Autor Wątek: [Przygarnij Królika] Słodka SZARLOTKA osłodzi Ci życie / Kobyłka pod Warszawą  (Przeczytany 135472 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
i pewnie nie byłyby to dobre domki skoro przestraszyło że będzie miała usunięty ząbek  :oh: i że jest to uszak z przeszłością  :]
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline joac

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
i pewnie nie byłyby to dobre domki skoro przestraszyło że będzie miała usunięty ząbek  :oh: i że jest to uszak z przeszłością  :]
Niekoniecznie... Czasami ktoś nie ma dostępu do dobrego weterynarza i woli się nie decydować na królika, który ma problem z ząbkami (choć oczywiście każdy królik może je mieć).
Dobrze, ze reakcja nastąpiła w porę i wzdęcie minęło :przytul
A domek dla ślicznej ciasteczkowej panienki na pewno będzie wspaniały :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
miejmy nadzieje że chodziło o troskliwośc i problem z dobrym wetem a nie estetyke...że królik bez ząbka... :] bo myślenie ludzi....
 i chyba co trzeci uszak ma  jakieś kłopoty zębowe
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Obawy są zasadne jak ktoś nie ma doświadczenia lub się boi. Często w takich przypadkach proponujemy innego królika, który bardziej odpowiada warunkom danego opiekuna. Oczywiście po przejściu procedury adopcyjnej :]

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
miejmy nadzieje że chodziło o troskliwośc i problem z dobrym wetem a nie estetyke...że królik bez ząbka... :] bo myślenie ludzi....
 i chyba co trzeci uszak ma  jakieś kłopoty zębowe
Tego ząbka nie widać, chyba ,ze podczas badania  :) Jeśli ktoś się boi problemów, to dobrze,że mówi o tym. Nie każdy ma możliwości czy nerwy ze stali ;) Lepiej teraz niż potem.
Ja sama wzięłam okaz zdrowia , bo się bałam chorób  :/ a to że 2 mc potem uszak mi cięzko zachorował , to widać tak miało być... Teraz jestem z lekka zaprawiona w bojach, co nie znaczy ,że nie panikuję jak wczoraj  :oh: Na szczęście mam leki, zaufanego weta  :DD i jak mus to mus...Ja chcę ,żeby Loti znalazła swojego człowieka , co Ją pokocha w pełni, nie za to ,że śliczna  :icon_rolleyes Na razie robimy wszystko,żeby była zdrowa i uczymy się obsługi :diabelek bo każdy wie ,że co królik to nowa instrukcja  ;)

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Szarlotka już je i bobczy normalnie  :jupi Troszkę ma jeszcze foszka  ;) ale spoko jutro dwie wizyty u wetów, to wieczorem, nie będzie chciała mnie znać  :oh:
A tak dla przypomnienia dwa zdjęcia  :P
Sępiszcze :D

Aniołek  :D

Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Ale Cie wpakowałam...  :icon_lol Nie sądziłam, że Szarlota to taki chodzący foch  :urazony: :D

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Wiesz, ja robię teraz za złego gliniarza  ;) na szczęście jest i dobry glina  :DD Ona jest bardzo mądra i dlatego wie,ze jak coś to te złe rzeczy robię ja  :P Ale jak dziś przyszłam z siankiem, żwirkiem i szczotką  :DD to pomagała na maksa...czyli sprawdzam się jako personel sprzątający  :diabelek

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Śliczna jest :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline joac

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
A kiedy Szarlocik straci ząbek?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
podczas sterylki, dzisiaj Iza pojechała z nią na RTG i na kontrole, więc wieczorem będziemy wszystko wiedzieć ;)

Offline joac

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Aha :) To czekamy - Szarlocia na pewno znów się troszkę obrazi, ale Iza wie, jak przebłagać królika :diabelek
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Wróciłam... Dziś  miałam szalony dzień  :DD Nie było u nas światła od rana i wszystko umarło...
Zero komunikacji ze światem...nawet wizyty nie mogłam odwołać...na szczęście włączyli i w godzinę się uwinęłam ze wszystkim i pojechałam... I tak, w Ogonku było RTG, które niestety pokazało ,że Loti ma problem z prawa stroną. Górny ząbek który się rusza, to betka...na dole są dwa których korzenie tak przerosły,że szczęka jest zniekształcona  :( Będziemy rwać góra i dół i  obserwacja. Potem byłyśmy na szczepieniu i tu już poszło dobrze, mała była spokojna , albo tak umęczona upałem  :/ Jesteśmy wstępnie umówione na zabieg za dwa tygodnie jak wszystko będzie dobrze  ;) W tym czasie zrobimy jeszcze badanie bobków, bo małej przelewa się w brzuszku mimo suchej diety  :nie_wiem Przez cały czas nie chciała pić z poidełaka co doprowadzało mnie do szaleństwa  :oh: ale po powrocie do domu zaraz zaczęła jeść i pić i oczywiście mnie otupała  :icon_rolleyes
I jeszcze dla śmiechu   ;) Jadę w zatłoczonym busie i trzymam transporter na wysokości brzucha, bo ta dzicz nie patrzy jak wsiada... I trzymam się kurczowo słupka, a tu pan prawie nosem wpadł w otwór wentylacyjny od transportera  :oh: Ocknął się i mówi "Dzień dobry jak ładny kotek " ja na to zniesmaczona ...to nie kotek , to królik... I tu pan poleciał klasykiem  :diabelek " A to przepraszam " po czym odwrócił się i kiwał w drugą stronę  :D

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Najważniejsze, ze mała pięknotka teraz je:) Czeka Was jeszcze trochę stresu z ząbkami, wiesz już,  kiedy zabieg?
A pan  "kociarz" to mistrzunio:P:P

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Najważniejsze, ze mała pięknotka teraz je:) Czeka Was jeszcze trochę stresu z ząbkami, wiesz już,  kiedy zabieg?
A pan  "kociarz" to mistrzunio:P:P
Za dwa tygodnie...aż  szczepionka zadziała i nic się nie będzie działo ze zdrówkiem :)
A " pan kociarz" to typowy przedstawiciel Pragi...Mąż mi mówi ,że ja takie typy przyciągam  :nie_wiem mam chyba jakiś feler  :oh: A Loti to nie je tylko wciąga i okupuje łózko  :D schodzi tylko na jedzonko i szybkie siku  ;)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Co za gość :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Podróż komunikacją publiczną owocuje zawsze w nietypowe przygody ;)
Biedna Loteczka, ząbki to straszny problem, ale będziecie dzielne i słodzinka z tego wyjdzie.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Ja jak z Szarlotką jechałam w autobusie usłyszałam od pewnej starszej pani: "do gara z królikiem" :]

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Ja jak z Szarlotką jechałam w autobusie usłyszałam od pewnej starszej pani: "do gara z królikiem" :]
aaaaaaa nasunęło mi się na usta brzydkie niecenzuralne słowo... i to nie to "najpopularniejsze" tylko znacznie bardziej "sofistikejted" hyhy mogę podać na pw. buahahahahah
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Poproszę :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa