Forum Stowarzyszenia Pomocy Królikom Porady SPK Adopcje króliczków Adopcje króliczków Adopcje króliczków Adopcje króliczków Adopcje króliczków Adopcje króliczków Ziolko
stat4u
Kwiecień 16, 2014, 12:11:00 pm *
';
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Przekaż darowiznę na Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Kwota: PLN

Darowizna możliwa dzięki: Darowizna możliwa dzięki DotPay
Aktualności: Zapraszamy do akcji BĄDŹ BOHATEREM http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16572.0.html

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja Chat  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy kroliki moga pic herbate??  (Przeczytany 3205 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
igasu
Gość

« : Maj 31, 2006, 19:02:46 pm »

Nie wiem czy to spowodowane jest sie stazeniem Smaka ale od jakiegos czasu tsrasznie zebrze jak mam herbate i pije kolo niego..lubi tylko zwykla,zielonej nie lubi..Ale czy herbata nie jest dla nich szkodliwa??
Pamietam ze Piotrus Krolik z mojej ulubionej bajki z dzieciństwa pil herbate ze spodka bo mu ta pisarka dawala jezyk1:P
anUSZka
Gość

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 03, 2006, 17:03:35 pm »

A slodzona?
gonia05
Gość

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 13, 2006, 16:01:33 pm »

a co właściwie oprócz wody może pić królik? jakieś herbatki, rozwodnione świeże soczki (np. marchewkowy) itp.Huh?
widziałam w sklepie zoologicznym jakąś specjalną wodę dla zwierząt (coś tam z witaminami czy jakimiś takimi czarami). co o niej myślicie? bo za tania nie była...
kasiekxxx
Gość

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 13, 2006, 19:32:25 pm »

Mój puszek lubi świerzy sok z marchwi, ale bez zadnego cukru-poprostu robiony przeze mnie.Mozesz dac posmakować-może zaskoczy:P
Woda dla gryzoni, to dla mnie tani chwyt reklamowy.Zdrowy , dobrze zywiony królik nie potrzebuje tego rodzaju udziwnien, a kto wie, co tam naprawde siedzi, i czy nie uczula? chory
basia.dc
Gość

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 14, 2006, 18:15:15 pm »

Ja tam Kubusiowi daję tylko wodę mineralną - oczywiście niegazowaną.  jezyk1
Moim zdaniem nie trzeba wymyślać i dawać jakiś specjalnych napoi dla króliczków. Im napewno wystarczy tylko woda, przecież w przyrodzie króliki też pija tylko wodę i napewno im to odpowiada. A od jakiś powymyślanych rzeczy, których jest pełno w sklepach zoologicznych królik może zachorować i mieć problemy żołądkowe, po co narażać na coś tak nieprzyjemnego naszych ulubieńców.
ziabak

Członek SPK wspierający/honorowy

*

imię królika: Cwaniak, Kubuś, Cytrynka, Agatka
za tęczowym mostem: MiśMiś (7 lat), Funiek (10 lat), Toffik (11 lat), Ryśka (12 lat), Bzik (8 lat)

GRUPA ADOPCYJNA SPK

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 16, 2006, 14:01:27 pm »

Podobno nie szkodzi jeśli do zwykłej wody dla smaku od czasu do czasu wpuści się kilka kropel naturalnego soku owocowego - w ten sposób mozna zachęcić też do picia króliki, które mało piją a jest wskazaniem zdrowotnym by piły więcej. Ja osobiście nie dodawałam nigdy, ale wydaje mi się, że lepsze takie sposoby urozmaicenia trunków oczko niż podawanie soków nierozcieńczonych, czy też jakichś preparowanych cieczy z witaminami.

Pamiętajcie, że owoce to też cukier - nie musi być sok słodzony by mógł spowodować jakieś kłopoty z racji zawartości cukru.

Z wodą mineralną też ostrożnie - trzeba zwrócić uwagę żeby to była niskomineralizowana woda (źródlana) - bardzo ważne, bo w wodach mineralnych jest tak duzo minerałów, że mogą się przyczyniać u królików podatnych do występowania chorób układu moczowego.
griza
Gość

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 30, 2006, 16:48:56 pm »

Witam wszystkich.  bukiet  Jestem nowa. Do tej pory miałam świnki morskie. To jest mój pierwszy króliczek. I na pewno nie dawałabym Gryzelce herbaty. Uważam, że woda przegotowana jest najlepsza. Ale mam pytanie. Świnki szalały za naparem z rumianku i mięty z dodatkiem miodu. Czy można podawać królikowi te napary? Rozumiem, że miód raczej nie wchodzi w rachubę, ale taki letni napar z rumianku jest chyba zdrowy, prawda? Jak to będzie w przypadku królika?
Maja
Gość

« Odpowiedz #7 : Czerwiec 30, 2006, 19:12:08 pm »

nie wiem, wiec sie nie wypowiem. powiem natomiast, że dzisiaj Miko dostał kapkę mojego koktajlu z bananow i truskawek (bez cukru,mleka,tylko owoce) i widac ze taka odrobinka pyszności go zadowolila:)
igasu
Gość

« Odpowiedz #8 : Sierpień 03, 2006, 20:35:29 pm »

no ale ja mu wcale nie wmuszam tej herbaty on sam mnie meczy o nia jezyk1..niemal zuca sie namnie by dostac choc kropelke:P..a wode ma w poidelku..tylko on sie zrobil ostatnio strasaznie lakomy..i nioe chce wogole siana prawie jesc tylko caly czas granulat i granulat
 nie wiem jak go namowic zeby jadl siono kwasny...moze pije dlatego bo herbata ma wlasciwosci kojace moze cos nie tak z jego zabkami?? aha lubi tez melise:P
Szczezuja
Gość

« Odpowiedz #9 : Sierpień 04, 2006, 20:45:02 pm »

Nasza zagląda do każdego kubka, jak już się parę wątków niżej wywnętrzałam. Herbaty właśnie trochę mi podpiła, a teraz dobiera się do kieliszka po Baileysie i wścieka, że językiem do dna nie sięga. Też mam nadzieję że jej te eksperymenty nie zaszkodzą usmiech2 Ja zwykle pozwalam na parę liznięć a potem zabieram na wszelki wypadek. Ale spróbować zwykle pozwalamy, bo sami jesteśmy ciekawi, co jej zasmakuje, a co nie  jezyk1
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 20 zapytaniami.