Autor Wątek: Kilka pytań odnośnie królika  (Przeczytany 4470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bag

  • Gość
Kilka pytań odnośnie królika
« dnia: Lipiec 28, 2006, 09:06:37 am »
Witam serdecznie!

Mam kilka pytań odnośnie królika. Otóż nasz mały szkudnik ostatnio wchodził za szafę i raz, że grzył kable, to dwa, wchodził za segment, a trzy zaczął go obgryzać. A oto pytania.

1. Zastawiliśmy wejście za segment, tak, aby nasz królik nie wszedł. Jednak, ciągle próbuje i ostatnio nawet zaczyna tupać nogą. Co to oznacza?

2. Ostatnio na moim tapczanie, gdzie królik wskakuje, nagle, zaczyna tak szybko kicać, w jedną, w drugą stronę, nagle zmieniać kierunki, itd. Jest to o tyle dziwne, że królik tak się zachowuje TYLKO na tym tapczanie.

3. Ostatnie pytanie: czy koniczyna i kalalrepa mogą być podawane królikowi? Jeśli tak, to jak często? I jeszcze jedno: czy różnego rodzaju kolby są zdrowe dla królika?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Goga

  • Gość
Kilka pytań odnośnie królika
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2006, 10:55:21 am »
Spodobalo mu sie za segmentem, więc sie złości. Można jako rekompensate wstawic mu kartonowe pudło z powycinanymi otworami.
To bieganie po tapczanie moze być dlatego, że podłoga jest zbyt śliska na takie zabawy (klepka, panele).
Jeżeli królik jest młody (napisz ile ma) nie powinien dostawać takich rarytasów jeśli jest starszy to troche koniczyny można podawać natomiast kalarepy lepiej nie. Obie te rośliny nie są najbezpieczniejsze dla krolika.

Bag

  • Gość
Kilka pytań odnośnie królika
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2006, 11:42:47 am »
Mój królik urodził się w marcu, więc ma pięć miesięcy.

Goga

  • Gość
Kilka pytań odnośnie królika
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2006, 12:01:06 pm »
http://www.lecznica-oaza.prv.pl/
na tej stronie w biblioteka/króliki/ żywienie jest dobry artykuł
Królik jest jeszcze za malutki aby dostawać takie rosliny (koniczyna, kalarepa). Lepiej nie bo moze sie to zakończyc nawet śmiertelna biegunką. Tam jest opisane dokladniej jak żywić królaska w tym wieku.

Aśka

  • Gość
Kilka pytań odnośnie królika
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2006, 12:46:42 pm »
mój Ed też tak świruje na tapczanie i wydaje mi sie ze mu sie to poprostu podoba  :lol
zrobi kilka rund w jedną i drugą strone potem obleci pokój i kładzie sie ssapany. to chyba jego zabawa bo wersalka jest miękka i wydaje fajne odgłosy  :co_jest
Mój ed to jakiś kret też wsadza nochala w wąskie miejsca a tam ostatno mu na to pozwalam  :lol
Pozdrawiamy.

Aleksander

  • Gość
Kilka pytań odnośnie królika
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2006, 09:29:25 am »
królik tupie poniewaz jest zły  :bukiet

Balb

  • Gość
Kilka pytań odnośnie królika
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2006, 10:16:17 am »
Cytat: "Aleksander"
królik tupie poniewaz jest zły  :bukiet


zawsze myślałam, że tupie jak jest zaniepokojony i chce ostrzec towarzyszy - taki atawizm :hmmm

Aleksander

  • Gość
Kilka pytań odnośnie królika
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2006, 09:15:16 am »
sorry balb masz rację mój błąd pomyliłem się podczas pisania :(

Duszka

  • Gość
Kilka pytań odnośnie królika
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2006, 09:54:37 am »
Krolik tupie zarowno jak jest zly i jak chce ostrzec przed niebezpieczenstwem (ile to ja razy bylam juz obtupana przez krolisia bo mu na cos tam nie pozwolilam  :/ )