Autor Wątek: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!  (Przeczytany 96819 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kasia DT

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 194
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #260 dnia: Październik 14, 2014, 14:18:58 pm »
To prawda, nie mam ani własnego króla ani żaden dodatkowy nie był u nas tymczasowo, więc nie powiem nic o zachowaniu Wawrzka w stosunku do innych królików.

Ale aktualności: godzinę temu wróciliśmy z Wawrzusiem z operacji zaszycia przepukliny. Operacja się udała, ale Wawrzuś jeszcze dochodzi do siebie po narkozie, przewala się, nie może wstać, jest strasznie biedny  ;( ale mam nadzieję że jednak szybko dojdzie do siebie, bo już zjadł troszkę babki jak mu podstawiłam pod pyszczek. Strasznie delikatny ten nasz Wawrzuś, niby nic się nie działo, świetnie się czuł, jadł, hasał, a tu nagle przy głaskaniu znalazłam na brzuchu podejrzany "guzek", dosyć miękki i lekko ruchomy przy dotykaniu. Kilka dni temu miało to średnicę ok. 3 cm, dzisiaj było prawie niewyczuwalne. Nie wiem, jakim cudem dr Dziwak wykrył że to przepuklina, wyglądało to tak, że przychodzi kobieta i mówi: "ten królik miał guza przedwczoraj ale dzisiaj już właściwie nie ma". Doktor powiedział, że pewnie dostawał się tam do środka tłuszcz, wtedy stawało się to bardziej wyczuwalne. Gdyby to tak zostawić mogłoby dostać się jelito, więc najbezpieczniej było Wawrzusia zoperować.  Po takich doświadczeniach mogę poradzić, że jeśli coś takiego znajdziecie u swojego królika, warto się wybrać do dobrego weta.
Widzę że Wawrzuś próbuje wstawać ale jeszcze się strasznie przewraca. Biedny, na szczęście bobki są.

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #261 dnia: Październik 14, 2014, 15:15:40 pm »
To prawda, nie mam ani własnego króla ani żaden dodatkowy nie był u nas tymczasowo, więc nie powiem nic o zachowaniu Wawrzka w stosunku do innych królików.

Ale aktualności: godzinę temu wróciliśmy z Wawrzusiem z operacji zaszycia przepukliny. Operacja się udała, ale Wawrzuś jeszcze dochodzi do siebie po narkozie, przewala się, nie może wstać, jest strasznie biedny  ;( ale mam nadzieję że jednak szybko dojdzie do siebie, bo już zjadł troszkę babki jak mu podstawiłam pod pyszczek. Strasznie delikatny ten nasz Wawrzuś, niby nic się nie działo, świetnie się czuł, jadł, hasał, a tu nagle przy głaskaniu znalazłam na brzuchu podejrzany "guzek", dosyć miękki i lekko ruchomy przy dotykaniu. Kilka dni temu miało to średnicę ok. 3 cm, dzisiaj było prawie niewyczuwalne. Nie wiem, jakim cudem dr Dziwak wykrył że to przepuklina, wyglądało to tak, że przychodzi kobieta i mówi: "ten królik miał guza przedwczoraj ale dzisiaj już właściwie nie ma". Doktor powiedział, że pewnie dostawał się tam do środka tłuszcz, wtedy stawało się to bardziej wyczuwalne. Gdyby to tak zostawić mogłoby dostać się jelito, więc najbezpieczniej było Wawrzusia zoperować.  Po takich doświadczeniach mogę poradzić, że jeśli coś takiego znajdziecie u swojego królika, warto się wybrać do dobrego weta.
Widzę że Wawrzuś próbuje wstawać ale jeszcze się strasznie przewraca. Biedny, na szczęście bobki są.
Kasiu, w jakim miejscu na brzuszku Wawrzusia była ta przepuklina?
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline Kasia DT

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 194
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #262 dnia: Październik 14, 2014, 15:21:12 pm »
Wydaje mi się, że w okolicach pępka, ale byłam w nerwach i nie wypytałam dokładnie, jutro jedziemy na kontrolę to spytam. Czytałam, że takie rzeczy mogą być wrodzone? Wiesz coś na ten temat?

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #263 dnia: Październik 14, 2014, 15:31:54 pm »
Wydaje mi się, że w okolicach pępka, ale byłam w nerwach i nie wypytałam dokładnie, jutro jedziemy na kontrolę to spytam. Czytałam, że takie rzeczy mogą być wrodzone? Wiesz coś na ten temat?
Tak, przepuklina pępkowa najczęściej jest wadą w zarastaniu pępka (ludzie też często mają taki "wypukły" pępek, zamiast wklęsły ;)
Trzymam kciuki za formę Wawrzka :)
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline Solaris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Cezar i Kamala
  • Pozostałe zwierzaki: 1 kot
  • Za TM: Solaris
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #264 dnia: Październik 14, 2014, 15:46:18 pm »
Trzymam kciuki za Wawrzynka i wierzę, że szybko wróci do siebie :DD

Offline Kasia DT

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 194
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #265 dnia: Październik 14, 2014, 21:01:42 pm »
Wawrzusiowi już lepiej, nawet wyszedł spod łóżka, je, bobczy i sika. Jutro na kontrolę z rana, znowu stres :icon_sad i dla niego i dla mnie :icon_confused ale lepiej żeby doktor zobaczył, czy wszystko gra. Dzięki za dobre słowa i myśli dla Wawrzuńka :*



Offline Kasia DT

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 194
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #266 dnia: Październik 14, 2014, 21:10:07 pm »



Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #267 dnia: Październik 14, 2014, 21:11:46 pm »
Wawrzaczek głowa do góry ciemny nosku :) Na pewno szybciutko wrócisz do zdrowia.
Taki smutny w kuwecie  :przytul:
Słodziaczek kochany
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #268 dnia: Październik 14, 2014, 21:22:00 pm »
no takie oczka ma :( . biedaczek :* szybciutko zdrowiej :*

Offline Solaris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Cezar i Kamala
  • Pozostałe zwierzaki: 1 kot
  • Za TM: Solaris
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #269 dnia: Październik 14, 2014, 21:48:16 pm »
W kuwetce wygląda na bardzo skupionego :D
Im dłużej patrzę, tym bardziej chciałabym pogłaskać :onajego

Offline Kasia DT

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 194
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #270 dnia: Październik 15, 2014, 10:59:56 am »
Solaris, Wawrzuś odwzajemnia te chęci, uwielbia być głaskany i przytulany, oczywiście kiedy ma pod sobą stabilne podłoże:) Ostatnio nagminnie ładuje się rano do łóżka, kładzie głowę na poduszce albo cały (nóżki do tyłu:) wyciąga się wzdłuż człowieka i nawet potrafi tak zasnąć :) A że jest bardzo czyściutki i nawet wczoraj, kiedy był taki słabiutki i biedny, nie zostawił żadnego bobka poza klatką, to pozwalam mu zwykle na takie luksusy, bo jest taki rozkoszny że ciężko to wytrzymać;)
Dzisiejsza poranna wizyta u doktora  była bardzo szybka i sprawna, brzuszek wygląda ładnie, Wawrzuś je, pije, bobczy i sika, doszedł właściwie prawie do siebie, tylko oczywiście obraził się na mnie, wiadomo. Będzie musiał jeszcze znieść antybiotyk przez 4 dni.

Offline Solaris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Cezar i Kamala
  • Pozostałe zwierzaki: 1 kot
  • Za TM: Solaris
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #271 dnia: Październik 15, 2014, 14:20:11 pm »
W takim razie piękny, śnieżnobiały czyścioszek z tego Wawrzusia. Dzielnie znosi całą kurację, a do tego jaki towarzyski!
Znam te obrażone minki typu  >:( I choćbym nie wiem jakimi rodzynkami machała przed noskami, pozwolą mi się przeprosić dopiero po kilku godzinach :icon_biggrin

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #272 dnia: Październik 15, 2014, 16:57:29 pm »
Kasiu - dziękuję Ci za wspaniałą, odpowiedzialną opiekę nad Wawrzkiem !
 :*

Opiekunowi Wirtualnemu - naszej forumowej PB  :bukiet dziękuję za wsparcie, za pomoc w opłatach za leczenie oraz utrzymanie królasa :)
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Kasia DT

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 194
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #273 dnia: Październik 15, 2014, 20:32:51 pm »
Wawrzuś też dziękuje Wirtualnej Opiekunce!  :* :bunny:
Już chyba zapomniał co się działo, bo włazi sobie do transportera który jeszcze stoi na podłodze;) nic się chłopak nie uczy na błędach :]

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #274 dnia: Październik 17, 2014, 15:39:51 pm »
Wawrzuś też dziękuje Wirtualnej Opiekunce!  :* :bunny:
Już chyba zapomniał co się działo, bo włazi sobie do transportera który jeszcze stoi na podłodze;) nic się chłopak nie uczy na błędach :]
No co, no co jeszcze mogą mu wyciąć?
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #275 dnia: Październik 20, 2014, 16:06:10 pm »
Wawrzuś też dziękuje Wirtualnej Opiekunce!  :* :bunny:
Już chyba zapomniał co się działo, bo włazi sobie do transportera który jeszcze stoi na podłodze;) nic się chłopak nie uczy na błędach :]
No co, no co jeszcze mogą mu wyciąć?

Nie pytaj ....
jest trochę lekarzy wycinających wszystko jak leci ....  :/
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #276 dnia: Listopad 20, 2014, 21:56:33 pm »
Co u Wawrzusia naszego?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Małgorzata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bolesławiec
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #277 dnia: Styczeń 09, 2015, 16:30:50 pm »
Witam,
chciałabym zaadoptować Wawrzka. Wysłałam już interaktywny formularz adopcyjny, chętnie odpowiem na wszelkie pytania osoby obecnie się nim opiekującej. Chciałabym tylko wiedzieć, czy Wawrzuś nadal poszukuje domu?

Offline Małgorzata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bolesławiec
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #278 dnia: Styczeń 09, 2015, 17:53:35 pm »
To jeszcze raz ja :] Cała rodzina jest zakochana w Wawrzku od pierwszego wejrzenia, wzruszyła nas jego historia i zauroczył opis charakteru. Jednak czytając opowieści opiekunki Wawrzka na forum odnoszę wrażenie, że i opiekunka i król już bardzo się do siebie przywiązali. Jeśli miałoby być tak, że adopcja rozdzieliłaby uszatego z ukochaną osobą-opiekunką to nie chciałabym robić mu takiej krzywdy. Nie chciałabym być tą złą, która zabiera go z domu a on całe życie będzie tęsknił. Bardzo chciałabym dać dom i miłość Wawrzkowi, wszyscy czekamy na odpowiedź ad. adopcji jednak nie kosztem smuteczków królika.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #279 dnia: Styczeń 09, 2015, 17:59:05 pm »
Witaj, Małgorzato, nie martw się. Krzywda się króliczkowi nie stanie, pośrednik adopcyjny (i dom tymczasowy) nie dopuszczą do tego, bo dobro królisia jest tu najważniejsze :) Poczekajmy na odpowiedź Kasi i Juty (pośredniczki Wawrzka) - jeśli Wawrzynek faktycznie zostanie w DT, na pewno znajdziesz inneg uszatka potrzebującego domu :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html