Autor Wątek: Krwawienie  (Przeczytany 6340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

goska82

  • Gość
Krwawienie
« dnia: Maj 31, 2006, 14:43:03 pm »
Witam!!
Mam pytanie... Co jest mojej króliczce? Z narządów płciowych wydobywa się krew. Byłam z nią u wet, ten stwierdził, że to zapalenie pęcherza. Ona cały czas się tam liże i chyba pogryza. Dostała już dwa zastrzyki. Pierwszy jakiś antybiotyk, a wczoraj witaminki. Martwi mnie, bo od wczoraj Kiki jest jakaś inna mniej ruchwliwa i dziwny ma mocz tzn. pierw wygląda normalnie ale z czasem zmienia kolor na różowy. Czy to po tym zastrzyku? Wet nic nie wspominał, że tak będzie. Martwię się i nie wiem co myśleć.
Proszę pomóż!
Z góry dziękuję

Offline bea i tomek

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 290
Krwawienie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2006, 17:57:58 pm »
Idź jeszcze raz do weta, zapytaj, bo będą Cię męczyć wyrzuty sumienia, no i szkoda króliczki.

Katasza

  • Gość
Krwawienie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2006, 17:58:56 pm »
jesli z drog rodnych wydobywa sie krew to dobrze nie jest. przy ostrym zapaleniu ukladu moczowego moze sie tak zdarzyc ale raczej wystepuje to jedynie w momentach oddawania moczu. wiem bo sama czesto miewam. radzilabym skonsultowac z innym wetem. czy ten aby na pewno zna sie na krolikach?

Offline bea i tomek

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 290
Krwawienie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2006, 17:59:18 pm »
wkradł się błąd i mail się 2 razy wysłał

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Krwawienie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2006, 16:06:39 pm »
A badanie tego moczu było? Trzeba koniecznie zrobić najpierw badanie - mocz pobrać możesz nie wykładajac klatki i kuwety żadną ściołka i czekajac aż królica nasika - najlepiej żeby to był świeży mocz - trzeba zebrać strzykawką - ze 2 cm3 powinny wystarczyć. Potem oddajesz do laboratorium przy jakiejślecznicy wet.

Macica była jakoś badana?

goska82

  • Gość
Krwawienie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2006, 09:40:24 am »
Króliczka mam od 4 tyg, od 3 chodzę z nią do lekarza. Wet nic nie mówił żeby zrobić badanie moczu ani też nie badał macicy, zdiagnozował że to zapalenie pęcherza, już zakończyliśmy leczenie tzn Kiki wcina jeszcze Urosept i wydawało mi się, że wszystko jest w porządku, do dziś kiedy zobaczyłam małą plamkę krwi, nie wiem skąd ona pochodzi, ale mnie zaniepokoiła, bo nie wiem czy dalej ma to samo i leczenie nic nie pomogło czy to z czegoś innego, Króliczka mam od 4 tyg, od 3 chodzę z nią do lekarza

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Krwawienie
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2006, 17:31:13 pm »
Może sama zasugeruj lekarzowi badanie moczu i badanie palpacyjne macicy - chociaż, bo tak naprawdę to powinno się chyba zrobić rentgen również - a co jeśli królik ma kamicę i kamienie w przewodzie moczowym i to powoduje krwawienie? To już bardzo by była zaawansowana choroba. Naprawdę nie ma co zwlekać z takimi dokładniejszymi badaniami, znam królika który na kamicę zmarł w trzy dni od pokazania się objawów, z tym, że ona miał kamienie w nerkach a to jest nie do wyleczenia - to jest bardzo poważne, kiedy obserwujesz krwawienie i przypuszczasz, że to może być z układu moczowego. Przejmij inicjatywę i zasugeruj lekarzowi takie badania.