Autor Wątek: [Przygarnij Królika] Baranek CZESIO szuka domu! / Poznań  (Przeczytany 25549 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pat88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1466
  • Płeć: Kobieta
  • Bunnies have slaves- 100% PRAWDY
Odp: [Przygarnij Królika] Baranek CZESIO szuka domu! / Poznań
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 01, 2014, 11:41:30 am »
Częsław nie zasmucaj Ty mnie proszę :( Już prawie Twe małe papuszki miały pokicać do DS, a Ty co ?? Chłopcze mój prześliczny ogarniamy się i walczymy, jak to mają baraniaste usy w naturze :* Ciapulencja śle całuściory w to co najbardziej lubisz :D
Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy. Obojętność na krzywdę to bierne zwyrodnialstwo. Moje banusie http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16104.new.html#new

[/url]



Offline olinka_88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przygarnij Królika] Baranek CZESIO szuka domu! / Poznań
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 02, 2014, 23:48:52 pm »
Problemy z sikaniem (i kloszardowym aromatem) to wynik niewydolności nerki. Nie wiadomo co jest tego przyczyną czy genetyka czy wcześniejsza dieta czy niezdiagnozowany stan zapalny. W każdym razie "coś" z tą nerką będzie się raczej działo do jego ostatniego kicnięcia, ale prognoz ani optymistycznych, ani pesymistycznych, na razie nie robimy. Prawdopodobnie jest to świeża sprawa, bo takie sikanie na potęgę rozwijało się u nas na dt stopniowo (szacujemy, że zaczęło nas denerwować z 5tygodni temu). Na razie dostaje kroplówkę (dokumentację wrzuci Magda :icon_razz) na przemycie mu organizmu, żeby jeszcze raz zbadać mocz i obejrzeć nereczkę.
Czesio jest trochę odwodniony, pewnie za dużo się z niego wylewało tej wody.
No i paradoksalnie od wykastrowania prawie w ogóle nie sika :zonka:
Co do zębów, to problem jest tylko z siekaczami. Tak sobie wydumałam czy górne nie pójdą do usunięcia, bo przez miesiąc od pierwszej wizyty u weta nie wyrżnęły się. Ale to, myślę, będzie drobnostka, bo korzenie ma ładne. Poza tym nie ma problemów z jedzeniem.
Ostatnia sprawa, to mega zapchany brzuch. Podobno wygląda, jakby przez tydzień żarł bez przerwy. I  tu pytanie czy tak sobie dogadzał jak był na wakacjach czy to ogólny problem? Dostaje kisiel siemieniowy 3razy dziennie, a od jutra papaję.
Kontrola u weta w poniedziałek albo wtorek.

Ps. Podawanie kroplówki jest bezstresowe - wygląda jakby był w spa;)

Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: [Przygarnij Królika] Baranek CZESIO szuka domu! / Poznań
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 03, 2014, 08:21:05 am »
Dzielny pacjent pod czułą opieką Oli :)




Offline joac

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Przygarnij Królika] Baranek CZESIO szuka domu! / Poznań
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 03, 2014, 10:00:51 am »
O ja Cię, podajecie Czesiowi kroplówkę w domu? Fajnie, uszak ma mniej stresu - właściwie to wcale go nie ma, wnioskując po zdjęciach :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: [Przygarnij Królika] Baranek CZESIO szuka domu! / Poznań
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 03, 2014, 11:04:06 am »
Czesław, to ma jednak szczęście,że na fajny i zaradny domek tymczasowy trafił  :przytul
Czesław uszy do góry  ;) będzie dobrze  :przytul

Offline pat88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1466
  • Płeć: Kobieta
  • Bunnies have slaves- 100% PRAWDY
Odp: [Przygarnij Królika] Baranek CZESIO szuka domu! / Poznań
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 03, 2014, 20:37:22 pm »
W podkicach na równe pampuchy weż Częsław nie rób siary!! My tu komitet szykujemy dla Ciebie i i congratulations chcemy składać za nowy domek a Ty co w rozsypce ?? No chyba.że chcesz tak bardzo do Ciapki?? I na złość nowemu domkowi się rozchorowałeś ??

Częsław jesteś gościówa na 100% nie zchrzań tego hop kic do zdrowia anic mig :* 
Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy. Obojętność na krzywdę to bierne zwyrodnialstwo. Moje banusie http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16104.new.html#new

[/url]



Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: [Przygarnij Królika] Baranek CZESIO szuka domu! / Poznań
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 03, 2014, 22:19:59 pm »
Na Czesia DS czeka z utęsknieniem i martwi się o niego, teraz tylko niech dochodzi do siebie i kica tam :)
Wstępnie z Olą poszukujemy dla niego opieki na około tydzień w drugiej połowie sierpnia, więc gdyby ktoś był chętny mu pomóc i w razie "W" jest dyspozycyjny aby podjechać z nim do weta to prosze o kontakt.

Offline olinka_88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Przygarnij Królika] Baranek CZESIO szuka domu! / Poznań
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 05, 2014, 22:20:10 pm »
Czesław wybrał sie dziś na kontrolę.
Po podaniu kroplówki zaczął trochę sikać (nadal siknie gdzie popadnie, leje pod siebie). Ma lekke odparzenie na jednej łapce, dopiero dziś zauważyłam.
Z brzuszkiem lepiej, nie jest tak wypełniony jedzeniem, dlatego nadal dostaje papaję i siemię.
Na nereczki kolejne kroplówki, a w poniedziałek lub wtorek badanie moczu i oglądanie nerek.
Nadal dostaje antybiotyk w zastrzykach i pastę probiotykową.

Nowości z dzisiaj: kropelki ziołowe na nerkę czy pęcherz oraz tabletki (2tygodniowa dawka).

I, hm, przed kastracją ważył 1.8kg, a dziś 1,55kg. I zagwozdka na ile schudł (jest kościsty i troszkę odwodniony) od czwartku, a ile pierwsze ważenie było zaburzone z powodu przepełnionego żołądka :hmmm

Offline joac

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Przygarnij Królika] Baranek CZESIO szuka domu! / Poznań
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 06, 2014, 09:35:25 am »
Dobrze, że z brzuszkiem lepiej... Reszta to, miejmy nadzieję, też kwestia czasu. Czesiu, zdrowiej, kłapciaku :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: [Przygarnij Królika] Baranek CZESIO szuka domu! / Poznań
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 06, 2014, 23:25:52 pm »
Czesio był u progu wkroczenia w nową drogę swojego życia. Czekał na niego wspaniały dom z króliczą koleżanką, wymarzony dom z ogródkiem dla każdego królika.
Nie doczekał… Dziś wieczorem poddał się - zmarł kilka minut przed 23. Przegrał walkę z chorobą, z wieloma chorobami, które towarzyszyły mu w jego króliczym życiu. Czesio zmagał się z niewydolnością nerek, z zatorem, z niewyjaśnionych przyczyn nie miał dolnych siekaczy.
Dziękuję Oli i Witkowi za wspaniały dom tymczasowy, za czujność i zaangażowanie w leczenie. Czesio miał wspaniałą opiekę, wiem, że po drugiej stronie tęczowego mostu pamięta o Was i jest wdzięczny za to co dla niego zrobiliście.
Kicaj maluszku szczęśliwie i wróć do nas szybko w innym futerku.


 :swieca:

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: [Przygarnij Królika] Baranek CZESIO szuka domu! / Poznań
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 06, 2014, 23:39:16 pm »
Boże nieeeeeeeeee!! To takie niesprawiedliwe. Biedny Czesiulek. Jedynym pocieszeniem jest to, że za TM nic mu nie dolega.

Czesiu :swieca: