Autor Wątek: Czy towarzyszem dla Baraninki może być królik hodowlany ??  (Przeczytany 6020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Joak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Moje króliki: Tola (sklep) i Chrumiś (FPK)
  • Na DT: Był Hikaru (FPK)
  • Za TM: Tosiek [30.05.2010]
Czy towarzyszem dla Baraninki może być królik hodowlany ??
« dnia: Czerwiec 25, 2014, 17:47:22 pm »
Przejrzałam tutejsze wątki na temat zaprzyjaźniania ale nie znalazłam tematu który mnie interesuje. Mianowicie mam 4-ro letnią króliczkę rasy baran (waży w porywach do 2,5 kg) jest sterylizowana. Chciałabym w najbliższym czasie adoptować jej towarzysza. Myślę o króliku hodowlanym. Dlaczego ??

1. Po pierwsze te króliki są spore i mają problemy z adopcją bo większość kocha miniatury.
2. Po drugie nie muszę mieć małego królika dam radę z większym gabarytem i tym samym większą powierzchnią do miziaków i przytulasów :)

No i teraz mój dylemat. Ponieważ króliki początkowo walczą o to który będzie dominował i bywają przy tym różne sytuacje to czy królik hodowlany nie zrobi mojej baranince krzywdy ? Czy różnica masy będzie tu miała duże znaczenie ??? jest możliwa taka para czy lepiej dać sobie spokój i wziąć drugiego baranka ??? 

Generalnie to szukam też tu na forum osób, które mają w domu taką mieszaną parę hodowlańca z mniejszym królikiem bo chciałabym się poradzić i skonsultować zanim coś postanowię. Mogę wziąć drugiego barana zbliżonego wielkością ale rozważam na razie hodowlańca. Z tym, że mam tu na myśli hodowlańca rasy średniej powiedzmy do 5-6 kg (Trufel z Azylu chociaż jest przecudowny z tymi swoimi uszami odpada bo na 10 kg wagi mój mąż się nie zgodzi nie ma szans :))

Co radzicie ? jakie macie doświadczenia ?? i czy ktoś ma taką zaprzyjaźnioną parkę ??

Będę wdzięczna za odzew albo jeśli jest tu taki wątek ale go przegapiłam to proszę mi go podrzucić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2014, 17:54:21 pm wysłana przez Joak »

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Czy towarzyszem dla Baraninki może być królik hodowlany ??
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2014, 18:00:58 pm »
Asiu, hodowlany królik może być megapłochliwy i podporządkowujący się, a miniatura bojowa i dominująca, więc rozmiar ma znaczenie drugorzędne wobec charakteru. Myślę, że pomysł adopcji hodowlańca jest super, i Twoja motywacja też. Trzeba tylko poszukać łagodnego ciapciaka ;-) - myślę, że ludzie z forum pomogą.
U Małgosi (forumowa MAS) prowadzącej MiniAzyl masz też takie mieszańce w okolicach 3.5 kg - to taki kompromis :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Czy towarzyszem dla Baraninki może być królik hodowlany ??
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2014, 18:11:43 pm »
Ja mam parkę 1,2 kg Hermionę i 5,5 kg Ahmeda - tworzą szczęśliwy związek od pierwszego dnia :) On mocno utemperował jej charakter, ona zawsze przed nim ucieknie z najlepszym kąskiem jedzenia :) I boby łatwe do rozróżniania :P
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline Joak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Moje króliki: Tola (sklep) i Chrumiś (FPK)
  • Na DT: Był Hikaru (FPK)
  • Za TM: Tosiek [30.05.2010]
Odp: Czy towarzyszem dla Baraninki może być królik hodowlany ??
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2014, 18:15:56 pm »
Asiu, hodowlany królik może być megapłochliwy i podporządkowujący się, a miniatura bojowa i dominująca, więc rozmiar ma znaczenie drugorzędne wobec charakteru. Myślę, że pomysł adopcji hodowlańca jest super, i Twoja motywacja też. Trzeba tylko poszukać łagodnego ciapciaka ;-) - myślę, że ludzie z forum pomogą.
U Małgosi (forumowa MAS) prowadzącej MiniAzyl masz też takie mieszańce w okolicach 3.5 kg - to taki kompromis :)

No właśnie tak pomyślałam, że mało kto chce hodowlańca bo za duży a mnie to nie przeszkadza więc bym jakiegoś uszczęśliwiła ale czytałam inne wpisy i ludzie piszą, że lepiej zaprzyjaźniać króliki w podobnym wieku no i podobnego gabarytu żeby sobie nie robiły krzywdy zanim się do siebie przekonają i stąd moje dylematy. Moja baraninka jest dosyć rozpuszczona i charakterna ale nie wiem jak się zachowa jak w domu pojawi się drugi królik a nie chciałabym żeby sobie zrobili krzywdę nawzajem. No i mąż jak usłyszał, że hodowlaniec może ważyć nawet 10 kilo to o mało zawału nie dostał mówi, że nam "zgniecie" naszą jedynaczkę  :mhihi

Liczę, że się odezwą osoby które mają takie pary i wtedy się ich poradzę. A mieszany hodowlaniec też może być nie szukam czystej krwi :D może być jakaś krzyżówka wszystko jedno.

Offline Joak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Moje króliki: Tola (sklep) i Chrumiś (FPK)
  • Na DT: Był Hikaru (FPK)
  • Za TM: Tosiek [30.05.2010]
Odp: Czy towarzyszem dla Baraninki może być królik hodowlany ??
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2014, 18:18:37 pm »
Ja mam parkę 1,2 kg Hermionę i 5,5 kg Ahmeda - tworzą szczęśliwy związek od pierwszego dnia :) On mocno utemperował jej charakter, ona zawsze przed nim ucieknie z najlepszym kąskiem jedzenia :) I boby łatwe do rozróżniania :P

O proszę to nie wpadłam, że prócz Honki macie jeszcze innego hodowlańca :) dobra to jak będę bliska wyboru to się zgłoszę najpierw po rady a potem ....... z nowym pacjentem do Waszego gabinetu :P

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Czy towarzyszem dla Baraninki może być królik hodowlany ??
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2014, 19:15:00 pm »
Bardzo zgodne małżeństwo http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.msg554920.html#msg554920. Ona - Ciapka *szczupła, na oko 6 kg. On - Ciapek, z lekką nadwagą - całe 2kg. Miłość od pierwszego luknięcia  :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny:



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Joak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Moje króliki: Tola (sklep) i Chrumiś (FPK)
  • Na DT: Był Hikaru (FPK)
  • Za TM: Tosiek [30.05.2010]
Odp: Czy towarzyszem dla Baraninki może być królik hodowlany ??
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2014, 19:22:12 pm »
Bardzo zgodne małżeństwo http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.msg554920.html#msg554920. Ona - Ciapka *szczupła, na oko 6 kg. On - Ciapek, z lekką nadwagą - całe 2kg. Miłość od pierwszego luknięcia  :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny:

Ooooooooo faktycznie srokacz to jest ??? duża Pani i mały Pan :D u mnie by było odwrotnie ale to bez znaczenia. I jak przebiegało zaprzyjaźnianie ?? nie było krwi spływającej po ścianach i fruwającego futra z tyłków ??? :)

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Czy towarzyszem dla Baraninki może być królik hodowlany ??
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2014, 20:50:27 pm »
Ja mam obecnie- Ryo olbrzyma belgijskiego który nie wyrósł (marne 4,5kg) oraz Szarańczę- 2,5kg.
Wcześniej była Zając (6kg) i Dora (2,5kg) i Axel (1,2kg)  :icon_biggrin Miałam tez dwa hodowlańce 6 i 6 kg połączone z Dorą ;)

Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Joak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Moje króliki: Tola (sklep) i Chrumiś (FPK)
  • Na DT: Był Hikaru (FPK)
  • Za TM: Tosiek [30.05.2010]
Odp: Czy towarzyszem dla Baraninki może być królik hodowlany ??
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2014, 20:57:30 pm »
Ja mam obecnie- Ryo olbrzyma belgijskiego który nie wyrósł (marne 4,5kg) oraz Szarańczę- 2,5kg.
Wcześniej była Zając (6kg) i Dora (2,5kg) i Axel (1,2kg)  :icon_biggrin Miałam tez dwa hodowlańce 6 i 6 kg połączone z Dorą ;)



Widziałam już to zdjęcie :) chyba u Dr. Lewandowskiej do książki :) super czyli rozumiem, że da się mieć taką parę i nie powinno być problemów ??? będę zasięgać rad !

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Czy towarzyszem dla Baraninki może być królik hodowlany ??
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 24, 2014, 19:08:41 pm »
Jeśli twoja decyzja jest nadal aktualna, to w FPK jest wysyp hodowlańców :)

Offline Joak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Moje króliki: Tola (sklep) i Chrumiś (FPK)
  • Na DT: Był Hikaru (FPK)
  • Za TM: Tosiek [30.05.2010]
Odp: Czy towarzyszem dla Baraninki może być królik hodowlany ??
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 24, 2014, 19:10:59 pm »
Kasiu wiem, widziałam jestem na bieżąco ale po tym niefarcie z pierwszym tymczasem na razie sama nie wiem :(

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Czy towarzyszem dla Baraninki może być królik hodowlany ??
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 24, 2014, 19:12:41 pm »
no tak. Ale może kolejny tymczas nie będzie taki upierdliwy :) kto to wie :)

Offline Joak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Moje króliki: Tola (sklep) i Chrumiś (FPK)
  • Na DT: Był Hikaru (FPK)
  • Za TM: Tosiek [30.05.2010]
Odp: Czy towarzyszem dla Baraninki może być królik hodowlany ??
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 24, 2014, 19:14:26 pm »
kiedy właśnie sęk w tym, że tymczas był grzeczny i uroczy to moja diablica go szybko zepsuła ;/ ona jest w stanie wykurzyć każde zwierzę z domu ...  :hmmm

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Czy towarzyszem dla Baraninki może być królik hodowlany ??
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 24, 2014, 19:15:48 pm »
kiedy właśnie sęk w tym, że tymczas był grzeczny i uroczy to moja diablica go szybko zepsuła ;/ ona jest w stanie wykurzyć każde zwierzę z domu ...  :hmmm

oj tam, może poprzedni kawaler nie był w jej typie..
Króliki też mają swoje gusta i upodobania, może twoja pannica woli z muskularnymi uszami ?

Offline Joak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Moje króliki: Tola (sklep) i Chrumiś (FPK)
  • Na DT: Był Hikaru (FPK)
  • Za TM: Tosiek [30.05.2010]
Odp: Czy towarzyszem dla Baraninki może być królik hodowlany ??
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 24, 2014, 19:17:16 pm »
możliwe :) chociaż ona przegoniła nawet psa Goldena ... i to na jego własnym terenie ... przeraża mnie to :)

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Czy towarzyszem dla Baraninki może być królik hodowlany ??
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 24, 2014, 19:20:58 pm »
A może trzeba adoptować szalonego od początku królika?  :diabelek Gorszy już nie będzie, więc zawsze może być lepszy  :diabelek :diabelek
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Czy towarzyszem dla Baraninki może być królik hodowlany ??
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 24, 2014, 19:21:25 pm »
no ja żartowałam z tymi muskularnymi uszami :) na twoim miejscu próbowałam wziąć jakiegoś tymczasa (najlepiej takiego ciapę) i próbować delikatnie. Nic na siłę :)

3 dni temu też przeżyłam chwilę zgrozy, Hermes wyrwał Marlonkowi futro wraz z kawałkiem skóry na grzbiecie, ale to mój błąd, nie zauważyłam jak Hermes bezczelnie wlazł do pokoju moich króli. 

Porozmawiaj w cztery oczy z diablicą, jak powinna się zachowywać prawdziwa dama wobec szarmanckich kawalerów :)

Offline Joak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Moje króliki: Tola (sklep) i Chrumiś (FPK)
  • Na DT: Był Hikaru (FPK)
  • Za TM: Tosiek [30.05.2010]
Odp: Czy towarzyszem dla Baraninki może być królik hodowlany ??
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 24, 2014, 19:23:30 pm »
No właśnie ... oczy trzeba mieć wszędzie :/

Jasne, porozmawiać ... przecież ona taka niegrzeczna jest po MAMUSI  :crazy:
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2014, 19:31:21 pm wysłana przez Joak »