pić... Nie rozumiem takiej postawy, ale mam za mało danych,żeby coś doradzić. Sama jestem rodzicem i cieszyłabym się bardzo jak by moje dziecko opiekowało się odpowiedzialnie jakimś zwierzakiem.Nie wiem, może porozmawiaj szczerze i zapytaj co masz zrobić,żeby "zarobić" te pieniądze.Może Rodzice zrozumieją,że zamiast kupować głupoty wolisz te pieniądze przeznaczyć na przyjaciela.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Ocena opieki :)
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 16, 2014, 23:11:02 pm »
A ja mam takich rodziców- i nigdy ich nie obchodziło na przykład za co leczę swoje zwierzęta. Ich zdaniem zwierząt się nie leczy, tylko odpchlewa, odrobacza i szczepi psy  :icon_cool Moja rodzina twierdzi, ze jestem workiem pokutnym za ich grzechy- a moje zwierzęta to kara od losu za to, ze matka kiedyś dwie 20 letnie suki do schroniska oddala  :icon_mrgreen Cóż, to teraz ma 3 psy, bandę kotów, króliki, z szynszylem i myszoskoczkiem na deser.
Ale sama twierdzi, ze karma wraca, także ten teges  :icon_lol
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline dagusq

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Polska
  • Moje króliki: Tosia i Felicja
Odp: Ocena opieki :)
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 16, 2017, 10:55:45 am »
 ja ostatnio zmienilam klete i podloze. Wie ktoś coś o tym ze zdjecia? zamowilam przy reszcie towaru, ale nie czytalam za dużo nim

Offline BasiaP.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1491
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Gustaw i Marcelinka
  • Za TM: Franka
Odp: Ocena opieki :)
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 16, 2017, 17:45:27 pm »
Wg mnie granulat ze słomy jest lepszy od żwirku drewnianego - chłonny, nie pyli, wydajny.
dawniej Basia i Franka

Offline danter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: świednica
Odp: Ocena opieki :)
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 17, 2017, 15:45:23 pm »
ja widzialam to w sklepach internetowych i miała dobre opienie, ale nie używałam

Offline knox

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: kraków
Odp: Ocena opieki :)
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 21, 2017, 11:26:32 am »
Tutaj jest test (wchodze na ten kanal i sklep, bo dla królików też są rzeczy) i kobieta spomina o tym granulacie ze zdjęcia https://www.youtube.com/watch?v=vTjJAIfS1dM