Autor Wątek: Czy kroliki moga pic herbate??  (Przeczytany 11835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

igasu

  • Gość
Czy kroliki moga pic herbate??
« dnia: Maj 31, 2006, 19:02:46 pm »
Nie wiem czy to spowodowane jest sie stazeniem Smaka ale od jakiegos czasu tsrasznie zebrze jak mam herbate i pije kolo niego..lubi tylko zwykla,zielonej nie lubi..Ale czy herbata nie jest dla nich szkodliwa??
Pamietam ze Piotrus Krolik z mojej ulubionej bajki z dzieciństwa pil herbate ze spodka bo mu ta pisarka dawala :P:P

anUSZka

  • Gość
Czy kroliki moga pic herbate??
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2006, 17:03:35 pm »
A slodzona?

gonia05

  • Gość
Czy kroliki moga pic herbate??
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2006, 16:01:33 pm »
a co właściwie oprócz wody może pić królik? jakieś herbatki, rozwodnione świeże soczki (np. marchewkowy) itp.???
widziałam w sklepie zoologicznym jakąś specjalną wodę dla zwierząt (coś tam z witaminami czy jakimiś takimi czarami). co o niej myślicie? bo za tania nie była...

kasiekxxx

  • Gość
Czy kroliki moga pic herbate??
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2006, 19:32:25 pm »
Mój puszek lubi świerzy sok z marchwi, ale bez zadnego cukru-poprostu robiony przeze mnie.Mozesz dac posmakować-może zaskoczy:P
Woda dla gryzoni, to dla mnie tani chwyt reklamowy.Zdrowy , dobrze zywiony królik nie potrzebuje tego rodzaju udziwnien, a kto wie, co tam naprawde siedzi, i czy nie uczula? :chory

basia.dc

  • Gość
Czy kroliki moga pic herbate??
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2006, 18:15:15 pm »
Ja tam Kubusiowi daję tylko wodę mineralną - oczywiście niegazowaną.  :P
Moim zdaniem nie trzeba wymyślać i dawać jakiś specjalnych napoi dla króliczków. Im napewno wystarczy tylko woda, przecież w przyrodzie króliki też pija tylko wodę i napewno im to odpowiada. A od jakiś powymyślanych rzeczy, których jest pełno w sklepach zoologicznych królik może zachorować i mieć problemy żołądkowe, po co narażać na coś tak nieprzyjemnego naszych ulubieńców.

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Czy kroliki moga pic herbate??
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2006, 14:01:27 pm »
Podobno nie szkodzi jeśli do zwykłej wody dla smaku od czasu do czasu wpuści się kilka kropel naturalnego soku owocowego - w ten sposób mozna zachęcić też do picia króliki, które mało piją a jest wskazaniem zdrowotnym by piły więcej. Ja osobiście nie dodawałam nigdy, ale wydaje mi się, że lepsze takie sposoby urozmaicenia trunków ;) niż podawanie soków nierozcieńczonych, czy też jakichś preparowanych cieczy z witaminami.

Pamiętajcie, że owoce to też cukier - nie musi być sok słodzony by mógł spowodować jakieś kłopoty z racji zawartości cukru.

Z wodą mineralną też ostrożnie - trzeba zwrócić uwagę żeby to była niskomineralizowana woda (źródlana) - bardzo ważne, bo w wodach mineralnych jest tak duzo minerałów, że mogą się przyczyniać u królików podatnych do występowania chorób układu moczowego.

griza

  • Gość
Czy kroliki moga pic herbate??
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2006, 16:48:56 pm »
Witam wszystkich.  :bukiet  Jestem nowa. Do tej pory miałam świnki morskie. To jest mój pierwszy króliczek. I na pewno nie dawałabym Gryzelce herbaty. Uważam, że woda przegotowana jest najlepsza. Ale mam pytanie. Świnki szalały za naparem z rumianku i mięty z dodatkiem miodu. Czy można podawać królikowi te napary? Rozumiem, że miód raczej nie wchodzi w rachubę, ale taki letni napar z rumianku jest chyba zdrowy, prawda? Jak to będzie w przypadku królika?

Maja

  • Gość
Czy kroliki moga pic herbate??
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2006, 19:12:08 pm »
nie wiem, wiec sie nie wypowiem. powiem natomiast, że dzisiaj Miko dostał kapkę mojego koktajlu z bananow i truskawek (bez cukru,mleka,tylko owoce) i widac ze taka odrobinka pyszności go zadowolila:)

igasu

  • Gość
Czy kroliki moga pic herbate??
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2006, 20:35:29 pm »
no ale ja mu wcale nie wmuszam tej herbaty on sam mnie meczy o nia :P..niemal zuca sie namnie by dostac choc kropelke:P..a wode ma w poidelku..tylko on sie zrobil ostatnio strasaznie lakomy..i nioe chce wogole siana prawie jesc tylko caly czas granulat i granulat
 nie wiem jak go namowic zeby jadl siono :/...moze pije dlatego bo herbata ma wlasciwosci kojace moze cos nie tak z jego zabkami?? aha lubi tez melise:P

Szczezuja

  • Gość
Czy kroliki moga pic herbate??
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 04, 2006, 20:45:02 pm »
Nasza zagląda do każdego kubka, jak już się parę wątków niżej wywnętrzałam. Herbaty właśnie trochę mi podpiła, a teraz dobiera się do kieliszka po Baileysie i wścieka, że językiem do dna nie sięga. Też mam nadzieję że jej te eksperymenty nie zaszkodzą :) Ja zwykle pozwalam na parę liznięć a potem zabieram na wszelki wypadek. Ale spróbować zwykle pozwalamy, bo sami jesteśmy ciekawi, co jej zasmakuje, a co nie  :P