Autor Wątek: Królewska Stolica  (Przeczytany 60456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Królewska Stolica
« dnia: Maj 22, 2014, 21:01:47 pm »
Królewska Stolica to nowy rozdział w historii Warszawy. Ba! Wręcz mam nadzieję nowa powieść, a może przy okazji bestseller ;) A tak poważnie rzecz ujmując jesteśmy po to aby pomagać tym najsłabszym, czyli królikom. Biorąc przykład od najlepszych, z głowami pełnymi własnych pomysłów, ale też pełni obaw, mamy nadzieję, że Warszawa mimo swojej trudnej historii staje powoli na nogi.

Chciałabym tym symbolicznym otwarciem nowego Warszawskiego wątku, pokazać Wam wszystkim, że jesteśmy gotowi aby coś zmieniło się na lepsze, na większe, na wspanialsze. Przy okazji dziękując wszystkim tym, którzy byli z Warszawą przez te wszystkie lata, którzy budowali naszą historie, z lepszym lub gorszym skutkiem. Dziękuję również tym wszystkim, którzy odważyli się razem ze mną budować podwaliny pod Królewską Stolicę.

Życzyłabym sobie, aby nasze starania nie poszły na marne, aby nasz oddział pracował jak dobrze zarządzana firma. Przed nami jeszcze długa droga - ciągle brakuje wolontariuszy a zwłaszcza inspektorów adopcyjnych, szukamy nowego lokalu... Jesteśmy otwarci na współpracę z ludźmi, którzy chcą nam pomóc. Zachęcam Was gorąco do tego abyście zostali naszymi wolontariuszami.

Zapraszam Was do Królewskiej Stolicy!
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2014, 21:10:54 pm »
Trzymam kciuki na nowej drodze  :brawo:

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2014, 21:15:18 pm »
Ja też trzymam za was kciuki :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2014, 21:17:17 pm »
Trzymam mocno kciuki i życzę oby wszystko się udało co zaplanowałyście :)

Wirtualny opiekun

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2014, 22:39:09 pm »
Miło czytać taki pełen entuzjazmu post jak Twój, Adrienne :) - trzymam za Was kciuki z całego serca, wierzę (wiem!), że ten nowy rozdział będzie nie tyle rozdziałem, co, jak to pięknie ujęłaś, powieścią bestsellerową :)
Królewska Stolica - to brzmi dumnie!  :bukiet
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2014, 07:42:10 am »

:D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2014, 14:22:19 pm »
Ciesze się bardzo  :bunny: uda sie ! piękna dumnie brzmiąca nazwa wątku  :bunny:
 .....fajne dziewczyny będą działać więc musi być dobrze   :przytul :bunny:

POWODZENIA  :bunny:
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline kasika-k

  • Moderator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2014, 17:44:14 pm »
no wreszcie nowy wątek :)
w takim razie warszawiaków pozdrawia Wasza [moja] Łaciatka :) Królewna króluje w Króliczym Zakątku w Lublinie ;)

tak pięknie naburmuszona  :heart




Offline kaśka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2014, 09:24:02 am »
W Królewskiej Stolicy nie brakuje uszatych maluchów oczekujących na nowe domy i kochających opiekunów, a także na darczyńców gotowych wesprzeć ich leczenie.
Poniżej część gromadki Warszawskich, SPKowych królików :)

Tuliś i Kropek są nowymi podopiecznymi SPK. Trafili tu raptem przedwczoraj (24.05) i obydwoje szukają pilnie domu stałego bądź tymczasowego!
Kropek to bardzo przyjazny, kastrowany samczyk, lubiący lizać wszystko i wszystkich, a Tuliś jest jego młodszym kolegą, trochę bardziej zdystansowanym, ale niezwykle ciekawskim! ;)





Kolejną króliczą parą jest Szwagier i Miętówka, którzy w oczekiwaniu na nowe domki korzystają ze słonecznych dni i z zielonej trawy :)



Miętówka jest około 2-letnią, niesterylizowaną samiczką. Jest łagodna, bardzo wesoła i aktywna, wypuszczona z klatki kręci piruety i biega z zadziwiającą prędkością :). Jest bardzo towarzyska w stosunku do ludzi - do tego stopnia, że sama wchodzi na kolana i domaga się uwagi. Ponadto z innymi uszakami dogaduje się również bardzo dobrze.
Miętówka na nowy domek czeka już ponad pół roku… :(



Szwagier to wesoły, towarzyski i kontaktowy uszak z Płocka. Ma około roku i jest niekastrowanym samcem. Okaz zdrowia, do tego jest ciekawski i bardzo aktywny.
Czeka na kogoś, kto zdecyduje się stworzyć mu nowy dom! :)





Stasia trafiła do SPK jako Staś, oddana ponieważ ludzki doktor stwierdził, że jest ona przyczyną grzybicy u dzieci. Oczywiście sama grzybicy nie ma, jest za to zaniedbana, ma początki pododermatitis na wszystkich łapach, miała przerośnięte pazury, zaniedbaną sierść... Teraz wypatruje kochającego domu.





Geralt został przywieziony z Żoliborza przez Straż Miejską. Jego wiek został oceniony na ok 7 lat. Prawdopodobnie nie widzi, lub widzi naprawdę bardzo mało. Prawe uszko jest zniekształcone przez krwiak, zbliznowaciały już, więc na szczęście nie boli. Jest łagodny, potulny i niesamowicie uwielbia głaskanie i mizianie.
Obecnie przebywa w  domu tymczasowym, poszukuje nowego, kochającego domu!



Geralt miał parę problemów zdrowotnych, między innymi z przepukliną. Obecnie zaczęły u niego pojawiać się drobne odciski na jednym skoku, ale poza tym jest w bardzo dobrej formie, z czego niezwykle się cieszymy! :)

Wszystkich chcących wesprzeć finansowo Geralta zachęcamy do wpłat na konto Stowarzyszenia Pomocy Królikom- Warszawa:

Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21 01-410 Warszawa
52 2130 0004 2001 0516 7234 0002 Volkswagen Bank Polska S.A.

Lub dla przelewów zza granicy:
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL52213000042001051672340002

z tytułem: darowizna, Złociszaki dla Geralta





Migotka to prześliczna, szara króliczyca, która również miała trochę problemów ze zdrowiem. Teraz przyjmuje jeszcze sporo leków, ale ostatnie wyniki krwi były dobre, więc nie potrzebuje już kroplówek, niedawno z radością pożegnała się więc z wenflonem.



Niestety jej leczenie generuje bardzo duże koszty, będziemy ogromnie wdzięczni za pomoc w opłaceniu leczenia Migotki.

Nr konta, na który można kierować środki dla małej:
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21 01-410 Warszawa
52 2130 0004 2001 0516 7234 0002 Volkswagen Bank Polska S.A.

Dla przelewów zza granicy:

SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL52213000042001051672340002

z tytułem: darowizna, Złociszaki dla Migotki





Lucjan trafił do nas dzięki czujności Pani Magdaleny, która wypatrzyła go w jednym ze sklepów zoologicznych. Był on wystawiony jako królik do oddania wraz ze świnką morską Nutką. Lucjan, jak się okazało, miał złamaną lewą, przednią łapkę. Na szczęście udało się ją złożyć, choć złamanie miało prawdopodobnie ponad tydzień. Niestety Lucjanek ma również kokcydia, na razie nie dające objawów, ale wymagające przeleczenia. Jest bardzo grzecznym i kochanym królikiem.

Bardzo prosimy o wsparcie leczenia Lucjana poprzez wpłacanie darowizn na konto:

Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa
52 2130 0004 2001 0516 7234 0002
Volkswagen Bank Polska S.A.

Dla przelewów zza granicy:
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL52213000042001051672340002

W tytule przelewu wpisując: Darowizna na Lucjana

Dziękujemy w imieniu swoim i Lucjana!





Białas mieszka w domu tymczasowym i okazał się być mistrzem ucieczki :)



Jego obecna opiekunka, Pani Ewa, poznała się na niebywałym intelekcie królika – pisze o nim w ten sposób: „Białas (znany jako jeden z Panów z Uniwersytetu) wykazuje się wyjątkową inteligencją. Nie dość tego że samodzielnie otwiera zamknięcie zewnętrznej strony klatki, to jeszcze przegryzł sznurek którym przywiązałam drzwi. Przyszła pora na gruby sznur.. Zobaczymy teraz.... PS. Nie wiedziałam że takich sztuczek można się nauczyć na UW...”
Jak widać na poniższym obrazku – Białasowi nie straszne żadne przeszkody czy grube sznury! :)



Białasek szczęśliwie już w poniedziałek 26.05 trafi do nowego domku! :)


Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 25, 2014, 09:35:45 am »
Piękna prezentacja :) Śliczności wszystkie, ale Geralt... Geralt ujął mnie niesamowicie :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2014, 10:53:19 am »
Joasiu ciebie też ? Aż mnie coś w środku ścisnęło jak jego mordeczkę zobaczyłam - jakiś złociszak do małego poleci  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2014, 11:50:30 am »
Nowy wątek widzę, że zapowiada się super :)
Prezentacja króliczków bardzo pomysłowa i tak jak dziewczyny.. bardzo ujął mnie Geralt :przytul:
jakieś złociszki ode mnie pójdą ! 
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 25, 2014, 13:53:40 pm »
Joasiu ciebie też ? Aż mnie coś w środku ścisnęło jak jego mordeczkę zobaczyłam - jakiś złociszak do małego poleci  :przytul
Tak... To taki Aguleksowy Chrupcio :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 25, 2014, 13:58:57 pm »
no wreszcie nowy wątek :)
w takim razie warszawiaków pozdrawia Wasza [moja] Łaciatka :) Królewna króluje w Króliczym Zakątku w Lublinie ;)

tak pięknie naburmuszona  :heart




OMG OMG OMG!! Mój ulubiony warszwski naburmusz jest w Lublinie? Jakoś ostatnio mniej bywam na forum i nie przeglądam wszystkich wątków!! Kiedy mogę przyjść do Zakątka ją "podręczyć" czyt. wymiziać i zmacać pampuchy?? 

Edit: tak się zachwyciłam naburmuszeńcem, że przypaliłam odsmażane kopytka :oh:

Edit2: Boże! To mój Chrupek! Geralt to klon mojego staruszka! Jak dwie krople wody!
Widzicie to!
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2014, 14:53:03 pm wysłana przez Aguleks »
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 28, 2014, 11:11:01 am »
A oto gojąca się Stópka :) Już bez fartuszka, niezmiennie pochłaniająca wszystko (czytaj: cokolwiek mi dasz), uwielbiająca mizianie (ale jak się znudzi, to zębami wyraźnie okazująca dezaprobatę). Już zapomniała o kastracji :) Mamy wyniki badania histopatologicznego jajnika - na szczęście, nie nowotwór! Ufff.. Okazało się, iż jest to patologiczny rozrost pękniętego ciałka żółtego :)
p.s. opatrunku na łapkach oczywiście w stópki :)



















Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 28, 2014, 18:52:16 pm »
Stópka jest bardzo oryginalną króliczką - wygląda, jakby miała lekki zezik rozbieżny, co oczywiście tylko dodaje jej uroku :zakochany:
Jak tam Geralcik? :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 29, 2014, 11:23:28 am »
Adrienne wszystkiego najlepszego  :tort:
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 29, 2014, 12:41:45 pm »
Również składam najlepsze życzenia :*

Wirtualny opiekun

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 29, 2014, 15:04:20 pm »
I ja się przyłączam :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 30, 2014, 08:06:03 am »
Dziękuję wszystkim za życzenia :) ) Urodziny spędziłam na gali rozdania nagród plebiscytu Serce dla zwierząt, gdzie przekonałam się tylko, że ratowanie królików to cały czas powód do niewybrednych żartów...


Mały up date z Królewskiej Stolicy:

Tuliś i Kropek doczekali się filmu o sobie :)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XSkXv4DEGDg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=XSkXv4DEGDg</a>

Uczę się montować filmy więc proszę o wyrozumiałość :P



Chciałabym przedstawić Wam również Trzynogiego Ryszarda

Wierny jak piesek :)  Przedwczoraj przeszedł zabieg przymusowej kastracji ze względu na swoje upodobanie do ciągłego okazywania swej bezwarunkowej miłości, co najlepsze, tylko względem mnie, która nie pozwoliła go uśpić.. Każdy okazuje wdzięczność na swój sposób  :D
Pomijając buzujące hormony Ryszard jest bardzo towarzyski, gania za człowiekiem jak pies, po kastracji zapewne będzie bardzo przytulaśnym i wdzięcznym towarzyszem :)
Ryszard mimo swego kalectwa, którego nabawił się w związku ze złamaniem łapy, której niestety nie dało się w żaden sposób złożyć, jest bardziej energiczny niż nie jeden pełnosprawny królik :)



Ryszard Trzynogi, Stasia i Lucjan byli na wypasie  :rotfl2 :

Stasia - cudowna dziewczyna, bardzo inteligentna, kochana, nie da się opisać jak fantastycznym królikiem jest. Uwielbia pieszczoty, spanie z opiekunem, zero agresji i paniki w króliku.

Lucjan - złamanie zagoiło się, teraz Lucek może swobodnie biegać, kokcydia zostały wybite, Lucjan jak widać na załązonych obrazkach czuje mięte do Stasi

A teraz trochę zdjęć i film z wypasu na działce u naszej Moniki :)







<a href="http://www.youtube.com/watch?v=RuedMsZkiVg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=RuedMsZkiVg</a>



Na sam koniec - ZNALEZIONE W SIECI :)
1. Zamiast kolejnego jabłka, może malinkę?

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=A9HV5O8Un6k" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=A9HV5O8Un6k</a>

2. Jest piątek!

Czy Wasze uszaki planują jakieś weekendowe szaleństwa? Wybiera się któryś na dwór? :)


[/size]Źródło: https://www.facebook.com/pages/Kr%C3%A1li%C4%8D%C3%AD-r%C3%A1j/206909432832143?fref=photo[/font]
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2014, 08:13:50 am wysłana przez adrienne »
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 30, 2014, 08:11:40 am »
Niech sobie żartują- jak króliki przejmą władzę nad światem to im do śmiechu nie będzie :P
Świetne filmiki, genialne fotki- teraz tylko domków potrzeba :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 30, 2014, 08:21:59 am »
Adrienne - spóźniłam się , ale przyjmij życzenia wszystkiego najlepszego  :*

Jakie czułości na pierwszym filmie :) Zdjęcia piękne, oby szybko znalazły się dobre domy dla uszaków.
Z komentarzami na temat królików chyba każdy z nas miał nieprzyjemność się spotkać. Często ludzie uważają to za "świetny żart", a mnie się robi smutno...

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 30, 2014, 08:48:44 am »
Adrienne, nie żartuj! Usłyszałaś docinki na plebiscycie SERCE DLA ZWIERZĄT?! Żenada. Aż żal komentować. Ważne, że się nie poddajesz - ja właśnie z takich względów nie umiem, zagotowuję się i najchętniej przechodziłabym do rękoczynów, a to fatalna strategia.
Zdjęcia śliczne, oczywiście sami modele jeszcze piękniejsi! Rysio wygląda cudownie, dwa buraski też :) I jakie szczęscie na wybiegu :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 30, 2014, 08:59:34 am »
No to ja wam zdradzę swoją strategię- kontruję żarty drastycznymi opisami maltretowania, okrucieństwa itp. Miny rzedną aż miło a często pojawia się autentyczne zainteresowanie i zmiana zdania o zasadności pomocy królikom :P
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 30, 2014, 09:03:11 am »
No to ja wam zdradzę swoją strategię- kontruję żarty drastycznymi opisami maltretowania, okrucieństwa itp. Miny rzedną aż miło a często pojawia się autentyczne zainteresowanie i zmiana zdania o zasadności pomocy królikom :P
U mnie by nie zadziałało, bo jak znam siebie, zaczęłabym zaraz ryczeć przy tych opisach :/ - prawdziwa praca u podstaw, Solvieg - ale Ty, pamiętam, lubisz pozytywizm, a nie, jak to kiedyś ujęłaś "romantyzm i płakanie pod malowniczym nawisem" :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 30, 2014, 09:12:03 am »
He,he no tak :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 30, 2014, 16:07:49 pm »
Ja nie reaguje na głupie żarty, jedynie uśmiecham się pobłażliwie. Bo de facto takie żarty podsuneły nam kilka pomysłów na promocję naszego stowarzyszenia. Poza tym udało nam się dogadać z osobą, która może coś zmienić, i mam nadzieję, że niedługo będziemy wszyscy świętować wielki sukces :) O szczegółach na razie mówić nie będę, dopóki nie ustalimy konkretów :)
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline kaśka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 02, 2014, 16:34:47 pm »
Królewska Stolica zaprasza na piknik rodzinny!!!
7 czerwca 2014 (sobota)
ul. Izabelińska 79, Stare Babice

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że firma KampinoSport zaprosiła nas do wzięcia udziału w pikniku rodzinnym połączonym z turniejem tenisa dla dzieci, gdzie będziemy mogli promować prawidłowe podejście do królików, a także zachęcać do ich adopcji.
Organizatorzy zapowiadają również m.in loterie fantową, której całkowity dochód przeznaczą na nasze cele statutowe!!!

Ogromnie dziękujemy i oczywiście zapraszamy Was do bycia z nami! :)


Więcej szczegółów tutaj - http://kampinosport.pl/index.php/aktualnosci/rodzinny-turniej-tenisa-piknik-rodzinny.html

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 02, 2014, 16:43:04 pm »
nowy rozdzial , nowy poczatek  :lol wow , ja dopiero teraz zauwazylam  :icon_redface .
Warszawo Krolewska do boju :) . Krolasy z Sopotu trzymaja kciuuuuki 
:krolik :krolik :krolik :krolik :krolik :krolik :krolik :krolik :krolik

Offline kaśka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 11, 2014, 13:03:13 pm »
Kochani! Nasza biedna Miętóweczka potrzebuję pomocy!

Zaczęło się od wyłysień w pachwinach, a także na uchu, myśleliśmy, że jest to efekt ciąży urojonej i po prostu mała wyrwała sobie sierść. Jak się jednak okazało wyłysień jest więcej, do tego skóra zaczyna się w tych miejscach bardzo łuszczyć i tworzy strupy  :(

Dzięki szybkiej reakcji obecnego opiekuna tymczasowego Miętówka trafiła wczoraj do lekarza, gdzie zostały wykonane wszystkie niezbędne badania, w tym badanie krwi, które wykazało bardzo mocny stan zapalny oraz USG pokazujące zmienioną macice z torbielami, ze wskazaniem do jak najszybszej sterylizacji. Pobrany został również wymaz bakteriologiczny ze zmian skórnych i w kierunku grzybicy, na którego wynik jeszcze czekamy.



W związku z tym bardzo prosimy o wsparcie leczenia i diagnozowania Miętówki. Faktura za wczorajszą wizytę wyniosła 120 zł, ale czeka nas jeszcze leczenie stanów zapalnych skóry i sterylizacja, która w jej wypadku jest KONIECZNOŚCIĄ i zabiegiem ratującym zdrowie, w sumie potrzebujemy ok 460 zł.

Wpłaty prosimy kierować na nasz Warszawski numer konta:

Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa

52 2130 0004 2001 0516 7234 0002
Volkswagen Bank Polska S.A.

W tytule: Darowizna na leczenie Miętówki.

DZIĘKUJEMY!




Fotorelacja z pikniku rodzinnego

Jak wiecie 7 czerwca, dzięki firmie KampinoSport, SPK wzięło udział w pikniku rodzinnym połączonym z turniejem tenisa dla dzieci.
Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia :) :



Przedstawicielki SPK miały na sobie piękne, królicze koszulki!



Tuliś i Kropek natomiast dzielnie reprezentowały SPKowych podopiecznych :)



Licytacja na rzecz SPK, z nieocenionym wsparciem Pana Mariusza!



Jeszcze raz gorąco dziękujemy firmie KampinoSport, jak i wszystkim darczyńcom!!!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2014, 13:50:45 pm wysłana przez kaśka »

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 11, 2014, 13:12:18 pm »
Brawo Wawa :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 11, 2014, 13:43:55 pm »
Moje gratulacje i najserdeczniejsze życzenia na nowej drodze  , trzymam mocno kciuki za Warszawę niech powstanie silniejsza niż dotychczas :*



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 11, 2014, 18:46:27 pm »
Fajnie, że impreza udana :) Biedna Miętóweczka, co też jej może być? :/
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline kasika-k

  • Moderator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 13, 2014, 00:06:03 am »
Warszawę pozdrawiają warszawiacy-lubelacy :) ślą całuski i głaski  :bunny:

Modeleczka Lola


Nieśmiała Marcysia


Wiecznie nabuzowany Osmyk


Złośliwiec Harvey


Naburmusz....ops przepraszam Łaciatka



Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 14, 2014, 00:33:02 am »
Miętówka ma się na szczęście coraz lepiej :) Prawdopodobnie przyczyna leży jednak w jej macicy, w przyszłym tygodniu będzie miała zabieg. :)



Kolejne wiadomości z królewskiej stolicy:

Nasi nowi podopieczni :)


GRETA piękna i dostojna! Sterylizowana samiczka podrzucona do lecznicy.






Oto jeszcze bezimienny samczyk, który trafił do schroniska w Poznaniu. Nie muszę chyba nikomu mówić, że w schroniskach, dla królików warunków nie ma, a miauczenie kotów i szczekanie psów, bardzo stresuje te zwierzęta. W związku z tym szukaliśmy dla niego DT w poznaniu lub chociaż transportu do warszawy. Na szczęście udało się i znaleźliśmy DT :)





Na sam koniec smutna historia Czarnulka



Czarnulek... smutna historia, która póki co nie ma happy endu. Czarnulek był królikiem, na którego losie nigdy nikomu nie zależało - w końcu królik to nie pies można go oddać, tak po prostu na karmę dla węża.

Zlitował się nad nim przypadkowy człowiek, zadzwonił do jednej z zaprzyjaźnionych z nami dziewczyn, aby go odebrała od ludzi, którzy potraktowali go jak zwykły przedmiot, który można wyrzucić. Tak trafił pod naszą opiekę. Niestety - tu zaczęły się schody po kilku dniach pobytu u nas Czarnulek miał coraz mniejszą ochotę na jedzenie, usg wykazało stłuszczoną wątrobę, wyniki krwi nie wykazały uszkodzenia wątroby - mimo wszystko dostał leki m. in na wątrobę, aby zaczął wreszcie jeść. Niestety życie coraz bardziej uciekało z Czarnulka, nikt nie wiedział o co chodzi, bo królik robi się coraz smutniejszy, a wyniki ma dobre...

Dziś będąc na dyżurze, zauważyłam że Czarnulek zaczął przekrzywiać głowę w bardzo charakterystyczny sposób, do tego jego prawa źrenica nie reaguje na bodźce świetlne... Wizyta u okulisty jeszcze tego samego dnia wykazała całkowity paraliż prawej strony pyszczka - diganoza, prawdopodobnie e. cuni culi 

Niestety Czarnulek jest w bardzo złym stanie, przy dokarmianiu nie chce połykać i trzeba mu było założyć sondę donosową, aby mógł coś zjeść..

Trzymajcie proszę kciuki za Niego, niech poczuję, że ktoś wreszcie się nim interesuje i nie został sam na tym świecie 

Proszę też o wsparcie finansowe jego leczenia, faktura za dzisiejszą wizytę u okulisty, kroplówki, podanie leków oraz RTG czaszki wyniosła 267 zł





Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa

52 2130 0004 2001 0516 7234 0002
Volkswagen Bank Polska S.A.

W tytule: Darowizna na leczenie Czarnulka.

EDIT:
Niestety Czarnulek odszedł od nas jeszcze zanim napisałam ten post :(((
Ostatnio moje króle pocięły mi na sieczkę ładowarkę i jestem uzależniona od ładowarki mojego współlokatora, więc mój telefon jest niestety przez większość dnia rozładowany :(

Kiedy udało mi się wreszcie dostać do ładowarki.. mogłam wreszcie włączyć telefon... była godzina ok 1 po północy, dzień 14.06... Dostaję smsa "Aduś przykro mi, Czarnulek nie żyje, sms z godziny 20:46 ". Nie mogę w to uwierzyć... A jeszcze godzinę wcześniej pisałam o nim do Was, wierzyłam, że się uda uda mimo, że widziałam jak gaśnie w tęsknocie za czymś.. tylko za czym? Tego się nigdy nie dowiemy... Nie było w nim woli walki.. bardzo smutna historia, przypomina mi tylko, że te zwierzęta też mają uczucia i potrafią wpaść w depresję, tak jak Czarnulek...

Mam do Was wszystkich ogromną prośbę, aby uczcić pamięć Czarnulka, poleżcie dzisiaj ze swoim zwierzakiem na podłodze, dajcie mu choć 15 minut tylko dla niego. Niech poczuje, że nie jest sam i troszczycie się o niego. Bo każdy zasługuje na chwilę uwagi...

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2014, 18:48:06 pm wysłana przez adrienne »
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 15, 2014, 09:36:56 am »
Własnie przeczytałam na FB o odejściu Czarnulka :( Biedne uszątko, zabrakło mu motywacji do zycia, woli walki, poddał się :( Mały cudny baranku, tak bardzo mi przykro, że nie zaznałeś miłości na tym świecie :(  :swieca:
Idę tulić moje pięć uszaków...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 15, 2014, 09:41:25 am »
Czarnulku  :swieca:

Wirtualny opiekun

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 15, 2014, 10:53:57 am »
:(
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 15, 2014, 23:30:09 pm »
Piątek 13go... przyjechałam po Czarnulka żeby zabrać go do nowego domu...
Dowiedziałam się od Ady, że ma podejrzenie EC...Tak więc adopcja przesunięta, ale chciałam go wziąć do siebie od poniedziałku, żeby nie siedział sam wystraszony w szpitalu. Żeby poczuł trochę domowego ciepła , spokoju, relaksu. Nie doczekał bidulek... Jak dowiedziałam się w nocy, że nie żyje, siedziałam i płakałam. I nie mogłam zasnąć. Dlaczego przez ludzką głupotę i egoizm cierpiał i musiał umrzeć?? Dlaczego ludzie są takimi debilami? Bo inaczej tego nazwać nie można. Czy to się kiedyś zmieni?

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 16, 2014, 07:46:08 am »
Absolu ja rozumiem twój ból, złość i rozżalenie, ludzie potrafią być niesamowicie bezduszni i bezrozumni ale proszę o używanie mniej kontrowersyjnego słownictwa  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 28, 2014, 21:53:02 pm »
Absolu ja rozumiem twój ból, złość i rozżalenie, ludzie potrafią być niesamowicie bezduszni i bezrozumni ale proszę o używanie mniej kontrowersyjnego słownictwa  :przytul


napewno chcesz "regulowac" ludzkie emocje ?!
i to przeciez nie pierwszego z brzegu czlowieka tylko Kogos kto uszakom cale serce i dusze oddaje na codzien, ja IMHO bym sie nie odwazyl
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 28, 2014, 22:06:48 pm »
Solvieg jako mod pilnuje porządku i nikt tu nie reguluje emocji. Wracamy do tematu warszawskich królików :]

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 28, 2014, 22:36:47 pm »
btw a jak jest historia Mietowki ? tzn skad sie wziela w spk ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 28, 2014, 23:02:41 pm »
Przecież sam ją przekazałeś do SPK.... Krótka pamięć?
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 28, 2014, 23:05:23 pm »
przy takiej ilosci krolikow w ciagu ostatnich kilku lat spamietac wszystkie ?! oj wybacz prezes ale ja juz od dawna ich nie ogarniam
stad i pytanie
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 28, 2014, 23:07:00 pm »
No teraz już wiesz :)
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 28, 2014, 23:09:22 pm »
teraz wiem ze to jeden z tych przekazanych do spk, a jakie byly tego okolicznosci i co to byl wlasciwie za uszak ?! tego nadal nie wiem = nie pamietam

 :&gt;
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline kaśka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 02, 2014, 18:55:25 pm »
Ciąg dalszy króliczych aktualności z Warszawy:

Pod skrzydła SPK trafił Drapak.
Jest to młody, niekastrowany, ale bardzo grzeczny i czysty samczyk, który poszukuje domu.
Drapak jest wesoły i ciekawski, ale trochę strachliwy. Zaczyna oswajać się z nowymi opiekunami, podchodzi już, powala się głaskać, chociaż panicznie boi się podnoszenia na ręce.









Poniżej historia dziewięciu osieroconych króliczków, z których przeżyły niestety tylko dwa...



27 czerwca ok. godziny 20:30 zadzwonił telefon.
9 malutkich uszaków zostało osieroconych przez mamę, maluchy mają ok dwóch tygodni i przebywają pod Siedlcami. Pani, która zgłaszała maluszki mogła przywieźć do Warszawy dopiero w poniedziałek, to zdecydowanie za długo...

Dzięki naszej niezastąpionej Dorocie już o 21 byłyśmy w aucie zmierzającym w stronę Siedlec.
Niestety odebrałyśmy tylko 8 maluszków. W drodze powrotnej odszedł też kolejny...

Dojechaliśmy do Warszawy ok godziny 24. Dr Joanna Strąk specjalnie dla nas przyjechała do lecznicy Pulsvet już po jej zamknięciu.
Maluszki były wzdęte, głodne i wymarznięte. Dostały leki, jedzonko oraz kocyk elektryczny i pojechały na noc do dr Asi Strąk.

Do rana niestety przeżyła tylko piątka. Beżowy malec o którego baliśmy się najbardziej odszedł rano, w nocy zmarł też jeden ze srokaczy.

Niestety trzy kolejne króliki, którym zdążono już nadać imiona, Domingo, Chruścik i Chaplin, pokicały również na drugą stronę tęczowego mostu...

Oto dwa maluchy, które dzielnie się trzymają!

Sabado mimo, że nie potrafi jeszcze pogryźć dobrze sianka, z chęcią je żuje. Ale mleczko i tak jest najpyszniejsze! :)



Czorcik też z chęcią pije mleczko! :)



Maluchy cały czas potrzebują mleczka, herbi care i leków, gdyby ktoś miał ochotę dorzucić symboliczne 5 zł na wykarmienie małych paszczy, zachęcamy!

Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21 01-410 Warszawa
52 2130 0004 2001 0516 7234 0002 Volkswagen Bank Polska S.A.

Dla przelewów zza granicy:
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL52213000042001051672340002
z tytułem: darowizna dla uszatych sierotek

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 02, 2014, 19:49:43 pm »
Szkrabiki maciupeńkie i już sierotki :( Bądźcie dzielne  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 02, 2014, 19:52:05 pm »
Boże, jakie maleńkie! I tyle już odeszło :( Dorzucę grosik, mało, ale na pewno więcej osób się dorzuci na słodziaki :przytul
Drapak pocieszny  - widać, że będzie łobuzował, jak tylko się pewniej poczuje :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 02, 2014, 21:42:40 pm »
Oj, szkoda, że nikt nie powiedział,że maluszki są... Wychowywałam już takie od 1 doby po urodzeniu i wszystkie żyją na szczęście. Jest sporo pracy przy takich malutkich istotkach, ale patrzenie jak rosną i są coraz bardziej dzielne, niweluje wszystkie niedogodności. A z innej króliczej beczki -aktualnie mam pod skrzydłami 14 ucholi w różnym wieku i stanie, więc jeśli ktoś chętny- to zapraszam do pomocy. W ofercie zajęć: sprzątnie, karmienie, przytulanie, czesanie angory, czesanie baranów długowłosych,zajęcia ruchowe w grupach...

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 02, 2014, 21:51:53 pm »
Gdyby nie ta odległość, to ja z chęcią :D


Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 27, 2014, 00:22:11 am »
i minal miesiac i cisza ... co tam slychac w warszawie ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline kaśka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 30, 2014, 10:06:39 am »
W Warszawie niestety smutna informacja dotycząca dwóch ocalałych sierotek... Ponad dwa tygodnie temu na drugą stronę tęczowego mostu przekicał Czorcik.
Odszedł w nocy, nagle, nie dał po sobie poznać, że czuł się gorzej.
Jesteśmy w dalszym ciągu wstrząśnięci. I smutni, chociaż smutni to chyba za mało powiedziane

Sabado jest dzielny. Prosimy jeszcze raz o zaciśnięte kciuki i dużo ciepłych myśli dla maluszka.





SPK ma także nową podopieczną - Marysię.

Lato w pełni, wyjeżdżamy na urlop, a przynajmniej chcielibyśmy, ale nie ma z kim zostawić królika... Niektórzy wpadają na ten genialny pomysł, aby po prostu wypuścić go na polu, przecież sobie świetnie poradzi, a my możemy wreszcie wyjechać nie martwiąc się o nic.

Takie scenariusze nadal są na porządku dziennym, wypuszczane są zwierzęta zdrowe ale również chore. Chore tak jak Marysia, która miała ogromnego pękniętego guza pod brodą, niestety nie udało nam się sfotografować Marysi przed operacją usunięcia zmiany.

Marysia jest cudownym zwierzakiem, który mimo zaniedbań ze strony człowieka łaknie kontaktu, liże po rękach, domaga się pieszczot.

W imieniu Marysi prosimy o wsparcie jej leczenia, do tej pory został wykonany zabieg sterylizacji, który również był konieczny ze względu na zmiany na jajnikach, operacja usunięcia guza, usg oraz badanie krwi. Marysia dostaje również wszystkie niezbędne leki. Marysia znalazła już dom tymczasowy, ale nadal potrzebuje wsparcia. Trzymajcie mocno kciuki za Marysię!




Darowizny prosimy kierować na konto

Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa

52 2130 0004 2001 0516 7234 0002

Volkswagen Bank Polska S.A.
Dla przelewów zza granicy:
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL52213000042001051672340002



Najnowsze informacje z warszawskiego oddziału SPK odbierają niestety wiarę w jakąkolwiek empatię niektórych ludzi...

Napisaliśmy już tyle słów na temat bólu, krzywdy i cierpienia uszatych istnień. Jak ubrać w słowa kolejną porcję cierpienia i niesprawiedliwości?

Cisną się na usta słowa angielskiego pisarza Williama Ralpha Inge „Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.”

W ciągu ostatnich kilku dni wiele się działo..

Lawina króliczych nieszczęść zaczęła się od Mimi, straż miejska znalazła ją w kartonie wysłanym kapustą…. Na szczęście Mimi jest w dobrej kondycji i nie wymagała żadnej interwencji.



Kolejnym królikiem jest Frango, którego historia sprawia, że robi mi się słabo. Frango ma połamane OBA tylne skoki. A jak do tego doszło? Frango, był trzymany w malusieńkiej klatce 60 cm, klatka stała na stole. Prawdziwej wersji wydarzeń nigdy nie poznamy, ale przypuszczenia, co do zajścia są mrożące krew w żyłach. Frango próbował się wydostać ze swojego więzienia, z tym że zaczepił tylnymi nogami o pręty klatki… utknął zaczął się szarpać i wtedy bum! Kości pękły, królik spadł bezwładnie na podłogę i przy okazji rozbił sobie wargę.

Ludzie, którzy przyszli z nim do doktora Kuby Kliszcza, zdecydowali się go uśpić, ze względu na brak możliwości prowadzenia rekonwalescencji. Doktor skontaktował się wtedy z nami i została podjęta decyzja o ratowaniu zwierzaka, nastawieniu kości i późniejszej rehabilitacji. Frango potrzebuje waszego wsparcia….




….. ale nie tylko Frango.
W jeszcze gorszej sytuacji jest Pan Samochodzik. Wyrzucony w stanie niemal agonalnym na parkingu, pewnie z myślą o tym, że ktoś go w końcu rozjedzie. Wtedy znalazła go dobra dusza, zadzwoniła po EKO Patrol, oni z kolei zwrócili się do nas. Tak królik wylądował w Ogonku, gdzie próbujemy go ratować… a jest co robić ponieważ Pan Samochodzik ma między innymi zęby pływające w ropie, niektóre z nich wręcz wypłynęły razem z nią podczas oględzin jamy ustnej. Ma lekki skręt głowy, trafił do nas odwodniony i wychudzony. W tym momencie, najgorszy kryzys już za nami, ale potrzebujemy działać dalej, tzn. zbadać jego krew pod kątem działania wszystkich układów oraz zakażenia e. cuni culi, zrobić RTG głowy, dalsze kroplówki… Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę!





Prosimy o wpłaty na konto
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa
52 2130 0004 2001 0516 7234 0002
Volkswagen Bank Polska S.A.

A oto lista rzeczy, które również chętnie przyjmiemy:
* Herbicare lub Cuni Complete dla Pana Samochodzika
* Podkłady higieniczne dla Frango
* Wszelkie suszki różwnież mile widziane

Paczki prosimy kierować na adres:
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Korotyńskiego 24 m 68
02-123 Warszawa



Warszawskie uszaki przypominają się. Cały czas czekają na domy pełne miłości, na swojego człowieka. Tym szczęśliwcem możesz być właśnie Ty. Właśnie Ty możesz pomóc.

Proszę, nie kupuj. Adoptuj.

Na domek czeka między innymi Stasia:


Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 30, 2014, 10:10:57 am »
Boże drogi jakie smutne historie ... płakać się chce ...

Wirtualny opiekun

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 30, 2014, 10:38:19 am »
Biedne maluchy :(
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 30, 2014, 10:43:20 am »
O matko, słów brakuje :( Coś dorzucę, mało, bo nie mam, ale ziarnko do ziarnka...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 30, 2014, 10:49:00 am »
No pewnie :) Ode mnie też grosiczek poleci :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 30, 2014, 10:56:21 am »
To ja z innej beczki -czy ktoś może  mnie poinstruować jak wrzucić foto na forum?? bo Image Shack coś mi szwankuje. Będę wdzięczna. Takich ładnych kawalerów mam na wydaniu...
U mnie jest  nieustannie 13-15 królików, którymi opiekuję się sama i finansuję sama. Może ktoś ma nadmiar żwirku??
Lato w pełni i wyrzucanie zwierząt trwa w najlepsze...

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 30, 2014, 11:07:03 am »
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9249.0.html tu są różne sposoby na fotki- ja osobiście polecam Photobucketa- instrukcja w ostatnim poście :)
Absolu żwirku nie mam ale jeśli byś chciała zrobić giełdę to pisz :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 30, 2014, 11:08:42 am »
Wiesz Martusia że o tym samym pomyślałam ?

Wirtualny opiekun

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 30, 2014, 11:19:17 am »
Dzięki Solvieg ;-) Z tą giełdą to jest myśl!
Może z moją tempotą techniczną uda mi się ogarnąć wstawianie fot to przedstawię moich lokatorów

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 30, 2014, 11:20:58 am »
No to ustalone :P Skończy sie giełda na Siccolisko to ustalę termin, wystąpię o zgodę i będziemy agitować o fanty :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 30, 2014, 11:32:14 am »
jesteś wielka ;-)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 30, 2014, 11:33:58 am »
Ode mnie pojedzie żwirek do Absolu 60kg , a na te bidy wpłącę grosiki

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 30, 2014, 11:41:05 am »
Dori...jesteś kochana... mam nadzieję, że jak się królasy dowiedzą to nie zaczną sikać ze zdwojoną mocą aby pokazać co potrafią!

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 30, 2014, 12:30:21 pm »
super ! no to zbieram fanty :P i czekam na tych kawalerów :niegrzeczny by oko nacieszyć :P

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 01, 2014, 20:07:08 pm »
To ja z innej beczki -czy ktoś może  mnie poinstruować jak wrzucić foto na forum?? bo Image Shack coś mi szwankuje. Będę wdzięczna. Takich ładnych kawalerów mam na wydaniu...
U mnie jest  nieustannie 13-15 królików, którymi opiekuję się sama i finansuję sama. Może ktoś ma nadmiar żwirku??
Lato w pełni i wyrzucanie zwierząt trwa w najlepsze...

przywieziemy żwirek przy najbliższej okazji ;)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Prym

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Schiza-11 lat, Rysiek, Bzyk i Migotka
  • Na DT: 3 sztuk - Kajtuś i Tina, Fiona.
  • Za TM: Białaskowa 07.2009, Gucio 02.2012, Dźwiadek 05.2013, Szaraczkowa 07.2013, Perełka 02.2014
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 01, 2014, 21:34:15 pm »
Też się chciałam pochwalić ale też nie umiem wstawiać zdjęć - coś przerobili a ja jednak blondynka!
Dziś u mnie 15 sztuk, żeby zobaczyć choć część
Zapraszam tutaj
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.784811401541989.1073741943.194376667252135&type=1

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 01, 2014, 21:40:27 pm »
Sodziaczki :D
 Tu masz instrukcję :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9249.0.html  Na końcu jest instrukcja do Photobucketa z którego teraz korzystam :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 01, 2014, 21:42:54 pm »
Widziałam na fejsie, rozpływam się nad nimi od samego początku :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline kar.ola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Lokalizacja: wawa
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 03, 2014, 21:43:07 pm »
Czy Britney http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1629#yield bardzo gryzie kable i inne przedmioty?

Offline kar.ola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Lokalizacja: wawa
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 08, 2014, 05:34:56 am »
Przecież to całe stowarzyszenie nie działa - opiekun nie odpisuje na mejle, na forum brak odpowiedzi - kiedys probowalam tez zaadoptowac krolika i tez z opiekunem nie bylo kontaktu. To jest jakas organizacja słup, nie wiem po co istnieje, na pokaz, bez sensu - nic dziwnego, ze tyle królików czeka na adopcję.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 08, 2014, 05:55:30 am »
Przecież to całe stowarzyszenie nie działa - opiekun nie odpisuje na mejle, na forum brak odpowiedzi - kiedys probowalam tez zaadoptowac krolika i tez z opiekunem nie bylo kontaktu. To jest jakas organizacja słup, nie wiem po co istnieje, na pokaz, bez sensu - nic dziwnego, ze tyle królików czeka na adopcję.

Masz rację, my tylko zbieramy te króliki. Te 1840 ogłoszeń królików które zostały zamieszczone na stronie adopcyjnej od czasu jej zmiany (ze 3 lata temu?) to jeden wielki fejk, teoria spiskowa  :buu

Wiesz dlaczego jest tyle królików do adopcji? Bo tak dużo królików ludzie oddają.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline kar.ola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Lokalizacja: wawa
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 08, 2014, 06:02:31 am »
Ojej, dostałam odpowiedź - szkoda tylko, że nie na pierwszy post. Co tylko potwierdza to, że średnio się staracie znaleźć nowe domy dla królików.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 08, 2014, 06:13:21 am »
Bądź tak mila i zwróć uwagę na rubrykę "lokalizacja" w moim profilu. Dzięki.

Jeśli masz jakieś uwagi co do pracy grupy adopcyjnej: zarzad@kroliki.net . Ten e-mail sluży wlaśnie do tego, by kontaktować się z zarządem SPK. Jeśli masz również uwagi co do pracy calej organizacji i jakieś wskazówki jak ją usprawnić- jestem pewna, ze zarząd będzie za nie wdzięczny.


Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline kar.ola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Lokalizacja: wawa
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 08, 2014, 06:18:58 am »
No, będę pisać kolejnego mejla, na którego nie wiadomo, czy dostanę odpowiedź... Jakby "zarządowi" zależało, to by sam sprawdził, kto jest opiekunem królika i próbował wyjaśnić sprawę...

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 08, 2014, 08:52:00 am »
Kar.olu pośrednicy są tylko ludźmi którzy mają swoje życie , prace , czasami nie są w stanie ogarnąć czy odpisać od razu :)

Wirtualny opiekun

Offline kar.ola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Lokalizacja: wawa
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 08, 2014, 08:57:11 am »
To dlaczego się zajmują tym, jak nie mają czasu odpisać kilka dni na mejla? Kilka lat temu przerabiałam to samo z tym stowarzyszeniem - pośrednik odpisywał raz na tydzień, do żadnej adopcji nie doszło, teraz to samo.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:09:46 am »
Duszko01, Iskro, nie gniewajcie się, ale uważam, że Karola ma jednak nieco racji. Często  słychać sygnały o braku kontaktu z pośrednikiem. Zwykły człowiek, który nie wie, że w SPK jest rejonizacja i jeśli przez ponad tydzień (albo i dłużej) nie ma żadnego kontaktu, to może się rozmyślić co do adopcji i kupić królisia, a już na pewno będzie miał złą opinię o SPK. Niepotrzebnie!
Tak, ja wiem, że królików do adopcji jest dużo, pośrednicy są zarobieni po, nomen omen, uszy, ale ten kij ma dwa końce i potencjalny opiekun ma prawo czuć się zlekceważony.
Najprostszym, w moim mniemaniu, działaniem w przypadku braku czasu i niemożności odpowiedzenia tu i teraz (czyli w standardowej sytuacji pośrednika-wolontariusza), jest wysłanie maila (szablonowego, kopiowanego nawet) z prośbą o cierpliwość i wyjaśnieniem, że mamy dużo pracy. Oraz z obietnicą kontaktu w okreslonym przez nas czasie. Przecież ludzie często nawet nie wiedzą, że ich mail/formularz dotarł! Ile osób martwi się, że brak konaktu ze strony pośrednika to efekt niedotarcia maila - na SB regularnie pojawiają się takie zapytania.
Osobiście wiem, niestety z doświadczenia (acz niezwiązanego z SPK czy inną króliczą organizacją), że nic nie wpienia bardziej niż brak odpowiedzi na maila - choćby zdawkowego potwierdzenia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2014, 09:13:57 am wysłana przez joac »
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:14:57 am »
Sytuacja jest trudna to fakt , może formularz nie dotarł bo to też się już zdarzało ? Na pewno trzeba to wyjaśnić z pośrednikiem adopcyjnym :)

Wirtualny opiekun

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:50:10 am »
Maila dostałam 5 sierpnia dokładnie o 18.33. Jeszcze nie zdążyłam odpisać. Na formularze zwykle odpisuje od razu, jednak jakowoż to nie był formularz a jedynie zapytanie, umknął mej uwadze, za co przepraszam Odpowiadając od razu na pytanie. Britney to królik więc, tak gryzie kable i inne przedmioty. Musiałaby nie mieć zębów, żeby tego nie robić.
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:54:11 am »
Witam wszystkich.

Z tego co się zdążyłam zorientować kar.ola napisała post na forum 03.08.2014 o treści "Czy Britney http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1629#yield bardzo gryzie kable i inne przedmioty?"
Tą samą treść napisała na maila do Adriany dnia 05.08.2014. Adriana nie zdązyła jeszcze odpisać.

Chciałabym parę kwestii wytłumaczyć. Forum jest naszą własnością i jest nosnikiem inofmracji o królikach, jednak nie zawsze jesteśmy na nim na bieżąco. Wynika to z tego, że w pierwszej kolejności staramy się obsłużyć maile.
3 dni czekania na odpowiedź na maila uważam za niedługi czas, biorąc pod uwagę fakt że znam ilość obowiązków jakie mają pośrednicy. Zresztą nie dotyczy to tylko pośredników. Ja również jako prezes często nie odpisuje od razu, a z niektórymi sprawami nawet dosyć długo, są sytuacje, kiedy niektórzy z jakimiś sprawami czekają nawet miesiąc na odpowiedź. Wszystko dlatego, że nie jestem w stanie pracować na pełen etat w stowarzyszeniu. Mam również swoje obowiązki, muszę również spać i jeść, a czasami nawet zrobić zakupy, czy wyjechać na weekend. Co oczywiście nie jest jedynym powodem. W stowarzyszeniu jest mnóstwo pracy i jeżeli ktoś wyobraża sobie naszą pracę jako siedzenie, patrzenie się na monitor i czekanie na maila. Jest w błędzie.
Wielokrotnie świadomie odkładałam niektóre rzeczy na później, ponieważ niestety są sprawy ważne i ważniejsze. Czasami, mimo tego, że widzę iż napisało do mnie 10 osób, muszę zrobić stertę papierkologi, pojechać z nimi do Warszawy, wrócić, międzyczasie ogarnąć jakieś zamówienia, rozwiążać jakis konflikt i dopiero moge odpisać.

Podsumowując:
Jeżeli chodzi o zarzuty kar.oli, to uważam że są trochę przesadzone.
Natomiast jeżeli chodzi o winę SPK. Poddam pod rozważanie naszym członkom pomysł, aby każdy miał ustawiona autoodpowiedź, gdzie będzie informacja, że mail dotarł i że udzielimy odpowiedzi jak tylko będziemy w stanie.

Natomiast ja również chciałabym aby wszyscy rozważyli fakt, że na stronie adopcyjnej w zakłądce regulamin, widnieje informacja, że jesteśmy ludźmi i może się tak zdażyć, że trzeba poczekać na mail.
Ja osobiście nie rozumiem ludzi, którzy sa zainteresowani naszym królikiem, a nie czytają zakładki z regulaminem adopcji. Sprawa jest dziwna, dlatego, że mogłoby tam być coś, co przyszłemu adoptującemu się nie spodoba i nie pisząc się na warunki adopcji i tak nie wyadoptuje od nas zwierzaka.

Natomiast teraz odpowiem na pytanie o gryzieniu. Królik zmianiając miescje zamieszkania, otoczenie, lub nawet bez powodu może zacząć gryźć przewody. Nawet jeżeli nie robił tego przez 10 lat, po ich przekroczeniu może mu się odmienić. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na zabezpieczenie kabli w całym domu i straty dokonane przez królika, nie ma sensu brać takiego zwierzaka do domu.

N
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline kar.ola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Lokalizacja: wawa
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:02:48 am »
Maila dostałam 5 sierpnia dokładnie o 18.33. Jeszcze nie zdążyłam odpisać. Na formularze zwykle odpisuje od razu, jednak jakowoż to nie był formularz a jedynie zapytanie, umknął mej uwadze, za co przepraszam Odpowiadając od razu na pytanie. Britney to królik więc, tak gryzie kable i inne przedmioty. Musiałaby nie mieć zębów, żeby tego nie robić.
Mój poprzedni królik miał zęby i nic nie gryzł. Cóż dziękuję za tę niezwykle uprzejmą odpowiedź i życzę powodzenia temu prężnie działającemu stowarzyszeniu. :papatki

Ok, skoro rice_cookie prezentuje trochę wyższy poziom, to napiszę jeszcze, że dziękuję jej za wyjaśnienie i sugeruję rozważyć jakieś rozwiązanie problemu, tak, autoodpowiedź to by już było coś, ale i tak rozwlekanie się adopcji w nieskończoność potrafi skutecznie zniechęcić, tak jak już mnie raz zniechęciło kilka lat temu i widzę, że nic się nie zmieniło.

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:05:13 am »
kar.ola

Jeśli chcesz porozmawiać na temat Britney, bardzo proszę o kontakt, gdyż Brit jest królikiem pod moją opieką od grudnia 2013 i ja zajmuję się jej potencjalną adopcją. Brit nie jest może zbyt łasa na kable, ale lubi sobie pogryzać różne rzeczy, jak mają to w zwyczaju czynić króliki.
Jest króliczką prawie roczną, waży prawie 3 kg więc jest baranką pełnymi uszami. Uwielbia stado i ma 6 przyjaciół, więc solo raczej funkcjonować nie będzie. Korzysta swobodnie z 80 m mieszkania i jest wszędobylska, swobodna. Uwielbia harce na balkonie i często na nim przebywa. Absolutnie nie wie, co to klatka :-)

Jeśli masz jakieś pytania lub chciałabyś odwiedzić Britney lub pomóc innym uszakom ( u mnie jest ich 16) , proszę kontaktuj się ze mną. Zapraszam serdecznie. Pomoc naprawdę się przyda

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 09, 2014, 11:02:16 am »
Ja chciałabym przypomnieć , że mamy okres wakacyjny , czyli wielu pośredników , moderatorów i wolontariuszy SPK wyjechało zwyczajnie na zasłużony odpoczynek  , myślę ,że im się należy za cały rok walki , ratowania , pomagania i zmagania się z ludźmi ich znieczulicą i perfidią . 

Czasami nawet duża ogromna maszyna ma problemy i trzeba ja naoliwić i pomóc i naprawić , ale uważam jedno ,  SPK to maszyna stworzona z nas ludzi i MY musimy mieć cierpliwość do krytyki  , no ale do nas juz nikt nie ma cierpliwości ??  No myślę ,że jak najbardziej powinno się mieć do nas cierpliwość .  A czas adopcji może się zmieniać  w zależności od różnych czynników , ale myśle ,że nie jest tak ogromny i trudny skoro jest tyle wspaniałych adopcji co roku .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Serika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 10, 2014, 19:46:34 pm »
Długo się zastanawiałam, wtrącać się czy nie wtrącać, ale uznałam, że co mi tam. Od razu mówię - mój kontakt ze Stowarzyszeniem zakończył się szczęśliwą adopcją dwóch uszaków (które nie gryzą nic poza kablami i czasem ciuchami :)), więc to naprawdę nie tak, że nic tylko chciałabym krytykować. Ale trochę będę, mam nadzieję, że konstruktywnie.

Wydaje mi się, że w Warszawie rzeczywiście jest trochę problemów z komunikacją. Niestety moje doświadczenia to nie 3 dni, ale 3 TYGODNIE czekania na jakąkolwiek odpowiedź za pierwszym razem, kiedy wysłałam maila w sprawie adopcji. Później również bywało bardzo różnie. Kiedy kontakt już był, to był szalenie sympatyczny, ale czas oczekiwania (tudzież konieczność wysłania kilku wiadomości, żeby otrzymać jakąś odpowiedź) był koszmarnie zniechęcający. Do tego dochodzi jeszcze mało aktualna strona internetowa. Był taki moment, że pytałam o kilka królików i okazało się, że żaden z tych, które wymieniłam, już od pewnego czasu nie jest do adopcji... A na stronie widnieją, bo nie bylo czasu zmienić.
 Moje pierwsze kontakty ze Stowarzyszeniem były jeszcze w czasach, kiedy w zarządzie był ktoś inny niż obecnie, ale zanim adoptowałam mojego drugiego uszaczka (od MAS), próbowałam w Warszawie już za obecnej kadencji i z komunikacją niestety też nie było rewelacyjnie.

Ja doskonale rozumiem, że ludzie pracują, mają życie (chociażby rodzinne) i na działalność Stowarzyszenia poświęcają swój prywatny czas wolny (i chwała im za to!). Ale wydaje mi się, że mocno nie doceniacie, jak duże znaczenie ma sprawna komunikacja z potencjalnymi adoptującymi. I nie wydaje mi się, żeby autoodpowiedź rozwiązywała sprawę (chyba, że jest w niej informacja, że ktoś jest np. na wakacjach). Kilka zdań (ale spersonalizowanych!), nawet z informacją, że osoba zajmująca się adopcją jest bardzo zajęta i odpowie bardziej szczegółowo za kilka dni, naprawdę jest lepszych niż nic albo automatyczna zwrotka. Nie dlatego, że ktoś nie może czekać przez kilka dni na odpowiedź, ale dlatego, że nie poczuje się zwyczajnie olany (nie mówiąc o tym, że rzeczywiście nie wiadomo, czy e-mail doszedł).

Tak a propos niedochodzących e-maili, ja osobiście na przykład do tej pory nie wiem, czy doszedł mój e-mail z propozycją pomocy wysłany zaraz po tym, jak został założony ten temat. Wysłałam wiadomość do Adrienne, bo prosiła, żeby zgłosili się ludzie, którzy by chcieli i mogli poświęcić trochę czasu na pomoc zwierzakom. Rozumiem, że pewnie wysłało sporo osób, a liczba "etatów" jest ograniczona, ale uprzejma odmowa jest dużo lepsza, niż brak jakiejkolwiek odpowiedzi :) Bo tak to nie wiem: czy nie doszło, czy się nie nadaję, czy jak? W zasadzie mogłabym wysłać takiego maila ponownie (albo jeszcze ze dwa razy), ale uznałam, że w gruncie rzeczy chyba mnie to przerasta... Bo nawet zakładając, że się super dogadamy i naprawdę bym się mogła do czegoś przydać, przy takiej komunikacji dość szybko sfrustruję się i zniechęcę.

Krótko mówiąc: ja Wam naprawdę bardzo dobrze życzę i uważam, że robicie świetną robotę, ale proszę, popracujcie nad komunikacją... Może warto pomyśleć chociażby o wyznaczeniu osoby tylko do odpowiadania na e-maile i ustalania terminów, jeśli pośrednicy nie dają rady wszystkiego ogarnąć. Podejrzewam, że taki koordynator mógłby trochę pomóc.

Notabene piszę konkretnie o Warszawie, ponieważ drugą moją adopcję prowadziła Juta i naprawdę zbierałam szczękę z podłogi, kiedy odpowiedź otrzymałam już następnego dnia. :) 

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 10, 2014, 19:55:48 pm »
Ja dodam tylko ,że pracują takze w Krakowie(Bośniak)  i inni , w Rybniku( Zgaga) we Wrocławiu( Juta) w Sopocie ( Mila ) i inni  A tylko w Warszawie taaaak zapracowani są ,że nie nie maja 5 min ,powtarzam 5 min ,żeby odpisac czy zadzwonic .Potrzeba sobie czas zorganizować  , ot co.
To tyle  ...i milczę  juz   :nie_powiem

Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 10, 2014, 20:00:36 pm »
Przypominam, że jest to dział adopcyjny i tego tematu się trzymajcie.

Ewentualne skargi i zażalenia na działalność etc. możecie kierować na maila do Zarządu zarzad@kroliki.net - ten wątek nie jest odpowiednim miejscem na to


Offline kar.ola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Lokalizacja: wawa
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 10, 2014, 20:08:19 pm »
Przypominam, że jest to dział adopcyjny i tego tematu się trzymajcie.

Ewentualne skargi i zażalenia na działalność etc. możecie kierować na maila do Zarządu zarzad@kroliki.net - ten wątek nie jest odpowiednim miejscem na to
Tylko czy to nie będzie pisanie na Berdyczów, skoro kolejne osoby skarżą się właśnie na komunikację mejlową. Może by oddzielny wątek wyodrębnić..
Wniosek z tego taki, że Warszawiacy muszą do innych miast jeździć, jeśli chcą królika zaadoptować. Albo szukać na stronach z ogłoszeniami.

Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 10, 2014, 20:12:56 pm »
Przypominam, że jest to dział adopcyjny i tego tematu się trzymajcie.

Ewentualne skargi i zażalenia na działalność etc. możecie kierować na maila do Zarządu zarzad@kroliki.net - ten wątek nie jest odpowiednim miejscem na to
Tylko czy to nie będzie pisanie na Berdyczów, skoro kolejne osoby skarżą się właśnie na komunikację mejlową. Może by oddzielny wątek wyodrębnić..
Wniosek z tego taki, że Warszawiacy muszą do innych miast jeździć, jeśli chcą królika zaadoptować. Albo szukać na stronach z ogłoszeniami.

ponawiam prośbę o trzymanie się tematu wątku, pisanie nie na temat na może skutkować ostrzeżeniem. Jeżeli uważasz, że lepszą formą komunikacji jest forum, wyślij do osób zainteresowanych PW lub załóż temat w odpowiednim dziale.

Pozostawmy ten wątek królikom - nie ludziom.

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 10, 2014, 20:28:18 pm »
Cytuj
Krótko mówiąc: ja Wam naprawdę bardzo dobrze życzę i uważam, że robicie świetną robotę, ale proszę, popracujcie nad komunikacją... Może warto pomyśleć chociażby o wyznaczeniu osoby tylko do odpowiadania na e-maile i ustalania terminów, jeśli pośrednicy nie dają rady wszystkiego ogarnąć. Podejrzewam, że taki koordynator mógłby trochę pomóc.

Tak się przykro składa, że jestem wszystkim na raz i de facto jeśli chodzi o Warszawskie SPK to ja robię robotę "papierkową" w tym odpisywanie na maile, ale także adopcje. A, że wolontariusze się zgłaszają fajnie, ale nikt nie chce być inspektorem adopcyjnym na pełny wymiar, tylko na doczepkę. Więc nie dziwcie się proszę, że to tak wygląda, jeśli ktoś chce POPROWADZIĆ adopcje Warszawskie - serdecznie zapraszam, przyjmę z otwartymi ramionami i jeszcze obsypię złotem! Łatwo jest oceniać jak patrzy się z boku, niestety nie jestem człowiekiem orkiestrą (bardzo żałuję), i też czasem popełniam błędy, czy nie wyrabiam się ze wszystkim. Nie wiecie ile czasu średnio dziennie spędzam nad sprawami SPK, gdzie mogłabym tą część dnia poświęcić na pracę, która da mi przychód. Z tej pracy mam tylko satysfakcję. Tym samym chciałabym zakończyć ową dyskusję. Jeśli ktoś ma sugestie co do działania naszego oddziału to zapraszam, napiszcie mi PW.

Pozdrawiam wszystkich.
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline kar.ola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Lokalizacja: wawa
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 10, 2014, 20:31:41 pm »
Cytuj
Krótko mówiąc: ja Wam naprawdę bardzo dobrze życzę i uważam, że robicie świetną robotę, ale proszę, popracujcie nad komunikacją... Może warto pomyśleć chociażby o wyznaczeniu osoby tylko do odpowiadania na e-maile i ustalania terminów, jeśli pośrednicy nie dają rady wszystkiego ogarnąć. Podejrzewam, że taki koordynator mógłby trochę pomóc.

Tak się przykro składa, że jestem wszystkim na raz i de facto jeśli chodzi o Warszawskie SPK to ja robię robotę "papierkową" w tym odpisywanie na maile, ale także adopcje. A, że wolontariusze się zgłaszają fajnie, ale nikt nie chce być inspektorem adopcyjnym na pełny wymiar, tylko na doczepkę. Więc nie dziwcie się proszę, że to tak wygląda, jeśli ktoś chce POPROWADZIĆ adopcje Warszawskie - serdecznie zapraszam, przyjmę z otwartymi ramionami i jeszcze obsypię złotem! Łatwo jest oceniać jak patrzy się z boku, niestety nie jestem człowiekiem orkiestrą (bardzo żałuję), i też czasem popełniam błędy, czy nie wyrabiam się ze wszystkim. Nie wiecie ile czasu średnio dziennie spędzam nad sprawami SPK, gdzie mogłabym tą część dnia poświęcić na pracę, która da mi przychód. Z tej pracy mam tylko satysfakcję. Tym samym chciałabym zakończyć ową dyskusję. Jeśli ktoś ma sugestie co do działania naszego oddziału to zapraszam, napiszcie mi PW.

Pozdrawiam wszystkich.
Przecież to bez sensu - kto na pełny wymiar chciałby za darmo się tym zajmować? To oczywiste, że takie rzeczy robi się na doczepkę, bo trzeba jeszcze pracować, nie chcecie przyjmowac takich ludzi, nie ma rąk do pomocy, nie wyrabiacie sie, nie odpisujecie na mejle, koło się zamyka.

Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 10, 2014, 20:33:14 pm »
każda kolejna wypowiedź nie na temat w tym dziale będzie skutkowała ostrzeżeniem

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 10, 2014, 21:24:41 pm »
Cytuj
Krótko mówiąc: ja Wam naprawdę bardzo dobrze życzę i uważam, że robicie świetną robotę, ale proszę, popracujcie nad komunikacją... Może warto pomyśleć chociażby o wyznaczeniu osoby tylko do odpowiadania na e-maile i ustalania terminów, jeśli pośrednicy nie dają rady wszystkiego ogarnąć. Podejrzewam, że taki koordynator mógłby trochę pomóc.

Tak się przykro składa, że jestem wszystkim na raz i de facto jeśli chodzi o Warszawskie SPK to ja robię robotę "papierkową" w tym odpisywanie na maile, ale także adopcje. A, że wolontariusze się zgłaszają fajnie, ale nikt nie chce być inspektorem adopcyjnym na pełny wymiar, tylko na doczepkę. Więc nie dziwcie się proszę, że to tak wygląda, jeśli ktoś chce POPROWADZIĆ adopcje Warszawskie - serdecznie zapraszam, przyjmę z otwartymi ramionami i jeszcze obsypię złotem! Łatwo jest oceniać jak patrzy się z boku, niestety nie jestem człowiekiem orkiestrą (bardzo żałuję), i też czasem popełniam błędy, czy nie wyrabiam się ze wszystkim. Nie wiecie ile czasu średnio dziennie spędzam nad sprawami SPK, gdzie mogłabym tą część dnia poświęcić na pracę, która da mi przychód. Z tej pracy mam tylko satysfakcję. Tym samym chciałabym zakończyć ową dyskusję. Jeśli ktoś ma sugestie co do działania naszego oddziału to zapraszam, napiszcie mi PW.

Pozdrawiam wszystkich.
Przecież to bez sensu - kto na pełny wymiar chciałby za darmo się tym zajmować? To oczywiste, że takie rzeczy robi się na doczepkę, bo trzeba jeszcze pracować, nie chcecie przyjmowac takich ludzi, nie ma rąk do pomocy, nie wyrabiacie sie, nie odpisujecie na mejle, koło się zamyka.
Ja powiem tak...mam wiele zastrzeżeń do różnych spraw...Jednak to króliki tu powinny być najważniejsze ! Nie wiem ile czasu czekałam na swojego, ale czekałam...Jasne były nerwy, bo nie wiedziałam o co chodzi, ale czekałam...Są różne organizacje królicze, ale cel jest ten sam. Ja trochę znam ludzi, którzy się tym zajmują i to z różnych organizacji nie tylko króliczych zresztą...to ciężka harówka jest... W skrócie łatwo krytykować , ale czy to coś da ???  Jak się chce adoptować to zawsze można i nie obowiązuje tu żadna rejonizacja ...Powstała nowa organizacja królicza w Warszawie i moim zdaniem bardzo dobrze, szczególnie dla królików  :D Ja mam taką zasadę jak chcesz pomagać to zawsze znajdziesz zwierzaka w potrzebie i już . I na koniec,zeby było jasne nie jestem związana formalnie z nikim, bo królikowi jest obojętne jaka organizacja ma go pod skrzydłami...każdy chce mieć swój własny domek i tyle  :)

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 10, 2014, 21:41:07 pm »
Nasza ulubiona modelka Stasia postanowiła poprzeć kampanie #jedzjabłka i zachęca do jedzenia naszych polskich jabłek. Om nom nom! Pyszne! Pamiętajcie jednak, że króliki jabłka lubią, ale nie koniecznie powinny je jeść codziennie i w dużych ilościach. Jedzenie jabłek wyjdzie za to na zdrowie nam, opiekunom uszatych istot :) A więc: jedzmy jabłka!

   
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 10, 2014, 21:49:06 pm »
Czyli jutro na śniadanko - jabłuszko :D !
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 10, 2014, 22:05:00 pm »
A mi się nie wyświetlają zdjęcia :(

Wirtualny opiekun

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 10, 2014, 22:15:55 pm »
Już widziałam te plakaty, rewelacyjne są!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 10, 2014, 22:25:44 pm »
Jak juz wspomniała Iza powstała nowa organizacja  królicza która od wielu lat zajmuje się  adopcją królików :)
więc nie jest to tak że SPK jest zostawione same sobie bo pomoc jest i to spora,najpierw DT a teraz Fundacja Królewska która ma za zadanie pomagać uszakom i szukać im DS  :bunny: Brawo dla założycielki  ;-)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2014, 22:36:45 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpień 11, 2014, 09:59:27 am »
izaf ma racje, z tym ze nie jest i nigdy nie bylo ZADNA ciezka praca a zdecydowanie frajda i przyjemnosc
a spk nigdy nie bylo idealne i pewnie nigdy nie bedzie ale .... co z tego ? a sa jakies idealne organizacje ? nie ma :-P
jesli ktos uwaza ze jest to praca to naprawde powinien poszukac czegos innego

ladnie prosze zamiast pitolic jaki ktos nie jest lub jest, jaka organizacja jest zla czy dobra prosze Tych ktorzy chca cos zrobic dla zwierzakow, tych ktorzy chca zrobic COS kazdego dnia a nie tylko od swieta lub na pokaz ..... o skupienie energii na pozytywnym dzialaniu a nie na pitoleniu

i na patrzeniu jak kazdego dnia udalo sie cos zrobic, cos dobrego dla uszatych
dzis wezme jednego uszaka, jutro pomoge drugiemu .... trzeciego zostane WO innego lub innych, czwartego pogadam ze znajomymi odnosnie nakopania im do tylka zeby tez cos zrobili dla uszatych
czy naprawde nie lepiej poswiecac czas na pozytywne dzialania ?

ja czekalem na krolika i odpowiedzi na maila i telefony najdluzej z was wszystkich ale uszak jak juz przyszedl wynagrodzil wszelkie niedogodnosci komunikacyjne
czyli warto bylo sie dobijac, i czekac i czekac i czekac  :diabelek

« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2014, 10:10:24 am wysłana przez Pan_Krolik »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline kaśka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 04, 2014, 18:56:32 pm »
A oto nowi podopieczni Królewskiej Stolicy!

Pod nasze skrzydła trafili Ptysio i Beza. Szukają kochającego domku - najlepiej razem.
Beza jest już zapisana na zabieg sterylizacji, który odbędzie się w piątek, kolejny w kolejce jest Ptysio.
Może ktoś chciałby dołożyć się do jej zabiegu i tym samym wesprzeć wielką króliczą miłość, aby płynęła wreszcie bez żadnych przeszkód?







A tak piszą o sobie Ptyś i Beza:

"Cześć!

Jestem Ptysio, mam rok i 3 m-ce, to moja krótka historia.

Do tej pory mieszkałem w wygodnym domku z dużym wybiegiem i innymi króliczkami.
Jadłem zdrowo, dużo kicałem i zawierałem nowe znajomości.
Szczególnie polubiłem Bezę (11 m-cy).
Wszystko układało się wspaniale.

Niestety wszystko się zmieniło...
Moja rodzina ma bardzo duży problem finansowy. Straciliśmy duży domek. Nie ma miejsca dla nas wszystkich.
Teraz mieszkam sam w klatce, nie mogę być z Bezą bo nie przeszedłem jeszcze zabiegu, który w chwili obecnej jest ponad możliwości finansowe moich opiekunów. Jestem bardzo smutny samotny. Tęsknię za towarzystwem Bezy.

Chciałbym by znalazł się ktoś kto weźmie nas oboje. Choć nie jest to warunek, byłbym bardzo szczęśliwy.

Jestem miły, lubię głaskanie, choć przez ostatnie tygodnie bycia w klatce trochę się boję.
Stałem się płochliwy i nieufny. Nie sprawiam większych problemów.

Przygarnij Nas!

Ptysio i Beza"

Link do strony adopcyjnej, gdzie można wypełnić w sprawie Ptysia i Bezy formularz: http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1877#yield

Oraz numer konta, na który można dokonywać wpłat na rzecz Ptysia i Bezy:

Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa

52 2130 0004 2001 0516 7234 0002
Volkswagen Bank Polska S.A.



SPK z wielką radością informuje także o nowych domkach dla naszych podopiecznych!  :brawo:

Na razie nieśmiało, siedząc na dywanie, ale co nas bardzo cieszy, Ryszard Trzynogi pokicał do domu tymczasowego z opcją stałego :)
Rysiu, bądź grzecznym urwisem i mamy nadzieję, że się zaaklimatyzujesz! :)





Stasia wreszcie odnalazła swój fotel! Rozmowa przedadopcyjna przebiegła pomyślnie i nasza wspaniała Stasia może już cieszyć się życiem kompletnie bez klatkowym. :bunny:





Podobnie nasza Mimi, znalazła bardzo ciepły i kochający domek, z czego niezmiernie się cieszymy!   :bunny:
Trzymajcie kciuki za resztę naszych podopiecznych! :)


Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 04, 2014, 19:09:24 pm »
Piękna parka, i jaka uczona (te encyklopedie ;)
Brawo za adopcje :) szczególnie cieszą mnie te, gdzie uszaki trafiają do domków bezklatkowych :bunny:
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 04, 2014, 19:28:52 pm »
Nowe domki :D :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline kaśka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 09, 2014, 22:31:20 pm »
Kolejna radosna informacja o naszym podopiecznym!

Szwagier wreszcie się doczekał! Pokicał wczoraj do domu tymczasowego z opcją stałego (czekamy na kastrację).  :brawo:
Szwagierku, życzymy Ci wszystkiego zdrowego i smacznego na nowej drodze życia!





Kochani!
Dla tego króliczka z Radomska poszukujemy domu tymczasowego lub stałego. Znaleziono go przerażonego na ulicy!
Pani Joannie bardzo dziękujemy za okazanie dobrego serca i pomoc.
Jeśli ktoś z Was będzie zainteresowany przygarnięciem biedaka bardzo proszę o sms pod numer 505 294 671 - oddzwonię, lub maila na adres warszawa@kroliki.net. Dowóz zapewniony w promieniu ok 50 km od Radomska, takie miasta jak Łódź i Częstochowa też wchodzą w grę.





Kochani, od jednego pomysłu do drugiego :)
Zapraszamy Was na spotkanie, gdzie Adriana przeprowadzi szkolenie z zakresu tego jak działa wolontariat i mamy nadzieję, że zachęcimy Was do czynnego udziału w życiu codziennym stowarzyszenia :)
Poznacie naszą czynną trójkę (Adrianę, Monikę i Justynę), opowiemy o naszych planach, które zrealizujemy tylko dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu :)
Zgłoszenia wysyłajcie poprzez wiadomość prywatną na naszym facebookowym fan page'u: https://www.facebook.com/SPKWarszawa.
Do zobaczenia w sobotę! :)


Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 30, 2014, 09:47:16 am »
Kochani królikomaniacy posiadający FB i nadmiar gotówki w portfelu lub cierpiących na zbyt mały metraż mieszkania.
Zapraszamy was do Klubu Przyjaciół Królika !
Prosimy o fanty i zapraszamy do kupowania ! :)


https://www.facebook.com/events/526150034151727/?ref=ts&fref=ts
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 01, 2014, 09:19:30 am »
Wyobraźcie sobie, że po ciężkim tygodniu pracy wstajecie w niedzielę rano, wreszcie wyspani i wypoczęci i pierwszą Waszą myślą jest cudowne, leniwe śniadanie ze świeżutkim, pachnącym domowym chlebkiem, z cudownie chrupiącą skórką. I nagle dzwonek do drzwi, otwieracie a tam uśmiechnięty dostawca wręcza Wam taki, świeżutki, jeszcze cieplutki ...mniam....ale pycha, aż ślinka leci. A teraz uwierzcie mi, nie musicie już sobie tego wyobrażać, możecie spełnić to życzenie. Otóż pewna wspaniała osoba zaproponowała nam do licytacja trzy takie chlebki, które sama osobiście upiecze. Będzie pszenny, żytni i razowy, upieczone na zakwasie, każdy z dodatkiem otrębów i pestek słonecznika. Waga ok. 0,5 kg. Niestety osoby z poza Warszawy muszą obejść się smakiem ze względu na specyfikę produktu. Lewobrzeżna Warszawa może się dodatkowo cieszyć z osobistej dostawy, natomiast prawobrzeżna np. spotkajmy się w pół drogi. Licytujemy w komentarzach, każdy oddzielnie do niedzieli 05.10.2014 do godziny 23:59. Cena wywoławcza każdego z chlebków 5zł. Wygrywa oczywiście ten kto da więcej. A mam nadzieje, że będzie dużo więcej bo cel szczytny a tego taka okazja i frajda może już się Wam nie trafić!!! Za zdjęciu taki właśnie oto chlebek. ZAPRASZAM, ZAPRASZAM, ZAPRASZAM



https://www.facebook.com/SPKWarszawa?hc_location=timeline


Licytować można przez fb lub wysyłając informację do mnie :) - Solvieg
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 01, 2014, 11:58:39 am »
hah...niezly pomysl. a kto bedzie te chlebki wyrabial jesli mozna zapytac ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 01, 2014, 12:10:36 pm »
Osoba wypiekająca chyba chce pozostać anonimowa :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline martan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
  • Pośrednik adopcyjny FPK
    • Uszy Reporterów
  • Lokalizacja: Highlands, Szkocja
  • Moje króliki: Rybka, Ączek, Dżuni
  • Pozostałe zwierzaki: Myszoskoczek Zygzak
  • Za TM: Norek (31.08.2004), Crowley (13.11.2014), Myszołak (29.07.2016), Ragnar (31.01.2018)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 01, 2014, 13:21:26 pm »
Aż mi ślinka cieknie... Szkoda, że mam do Warszawy tak daleko :)

I trzymam kciuki za Klub Przyjaciół Królika - kupiliśmy na nim transporter i wzbudził wielki entuzjazm Crowleya :) Szykujemy się na następne licytacje, będziemy śledzić. Ja mam dla Was książki przygotowane, o których rozmawiałam z Wami na fb - nie zapomniałam, po prostu ostatnio nie miałam jak wysłać, zresztą doszło mi kilka nowych, które chciałabym przekazać :)
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2014, 13:25:35 pm wysłana przez martan »

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 01, 2014, 13:36:57 pm »
Monika z SPK Warszawa na razie nie ma dostępu do forum ( z przyczyn technicznych) ale potwierdza, ze wypiekacz chlebka chce zachować anonimowość :)
Martan jeśli chcesz to jest możliwość wysyłki chlebka- niestety nie będzie już cieplutki :(
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline martan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
  • Pośrednik adopcyjny FPK
    • Uszy Reporterów
  • Lokalizacja: Highlands, Szkocja
  • Moje króliki: Rybka, Ączek, Dżuni
  • Pozostałe zwierzaki: Myszoskoczek Zygzak
  • Za TM: Norek (31.08.2004), Crowley (13.11.2014), Myszołak (29.07.2016), Ragnar (31.01.2018)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 01, 2014, 15:05:21 pm »
Właśnie wiem :( Lepiej niech zje go ktoś, kto jest bliżej i nacieszy się świeżym chlebem. Ja też próbuję piec chleby, ale pszenne, więc jak dojdę do perfekcji to chętnie rozdam gorące bochenki w Poznaniu - w ramach zbiórki na Wasz oddział :) Póki co jestem mistrzem robienia musu czekoladowego i biszkoptu, także jak coś to mogę go przeznaczyć też na jakąś aukcję czy stoisko z poczęstunkiem.

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 02, 2014, 08:34:28 am »
Witam wszystkich
Mając na uwadze odpowiedzi na mój post na FB postanowiłam uaktywnić trochę forum. Proszę jednak o cierpliwość ponieważ muszę ogarnąć jak to wszystko działa  ;-)
Jeśli macie jakieś sugestie co do treści itp. to zapraszam do dyskusji. Będę starała się na bieżąco uzupełniać informacje i odpowiadać na pytania.
Bardzo mi zależy, żeby to wszystko fajnie działało a najbardziej na tym, żeby uszaki miały opiekę i szybko znajdywały kochające domki. Cierpimy też strasznie na brak lokalu, który niestety straciliśmy. O nowy starać się możemy dopiero jak spłacimy zaległe faktury bo za lokal też trzeba będzie zapłacić a jak na razie nie ma  z czego.
Więc do dzieła Kobieto, mówiąc sama do siebie pozdrawiam wszystkich mając nadzieję na dobrą współpracę i ddduuużżżoooo życzliwości i wsparcia na początku mojej tu drogi  :doping:

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 02, 2014, 08:36:50 am »
Trzymam kciuki i życzę powodzenia ! :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 02, 2014, 08:37:50 am »
Witaj, Moniś :) MIło Cię tu widzieć :) Na pewno możesz liczyć na nasze wsparcie na forum :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 02, 2014, 09:52:06 am »

Pilnie poszukujemy domku dla tego oto uroczego przystojniaczka. Prosimy bardzo, uszaty dość sporo się nacierpiał i długo przebywał samiuteńki w PulsVecie. Nie dajmy mu dłużej powodów do smutku. Pokochajmy, znajdźmy cudowną rodzinkę, żeby wreszcie w podskokach cieszyć się mógł.  :bunny:

« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2014, 10:07:02 am wysłana przez Moniś »

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 02, 2014, 10:09:23 am »
Jest piękny :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 02, 2014, 13:11:06 pm »
Powiedzcie mi, tak z ciekawości statystycznej ile osób, które tutaj buszują w ogóle nie korzysta z FB?

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 02, 2014, 13:12:38 pm »
Na pewno z połowa użytkowników - ale są osoby, których na fejsie nie ma wcale.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 03, 2014, 07:13:29 am »
Witajcie
Czy ktoś zna dziewczynę o nicku z FB Mary XD. Zalicytowała breloczek z króliczkiem i wygrała a teraz głucha cisza.  >:(

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 03, 2014, 07:29:54 am »
Ech ... zaraz do nie napiszę :P
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 03, 2014, 08:50:39 am »
Witajcie
Na FB rozpoczęłam temat z cyklu rośliny trujące dla naszych uszatych pociech. Wcześniej omawiałam rośliny domowe doniczkowe a dziś ogrodowe. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to chętnie udostępnię tu także roślinki domowe. Większość z nas niestety nie zdaję sobie sprawy, że takie pospolite kwiaty mogą być dla królików bardzo niebezpieczne.
Dziś dalszy ciąg obiecanego przeze mnie cyklu roślin trujących dla naszych uszatych przyjaciół.
Aksamitka – wszystkie rodzaje mogą powodować podrażnienia skóry

Azalia, różanecznik, rododendron  – wszystkie części b. toksyczne

Begonia  – wszystkie części bardzo trujące

Bukszpan – liście trujące

Cis pospolity – jagody i liście silnie trujące

Oczywiście to nie koniec bo niestety jeszcze ich trochę jest. Przy okazji przypominam o licytacji wspaniałego, domowego chlebka. Zostało mało czasu a taka okazja może już się nie trafić. Licytujcie. Pomóżcie pomagać:)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 03, 2014, 08:55:18 am »
Aksamitka jest trująca? O losie!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 03, 2014, 08:57:43 am »
No niestety choć najbardziej trująca jest konwalia - wszystkie części, trzeba bardzo uważać ale to już w dalszej części. Pzdr

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 03, 2014, 11:20:40 am »
Witam wszystkich
Mając na uwadze odpowiedzi na mój post na FB postanowiłam uaktywnić trochę forum. Proszę jednak o cierpliwość ponieważ muszę ogarnąć jak to wszystko działa  ;-)
Jeśli macie jakieś sugestie co do treści itp. to zapraszam do dyskusji. Będę starała się na bieżąco uzupełniać informacje i odpowiadać na pytania.
Bardzo mi zależy, żeby to wszystko fajnie działało a najbardziej na tym, żeby uszaki miały opiekę i szybko znajdywały kochające domki. Cierpimy też strasznie na brak lokalu, który niestety straciliśmy. O nowy starać się możemy dopiero jak spłacimy zaległe faktury bo za lokal też trzeba będzie zapłacić a jak na razie nie ma  z czego.
Więc do dzieła Kobieto, mówiąc sama do siebie pozdrawiam wszystkich mając nadzieję na dobrą współpracę i ddduuużżżoooo życzliwości i wsparcia na początku mojej tu drogi  :doping:

Sopockie Uszakowo
wita i bardzie mocno trzymac kciuki   :lol

Offline martan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
  • Pośrednik adopcyjny FPK
    • Uszy Reporterów
  • Lokalizacja: Highlands, Szkocja
  • Moje króliki: Rybka, Ączek, Dżuni
  • Pozostałe zwierzaki: Myszoskoczek Zygzak
  • Za TM: Norek (31.08.2004), Crowley (13.11.2014), Myszołak (29.07.2016), Ragnar (31.01.2018)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 03, 2014, 18:50:31 pm »
Muszę przejrzeć jeszcze raz ogródek teściów pod kątem tych kwiatów... Dotychczas Crowley biegał tam tylko w kojcu, ale na wszelki wypadek lepiej wiedzieć, gdzie go nie puszczać :)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 03, 2014, 23:30:00 pm »
jakie sa teraz uszaki w warszawskim spk ktore czekaja na domki i na rzecz ktorych sa orbione zbiorki na leczenie przez FB ?
i gdzie one sa  tzn gdzie przebywaja

a dwa .... kto w wawie i mazowieckim zajmuje sie teraz odbiorami zwierzakow z OLX i podobnych portali ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 05, 2014, 09:09:01 am »
Witam' ja zajmuje się wszystkim, tzn staram się. Obecnie zostały nam do adopcji dwie parki i dwie pojedyncze dziewczyny. Na szczęście wszystkie są zdrowe. Wszystkie przebywają u Ady. Nie mamy lokalu i dopóki nie spłacimy zaległych faktur nie mamy co o nim marzyć. Sytuacja jest dość trudna ale zaczyna się klarować. Wczoraj udały się dwie rzeczy; Drapak znalazł dom' co prawda na razie dt ale z możliwością ds i rozmawiałam z bardzo fajna osobą która być może będzie dt i inspektorem adopcyjnym. Na razie pomoże mi w bieżących sprawach. Po kolei powoli zaczynamy składać wszystko do tzw kupy.  :brawo:

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 05, 2014, 11:08:36 am »
Super :D Tak trzymać !
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 05, 2014, 12:48:02 pm »
czy i w jakim zakresie przejmujecie zwierzaki z OLX i innych portali, takie ktore potrzebuja czy wsparcia czy musza byc odebrane asap ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 05, 2014, 21:52:20 pm »
A te dwie parki u Ady/Adrianny to nie są przypadkiem jej własne króliki, które teraz cichcem z pomocą SPK wyadoptowuje?

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 06, 2014, 08:34:05 am »
Dzisiaj będzie taki trochę zbiorowy post.
Kilka informacji na kilka tematów:
 1. Licytacja chlebka - bardzo ale to bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział, gratulujemy wygranym i oczywiście życzymy smacznego!!!!!         Pan Maciej K - 40 zł.,
Pani Joanna A. 35 zł.
Pani Joanna P. 30 zł.
Prosimy o wpłatę na konto i wiadomość prv w celu omówienia szczegółów.
2. Drapak - cudowna informacja, po weekendowych rozmowach mamy dom tymczasowy z wielką szansą na dom stały. W środę cudowniaczek jedzie do swojego nowego domu.
3. Bardzo dziękujemy również osobom biorących udział w licytacji w Klubie Przyjaciół Królika. Niestety nie mogę jeszcze zrobić rozliczenia ponieważ jedna z wygranych osób do tej pory się nie zgłosiła. Poczekamy jeszcze do końca tego tygodnia.
4. Z całego serca dziękuje również osobom, które nie zostały obojętne na mój trochę depresyjny post. Dzięki Waszym darowiznom uda nam się zapłacić część faktur. Wkrótce przedstawię rozliczenie.

JESZCZE RAZ BARDZO WSZYSTKIM DZIĘKUJE. MIŁO JEST W TAKICH CHWILACH ZWĄTPIENIA USŁYSZEĆ TAK BARDZO PODBUDOWUJĄCE SŁOWA, PEŁNE MIŁOŚCI I WSPARCIA. TO BARDZO WAŻNE.

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 06, 2014, 12:46:33 pm »
A te dwie parki u Ady/Adrianny to nie są przypadkiem jej własne króliki, które teraz cichcem z pomocą SPK wyadoptowuje?
Gdybym robiła to cichcem nie było by ich na stronie adopcyjnej. I tak są to moje króliki, które cierpią z powodu moich nieobecności w domu, to się przez najbliższe 3 lata nie zmieni, więc jaki jest sens w egoistycznym trzymaniu zwierzaków, które poprzez brak kontaktu z człowiekiem dziczeją i cierpią? Nie mam zamiaru ich katować i wolę znaleźć im kochające domy, które mają dużo bardziej ustabilizowaną sytuację życiową ode mnie. Wiem,  że to jedyne dobre rozwiązanie w mojej obecnej sytuacji. A to czy komuś się to podoba czy nie, to... już nie moje zmartwienie, temat moich powodów i innych takich uważam  za zamknięty i nie będę do niego wracać. Życzę udanego poniedziałku.
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 06, 2014, 13:06:32 pm »
Myślę, że to wyjaśnienie wystarczy zainteresowanym.

A ja się uśmiechnę do warszawiaków o foty adopcyjnych uszaków - macie jakieś nowe zdjęcia?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 06, 2014, 13:14:13 pm »
O tak- fotki ! Prosimy ! :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 06, 2014, 13:23:53 pm »
Ja też chcę! :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 06, 2014, 13:37:42 pm »
A te dwie parki u Ady/Adrianny to nie są przypadkiem jej własne króliki, które teraz cichcem z pomocą SPK wyadoptowuje?
Gdybym robiła to cichcem nie było by ich na stronie adopcyjnej. I tak są to moje króliki, które cierpią z powodu moich nieobecności w domu, to się przez najbliższe 3 lata nie zmieni, więc jaki jest sens w egoistycznym trzymaniu zwierzaków, które poprzez brak kontaktu z człowiekiem dziczeją i cierpią? Nie mam zamiaru ich katować i wolę znaleźć im kochające domy, które mają dużo bardziej ustabilizowaną sytuację życiową ode mnie. Wiem,  że to jedyne dobre rozwiązanie w mojej obecnej sytuacji. A to czy komuś się to podoba czy nie, to... już nie moje zmartwienie, temat moich powodów i innych takich uważam  za zamknięty i nie będę do niego wracać. Życzę udanego poniedziałku.

A w formularzu adopcyjnym wpiszecie teraz formułkę "I prosimy się nie martwic na zapas, jeśli w przyszłości Pan/Pani nie będzie miał/miała już czasu opiekować się adoptowanym królikiem, zawsze można go oddać do nas z powrotem, a my znajdziemy mu nowy kochający dom. To standardowa praktyka nawet dla osób z zarządu SPK."

Oddawanie zwierząt, którym dało się dom , które nam zaufały i za które powinniśmy być dożywotnio odpowiedzialni,  jest niemoralne. Stosowanie takich praktyk przez członków zarządu SPK jest oburzające. Jestem w szoku, że reszta zarządu nie widzi w tym problemu i nie usuwa takich osób z zarządu SPK.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 06, 2014, 13:41:26 pm »
PippiLotta, nie wydaje mi się, by to było miejsce na takie rozważania. Nie masz pojęcia, czy zarząd widzi w tym problem, czy nie, więc ochłoń i skontaktuj się z zarządem.

Proszę o powrót do tematu wątku.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 06, 2014, 14:14:49 pm »
No czekam na te zdjątka, myślę, że już jutro coś wstawię  :niespodzianka

Offline martan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
  • Pośrednik adopcyjny FPK
    • Uszy Reporterów
  • Lokalizacja: Highlands, Szkocja
  • Moje króliki: Rybka, Ączek, Dżuni
  • Pozostałe zwierzaki: Myszoskoczek Zygzak
  • Za TM: Norek (31.08.2004), Crowley (13.11.2014), Myszołak (29.07.2016), Ragnar (31.01.2018)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 06, 2014, 17:41:17 pm »
Czekamy! :)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #140 dnia: Październik 07, 2014, 00:14:31 am »
a mnie sie dzis / wczoraj juz udalo opierdol dostac ze bronie znow wawy / ady ..... pies ja jeb... ze oddaje zwierzaki ale to wlasnie ona dala im przez dlugi czas dom i zajmowala sie nimi
ktos inny sie nimi zajmowal oprocz niej ? oprocz np. sicci ktora leczyla karoline ..... bardzo k... watpie
no ale ok, ja nie jestem w tej sprawie wiarygodny przeciez ......
i absolu ktora odwala od lat czarna robote i ratuje zwierzaki w wawie i w calej polsce
ktos jeszcze z wawy cos robi ? w takich ilosciach ?

ale kazdy sie wyrywa do ocenianiania bo to jest takie proste !! ile z was mialo DT z 7-10 krolikami spk naraz i iles godzin na zajmowanie sie nimi ? ja nie znam zadnego takiego w wawie i nie slyszalem o takim .....
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #141 dnia: Październik 07, 2014, 06:53:49 am »
Oto obiecane przeze mnie fotki. To nasza kochana, cudowna Marysia. Niestety jest chora. Ale ma tak cudownych, kochających opiekunów, że aż na serduchu robi się cieplutko. Trzymajcie mocno kciuki, żeby szybciutko wyzdrowiała, bo biedna tak bardzo się już nacierpiała. Co drugi dzień musi jeździć do lekarza, bierze antybiotyki ale jest takim strasznym słodziakiem!!! Prawda? Na ostatnim zdjęciu widać jej przyszłego mężusia Lucjana. Na razie nie można ich połączyć ponieważ mężuś wyczuwa słabość Marysi i niestety tłucze ją. Ale już niedługo miejmy nadzieję, połączy ich wielka miłość!!!




Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #142 dnia: Październik 07, 2014, 08:07:28 am »
A dziś zapraszamy Was do licytacji Krówek Usteckich. Pyszne, ręcznie robione. cena wywoławcza 5zl., koszty przesyłki pokrywa darczyńca. Zapraszamy
Licytujemy tylko do jutra do 23:59 w komentarzach na FB. Jeśli chcecie tu, to wysyłajcie prv do mnie.

https://www.facebook.com/SPKWarszawa?hc_location=timeline

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 07, 2014, 08:18:57 am »
Trzymam kciuki za zdrówko malutkiej  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 07, 2014, 08:48:17 am »
monika a jak sie zachowuje leszczynka u ciebie ? nie myslalas zeby zalozyc leszczynce swojego watku tak w ogole ?! bo to byl zawsze bardzo uroczy uszak
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #145 dnia: Październik 07, 2014, 09:00:02 am »
No ślicznościowa to ona jest ale to bardzo trudny charakterek  :diabelek , ona naprawdę musiała dużo przejść, oj mam się z nią ale jak dostanie wreszcie fazę na głaski tak jak wczoraj to wszystko mi tym wynagradza  :onajego

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #146 dnia: Październik 07, 2014, 09:35:30 am »
To może jakieś fotki wrzuć jej tutaj ?!
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #147 dnia: Październik 07, 2014, 09:47:11 am »
Na co choruje Marysia??

O licytacji krowek powrzucajcie informacje (czy jak to sie na fejsie robi, chyba to udostępnienie wydarzenia - nie mam fb stad moja ignorancja) na fejsach pozostalych oddzialow spk - sopot, lublin, szczecin i kraków

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #148 dnia: Październik 07, 2014, 09:51:36 am »
Ależ bardzo proszę :jupi





Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #149 dnia: Październik 07, 2014, 09:53:24 am »

Marysia miała na głowie wielki ropień który był wynikiem ropy i obrzęku w uszach, teraz cały ten syf został tylko w uszach:)
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2014, 09:58:29 am wysłana przez Moniś »

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 07, 2014, 10:15:36 am »
A do którego lekarza jeździ Marysia ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 07, 2014, 10:18:04 am »
A do którego lekarza jeździ Marysia ?

Do Ogonka, do Pani Kasi i Pani Jagody

Offline martan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
  • Pośrednik adopcyjny FPK
    • Uszy Reporterów
  • Lokalizacja: Highlands, Szkocja
  • Moje króliki: Rybka, Ączek, Dżuni
  • Pozostałe zwierzaki: Myszoskoczek Zygzak
  • Za TM: Norek (31.08.2004), Crowley (13.11.2014), Myszołak (29.07.2016), Ragnar (31.01.2018)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #152 dnia: Październik 07, 2014, 10:19:24 am »
Ale cudne pyszczki! :)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #153 dnia: Październik 07, 2014, 10:49:55 am »
Biedactwo - oby i te uszka szybko sie zaleczyły :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #154 dnia: Październik 07, 2014, 15:37:44 pm »
Chciałam ustosunkować się do wypowiedzi na temat Adrienne.
Wiedzieliśmy, że Ada planuje odejść z SPK, jednak nie mieliśmy pojęcia, że jej sytuacja jest na tyle ciężka, że aż musi oddać swoje króliki. Jak trudne jest położenie, w którym szuka się dobrego domu dla swoich własnych zwierząt – wie niewielu z nas. Współczuję ogromnie wszystkim, których życie zmusza do podjęcia takiej decyzji. I myślę, że każdy z nas takie sytuacje odbiera podobnie.
Natomiast nie można oczekiwać, by ktoś publicznie zwierzał się nieznanym sobie ludziom z tego, jakie ma problemy.
Możemy pomóc jej i jej królikom znajdując nowe, dobre domy dla tych zwierzaków i tak na pewno zrobimy. Nie chemy nikogo oceniać, bo nie od tego jesteśmy. Jeśli chodzi o sprawy formalne – jako oddająca adoptowane króliki, zgodnie z treścią Umowy Adopcyjnej, Ada będzie musiała opuścić szeregi wolontariuszy SPK, co i tak planowała zrobić z tych czy innych powodów. Na chwilę obecną jesteśmy jej bardzo wdzięczni, że nie robi tego natychmiast, że razem z nami dopracowuje podjęte zobowiązania, że wciąż pomaga organizacji, i chce wspierać ją aż do zakończenia spraw które prowadzi i przekazania wszystkich obowiązków innej osobie.

Proszę o zrozumienie i nie zaśmiecanie wątku, który dotyczy królików do adopcji. W ten sposób tylko utrudnimy poszukiwania domów dla nich. W imieniu królików do adopcji z góry dziękuję.

Chciałabym aby obyło się bez oceniania, czy ktoś powinien sobie poradzić czy nie i jak powinien się zachować. Nie jesteśmy tutaj w takim celu. Od 10 lat naszym celem jest pomaganie uszakom i potknięcia zapewne będą nam towarzyszyć przez kolejne lata. Tam gdzie sa ludzie, zwierzaki, są emocje i również potknięcia. Możemy tylko czynić wysiłki by było ich jak najmniej, jednak wszystkiego w życiu przewidzieć się nie da.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #155 dnia: Październik 07, 2014, 15:39:30 pm »
Marysia jest cudowna! mam nadzieję,że Lucuś jej odpuści i pokocha :* Trzymam kciuki za malutką.
A Leszczynka nadobna bardzo :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #156 dnia: Październik 07, 2014, 19:31:46 pm »
a jak kogos interesuje to wlasnie znalazlem jakies stare, bardzo stare foto leszczynki .....

https://plus.google.com/photos/115028835782162180171/albums/6067512340812558433?authkey=CKCg7_O3stix9gE

jak ktos mi laskawie przypomni jak teraz sie wstawia foto na forum to wkleje bezposrednio... dziekuje  :&gt;
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline martan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
  • Pośrednik adopcyjny FPK
    • Uszy Reporterów
  • Lokalizacja: Highlands, Szkocja
  • Moje króliki: Rybka, Ączek, Dżuni
  • Pozostałe zwierzaki: Myszoskoczek Zygzak
  • Za TM: Norek (31.08.2004), Crowley (13.11.2014), Myszołak (29.07.2016), Ragnar (31.01.2018)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #157 dnia: Październik 07, 2014, 19:54:44 pm »

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #158 dnia: Październik 07, 2014, 20:22:55 pm »


martan dziekuje za podpowiedz, parke masz naprawde przebojowa i fotki pierwsza klasa ....
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2014, 20:27:38 pm wysłana przez Pan_Krolik »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline martan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
  • Pośrednik adopcyjny FPK
    • Uszy Reporterów
  • Lokalizacja: Highlands, Szkocja
  • Moje króliki: Rybka, Ączek, Dżuni
  • Pozostałe zwierzaki: Myszoskoczek Zygzak
  • Za TM: Norek (31.08.2004), Crowley (13.11.2014), Myszołak (29.07.2016), Ragnar (31.01.2018)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #159 dnia: Październik 07, 2014, 20:48:33 pm »
Dziękuję  :jupi

Piękna Leszczynka  :bunny: Ile miała tu miesięcy/lat?

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #160 dnia: Październik 07, 2014, 20:54:38 pm »
a nie mam pojecia, foto robione moja komorka i na mojej komorce rysowane serduszko .... :-)
Leszczi wygladala zdrowotnie wtedy tak sobie, do tego wygryzala sobie rany na plecach i te strupy trzeba bylo smarowac codziennie, kilka razy dziennie najchetniej 
co oczywiscie uszakowi bylo bardzo nie halo .....   

ja mialem do wyboru albo smarowac albo trzymac uszaka .....   :diabelek
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2014, 20:58:56 pm wysłana przez Pan_Krolik »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #161 dnia: Październik 08, 2014, 07:39:41 am »
Adoptowałam ją 11 stycznia 2014r. Jej ogólny stan był dobry ale była bardzo nieufna, przestraszona i nawet nie chciała wychodzić z klatki. Zrobiła to dopiero po kilkunastu dniach. Cały czas nad nią pracuje. Jest coraz lepiej. Odkąd jest u mnie w ogóle nie jest zamykana w klatce i biega sobie po całym mieszkaniu (tylko tam gdzie miękko:)) i dzięki temu jest dużo mniej agresywna. Ale niestety zauważyłam, że każdy stres wywołuje o niej powrót do wygryzania sobie dziur. Przechodzę to już drugi raz. Bardzo bym sobie życzyła żeby już mi zaufała w 100%, przestała się bać każdego głośniejszego dźwięku i dawała się częściej miziać. Dam z siebie wszystko, żeby wreszcie mogła normalnie funkcjonować i być szczęśliwym królikiem do końca swoich dni. :heart

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 08, 2014, 08:07:21 am »
......... Dam z siebie wszystko, żeby wreszcie mogła normalnie funkcjonować i być szczęśliwym królikiem do końca swoich dni. :heart

Moniś - a myślałaś nad przygarnięciem drugiego uszaka ?
U mnie już od długiego czasu jest bardzo nieśmiała, nieufna, wycofana króliczka. Gdy ją obserwuję, widzę jak wielkim oparciem i wsparciem :) jest dla niej spokojny i zrównoważony samczyk.
Może warto spróbować ?
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #163 dnia: Październik 08, 2014, 08:18:01 am »
Juta może mieć rację- mój Gustuś był nieśmiały i wycofany a odkąd mieszka z Holką to Król Świata :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 08, 2014, 08:33:19 am »
No właśnie ostatnio próbowałam i właśnie skończyło się tym, że znowu sobie tą dziurę wyrąbała. Myślę, że może i by się udało ale samczyk chyba był dla niej zbyt młody i energiczny a do tego jeszcze niedługo po kastracji i strasznie za nią ganiał i próbował bzykać. Pomimo moich starań ona zamieniła się w jeden kłębek nerwów, warczała na mnie, uciekała o kuwecie w ogóle zapomniała. Może jakiś staruszek spokojny by się przydał. Ale nie wiem czy chciałabym robić jej to drugi raz. To było i dla mnie i dla niej traumatyczne przeżycie.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 08, 2014, 09:43:19 am »
Może Kostek by się nadał- to chyba bardzo spokojny uszak, po przejściach - był mocno molestowany przez współtowarzysza- może nie w głowie mu dominacja ? On teraz u Ellesy na tymczasie jest. Ale wiadomo- nie zmuszam do niczego bo same najlepiej wiecie czy wam teraz jakiś uszaty facet potrzebny :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 08, 2014, 11:39:06 am »
Na tą chwilę chyba się wstrzymam, dam jej trochę odsapnąć a jeszcze teraz będziemy się przeprowadzać więc nie chcę dodatkowych stresów jej dodawać. Ale dzięki

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 08, 2014, 14:38:32 pm »
Może Kostek by się nadał- to chyba bardzo spokojny uszak, po przejściach - był mocno molestowany przez współtowarzysza- może nie w głowie mu dominacja ? On teraz u Ellesy na tymczasie jest. Ale wiadomo- nie zmuszam do niczego bo same najlepiej wiecie czy wam teraz jakiś uszaty facet potrzebny :)

Kostek już bryluje we własnym domku :)

Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 08, 2014, 14:43:01 pm »
O ! A to ci wiadomość :D Super :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #169 dnia: Październik 08, 2014, 16:51:17 pm »

Kostek już bryluje we własnym domku :)

I to jakim :) Ma super właścicieli :)
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #170 dnia: Październik 10, 2014, 13:22:18 pm »
Mamy dobre wiadomości! Nasz Drapaczek wreszcie, dzisiaj finalnie pojawił się w swoim dt z opcją ds.
 Trzymajcie kciuki, żeby polubił się ze swoją nową blond koleżanką!  Oczywiście domek bez klatkowy więc tym bardziej się cieszymy! Powodzenia mały!

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #171 dnia: Październik 10, 2014, 13:25:49 pm »

Uwaga będzie apel!
 A więc apelujemy, prosimy, błagamy o domy tymczasowe dla naszych podopiecznych. Kto przygarnie i choć na chwilę obdaruje choćby jednym głaskiem, spojrzeniem lub kawałkiem zieleninki. Może macie jakiś znajomych z większym mieszkaniem, domem, dodatkowym pokojem. Rozpuszczajcie wici, dzwońcie, pytajcie. Bardzo potrzebujemy dla uszatych skrawka miejsca, zainteresowania. Piszcie i dzwońcie do mnie monika.karpinska@kroliki.net tel. 602740407.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #172 dnia: Październik 10, 2014, 13:39:54 pm »
Moniś nie pisz posta pod postem- używaj opcji "modyfikuj" w prawym górnym rogu posta :)
Trzymam kciuki za Drapaczka :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #173 dnia: Październik 10, 2014, 14:26:21 pm »
Ja też kibicuję Drapaczkowi, oby DT zamienił się w DS :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #174 dnia: Październik 13, 2014, 11:53:36 am »

Pewna Pani, całkiem miła stwierdziła, że skoro już sobie życie osłodziliśmy to teraz przyszedł czas, żeby się trochę upięknić. Podarowała więc nam do licytacji taki oto piękny naszyjnik z zawieszką. Cena wywoławcza 5zł., Licytujemy w komentarzach na FB tylko do jutro do godziny 23:59. Do dzieła Drogie Panie a Panowie dla Swoich Pań. Zaczynamy!!! Pomożecie w ten sposób zapłacić kolejne faktury bo niestety jeszcze trochę ich zostało. Jutro obiecuje rozliczenie.

https://www.facebook.com/SPKWarszawa

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #175 dnia: Październik 13, 2014, 12:54:29 pm »
Już o tym pisałam, ale ponowie apel - umieszczajcie informacje o tych licytacja na pozostałych facebookach spk - krakowskim, lubelskim, szczecińskim i sopockim, dzięki temu więcej osób się dowie o takiej licytacji.

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #176 dnia: Październik 14, 2014, 09:55:46 am »

Oto przed nami obiecane rozliczenie. A więc tak:
 1. Z licytacji w "Klubie Przyjaciół Królika"
 wpłaciliście łącznie z dwóch licytacji 192,00 zł.
2. Z licytacji chlebka wpłaciliście łącznie 105,00 zł.
3. Z licytacji krówek -  27,50 zł.
Razem 324,50 zł.
Dodatkowo z Waszych darowizn wpłynęła kwota 613,29 zł.
Wobec tego zostały zapłacone cztery faktury do Ogonka na łączną kwotę 693,00 zł., i jedna faktura do Puls-Vetu na kwotę 244,00 zł.
Na dzień dzisiejszy zostało nam na rachunku ok. 35,00 zł.
I oczywiście na koniec ta zła informacja, że została nam do zapłaty jeszcze jedna faktura z czerwca na 220,00 zł., i 16 faktur za okres od lipca do września na łączną kwotę 2896,00 zł. Czyli 3116,00 zł.
Choć jest to duża kwota, ja się nie załamuje bo już nie raz pokazaliście, że w trudnych sytuacjach można na Was liczyć, że nie tylko wspomagacie finansowo ale też dobrym słowem. Czasami te dobre słowo okazuje się być warte tak dużo, że nawet nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo. Dziękuje Wam że jesteście, że wspieracie te małe istoty, które są tak bardzo bezbronne i zależne od nas. Dziękuje, że także nas wspieracie bo czasami ciężko to wszystko udźwignąć. To dzięki Wam to wszystko działa i wiem, że dalej będzie działało i to coraz lepiej. Małymi kroczkami do celu. DZIĘKUJE WSZYSTKIM Z CAŁEGO SERCA MOJEGO I KRÓLICZEGO!!!


 

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #177 dnia: Październik 15, 2014, 13:01:01 pm »
Witam wszystkich.
Dziś postanowiłam trochę rozluźnić atmosferę i pośmiać się razem z Wami!!!
Idzie sobie zajączek przez łąkę i widzi misia, który je czekoladę.
- Cześć misiu! - mówi zajączek.
- Cześć.
- Co robisz?
- Jem czekoladę.
- A czego ona tak śmierdzi?
- Bo jem ją drugi raz.

 Niedźwiedź kupił sobie nową wagę i zamierzał ją wypróbować.
W tym celu zaprasza królika :
- Królik, kupiłem sobie nową wagę. Weź no stań na niej żebym wiedział czy działa.
 Królik się waży a tu wychodzi 45 kg.
- Ale dużo. Dziwi się niedźwiedź.
Niedźwiedź kupuję drugą wagę. Prosi królika i zważenie się.
Wychodzi 45 kg.
 Kupuje więc kolejna i kolejną i wciąż to samo
 Niedźwiedź chce spróbować ostatni raz.
 Królik się waży i wychodzi 45 kg.
 Niedźwiedź się pyta - Ej no królik. Bez jaj. Ile Ty ważysz ??
 A królik odpowiada - A bez jaj to 3 kg

 Przychodzi zajączek do nowo otwartego sklepu misia i mówi:
- Misiu, poproszę pól kilo soli.
- Wiesz zajączku, nie mam jeszcze wagi, nasypie ci na oko.
 - Do dupy se nasyp debilu!


Miłego dnia Wam życzę!!!

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #178 dnia: Październik 15, 2014, 13:06:45 pm »
:D :D trochę śmiechu na ponury dzień :D :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #179 dnia: Październik 15, 2014, 13:11:56 pm »
Ostatni kawał mnie ściął  :hahaha
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #180 dnia: Październik 15, 2014, 13:31:46 pm »
:DD

Wirtualny opiekun

Offline martan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
  • Pośrednik adopcyjny FPK
    • Uszy Reporterów
  • Lokalizacja: Highlands, Szkocja
  • Moje króliki: Rybka, Ączek, Dżuni
  • Pozostałe zwierzaki: Myszoskoczek Zygzak
  • Za TM: Norek (31.08.2004), Crowley (13.11.2014), Myszołak (29.07.2016), Ragnar (31.01.2018)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #181 dnia: Październik 15, 2014, 13:43:57 pm »
Haha, dobre :D Szczególnie ten drugi :D No i zdjęcie :)

Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #182 dnia: Październik 20, 2014, 13:47:32 pm »

Nie uwierzycie!!!
 Naprawdę mi nie uwierzycie, jaką mam dla Was niespodziankę do licytacji!!!
 Otóż będzie to kartka ze zdjęciem Waszego królika i OPOWIADANIEM napisanym specjalnie dla Was o Was i Waszym króliku.
 Będzie to wyglądało tak: wygrany przesyła ulubione zdjęcie swojego uszaczka, pisze kilka słów o sobie i swoim milusińskim i na tej podstawie nasza wspaniała pisarka pisze o WAS opowiadanie, tak jak na przykładzie poniżej. Możecie opowiedzieć jakąś Waszą przygodę lub ważne wydarzenie, które posłuży do napisania fabuły.
 Wiem, że Was zaskoczyłam i wiem, że będziecie się wprost bić o wygraną.
Pomagacie a w zamian dostajecie tak niepowtarzalną i wspaniałą rzecz.
 Licytujemy jak zwykle w komentarzach do środy do 23:59.
 Cena wywoławcza 20zł. Koszt przesyłki pokrywa darczyńca.
 Zbieramy na zapłatę za kolejne faktury. Jeśli ktoś z Was ma chęć dodatkowo wesprzeć uszaki prosimy o wpłaty na:
 Stowarzyszenie Pomocy Królikom
 ul. Ringelbluma 3 lok. 21
 01-410 Warszawa
 52213000042001051672340002 z dopiskiem: darowizna
 


Offline Moniś

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Leszczynka vel Niuniśka
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #183 dnia: Październik 22, 2014, 11:19:59 am »

To nic, że za oknem tak paskudnie, szaro-buro i pada i mimo, że u nas lekko nie jest, to zawsze znajdzie się jakaś miła informacja, która buduje poczucie szczęścia i spełnienia w tym co robimy.
 Nasz prześliczny Drapak znalazł nie tylko nowy dom, nową kochającą rodzinę to jeszcze trafiła mu się przecudnej urody towarzyszka życia - Goti. Powoli bijatyki ustają i miłość kwitnie. Taką informację i zdjęcia otrzymaliśmy od Pani Agaty. Dziękujemy i życzymy samych zdrowych ziół na nowej drodze życia!!!
 


Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #184 dnia: Październik 22, 2014, 11:22:55 am »
Wspaniale :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #185 dnia: Październik 22, 2014, 22:10:35 pm »
Jejciu , moje króliki  :wow

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #186 dnia: Październik 22, 2014, 22:27:12 pm »
Ale ślicznie razem wyglądają :zakochany:
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #187 dnia: Październik 23, 2014, 09:25:36 am »
Ach ten czas, leci nieubłaganie... Czasami lepiej nie patrzeć na zegarek ale czasami jest to wręcz niezbędne bo pozwala go lepiej zorganizować i zaplanować, tak żeby nic nam nie uciekło, żeby wykorzystać każdą daną nam sekundę. A jeśli możemy to zrobić z tym oto pięknym zegarkiem znów nam podarowanym to będzie naprawdę miło. Czyż nie jest piękny?
No to do dzieła. Licytujmy, czas tylko do piątku 23:59. Koszt przesyłki pokrywa darczyńca. Cena wywoławcza 15zł.
Kto chętny?



https://www.facebook.com/SPKWarszawa
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #188 dnia: Październik 29, 2014, 09:32:32 am »
Kochani- serdecznie zapraszamy na "Wielki bazarek na wielkie faktury" z fajnym gadżetami :) https://www.facebook.com/events/1374246926200299/  Nowe fanty są również mile widziane :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #189 dnia: Listopad 24, 2014, 11:42:37 am »
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #190 dnia: Grudzień 01, 2014, 10:12:46 am »

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WIELKĄ ŚWIĄTECZNĄ GIEŁDĘ SPK - GIEŁDĘ WSPÓLNĄ DLA WSZYSTKICH ODDZIAŁÓW :)
GIEŁDA TRWA DO 14.12 DO GODZINY 22.00

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=17451.msg590115#msg590115
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 30, 2014, 08:24:27 am »
Wieści z Warszawy:
"W święta w całej Polsce nie brakowało nieszczęśliwych historii o królikach.
Niestety i my musimy dołączyć swoją.....

W wigilię zatelefonowała do nas fundacja Trzy Łapy z prośba o pomoc.
Znaleziono królika na Pradze, na śmietniku, który nie mógł czekać na pomoc ani chwili. Natychmiastowo króliczek został przewieziony do lecznicy.

Co dolegało wigilijnemu nieszczęściu?
Liczne guzy gruczołu mlekowego. Jedna ze zmian otwarta, ropiejąca, zmieniona zapalnie z przetoką.
Wytrzeszcz obu gałek ocznych.
Skóra na grzbietowej powierzchni obu małżowin usznych łuszcząca się z łupieżem.
Po zrobieniu zdjęć rtg okazało się również, że królik ma w tylnych płatach płuc widoczne okrągławe cienie być może nowotwór lub ropnie oraz duży cień w rzucie obu płuc, prawdopodobnie grasiczak.
Zdjęć głowy nie robiliśmy, nie było już sensu....
Niestety zdecydowaliśmy się uśpić nasz wigilijny prezencik. Przy takiej ilości przeróżnych zmian leczenie byłoby tylko przedłużaniem życia i to niestety tylko o troszeczkę

Pozostało nam pytanie:
JAKIE TRZEBA MIEĆ SUMIENIE, ŻEBY DOPUŚCIĆ SIĘ ZANIEDBANIA ZWIERZAKA AŻ DO TAKIEGO STANU???
oraz:
DLACZEGO WYRZUCA GO NA ŚMIETNIK AKURAT W WIGILIĘ?

Pozostało nam także do zapłacenia 187zł za diagnostykę królika.
Prosimy o wsparcie na ten cel:
52 2130 0004 2001 0516 7234 0002
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
RIngelbluma 3/21 Warszawa 01-410
tytułem: wigilijny królik "

https://www.facebook.com/SPKWarszawa?pnref=story - nie trzeba mieć konta na FB :)

Zbieramy fanty na bazarek warszawski - stratujemy 2 stycznia :) Zdjęcia wraz z opisem przysyłajcie na solvieg@vp.pl :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 06, 2015, 06:29:15 am »
"Opiekunowie napewno wiedzieli co się działo z uszaczkiem ale byli na tyle ..... ..... .... że go wyrzucili z domu.Objawy grasiczaka są  drastyczne i widoczne a oni mieli to w .... Biedna królinka,nie mogła oddychać,nie miała obok siebie nikogo bliskiego ... To straszna choroba ...
Takich "ludzi" powinno się badać na rozum zanim dostaną w swoje ręce jakiegoś zwierzaka ...
 :swieca:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 06, 2015, 09:45:46 am »
"Opiekunowie napewno wiedzieli co się działo z uszaczkiem ale byli na tyle ..... ..... .... że go wyrzucili z domu.Objawy grasiczaka są  drastyczne i widoczne a oni mieli to w .... Biedna królinka,nie mogła oddychać,nie miała obok siebie nikogo bliskiego ... To straszna choroba ...
Takich "ludzi" powinno się badać na rozum zanim dostaną w swoje ręce jakiegoś zwierzaka ...
 :swieca:
Moniko, gdyby tak mogło być, świat byłby pięknym miejscem. Bardzo bym tego chciała...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 20, 2015, 08:29:26 am »
Yogi powraca do adopcji.

Króliczek został adoptowany ponad rok temu. Niestety leczenie Yogiego przerosło nowych właścicieli. Od młodości miał problemy z zębami. Większość nich została wyrwana. Jednak cały czas w pyszczku pojawia się ropa.
W sobotę byliśmy z nim na rtg, niestety okazuje się że problem z ropą nie jest jedynym problemem Yogiego. Yogi cierpi na zanik kości. Na zdjęciu rentgenowskim kości są wręcz smużkami. Chłopcu grożą patologiczne złamania. W tym tygodniu postaramy się zrobić mu pełne badania krwi. Mamy nadzieję, że uda nam się znaleźć w króliczku punkt, który odpowiada za stan rzeczy i naprawić go. Jednak prawdopodobnie czeka nas dłuuuga droga i niekoniecznie prosta....

Prosimy o wspieranie naszych działań. Darowizny dla naszego wolontariatu można przelewać na konto:
52 2130 0004 2001 0516 7234 0002
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
Hutnicza 10A 20-218 Lublin
tytułem: Darowizna na króliki





Zapraszamy też na bazarek dla króliczków ze stolicy http://forum.kroliki.net/index.php/topic,17554.0.html
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królewska Stolica
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 20, 2015, 14:44:54 pm »
O matko, biedny, biedny maluch :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html